Kaynana beni deli ediyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bestty tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

13 Aralık 2009
    Konu Sahibi : bestty
  1. bestty

bestty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şu an soğuk bir odada ağlıyorum.
    kaynanam bizde ve konuşmaları, tavırları beni deli ediyor. Bu gün eşimle çarşıya çıktılar hanfendi kabandan ayakkabıya giyinmiş gelmiş, ödemeler bize tabi. Ben de çalışan biriyim ve aylık gelirini sigaraya yatıran ve bu ihtiyaçlarını eşime gördüren kaynanadan nefret ediyorum. saat bir geliyordu gittiler ben hamile olduğum için gezemem diye gitmedim, akşam 9 da geldi kahkahalarla bak bunları aldı emrah bana beğendin mi....
    sinirimden gidip o kabanı makaslayasım va o kadar sinirliyim çünkü. kaynanam ne zaman bize gelse eşimden soğuyorum bu olaylar yüzünden.
    bu eve ben de para getiriyorsam eşim bana kısıtlamalar uygularken annensine bu kadar rahat harcamalar yapması beni çoook üzüyor. olan bebeğime oluyor şu anda biliyorum ama ne yapabilirim boğazlıyım mı gidip içeridekini. ben çalıştığım halde henüz 230 tl lik kaban almadım sırtıma sebep eşim. annesi evinde soğuk su ile iş görür bize gelince kombi açıktı ve sıcak su kullanır, eşim bana sen sıcak su kullanma doğalgaz yüksek gelmesin der. sabah bana bulaşık makinasına kurutma yaptırma elektrik yüksek gelmesin diyen eşim akşam annesiyle 300 tl harcayıp gelir. ne bu?
    eşime de hak veriyorum o kadın istiyor eşim de almak zorunda kalıyor, kaynana şu eve adımını atana kadar her şey toz pembeydi :KK43:(
    ağlıyorum soğuk odada, yere serdiğim battaniye üstünde...

2. 13 Aralık 2009
  3. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen soğuk odada yatınca herşey düzeliyormu?hemde hamilesin önce bebeğin gelmeli.

4. 13 Aralık 2009
  5. bestty

bestty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama
    evet orası öyle ama sinirimden bi şey yapamıyorum, elimden gelse çıkıp sokağa yorgun düşene kadar koşsam, kaynanamın tavırları inat hareketleri beni çok yoruyor defolup gitse de eşime o kadr kırgınım ki...senağlamasenağlamasenağlamasenağlama çünkü umrunda değil o kadr saat ben nasılmışım, madem bu kadar geniş bi adam bana yaptığı kısıtlamalardan dolayı kendşmi çok değersiz aptal hissediyorum

6. 13 Aralık 2009
  7. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.081
    Ödül Puanları:
    563
    Yapmayın lütfen önce bebeğinizi düşünün biraz ..
    Kendinizide değersiz hissetmeyin ne olur..
    Biraz sert çıkışın o zaman eşinize karşı eğer annesine hediye alıyorsa sizede alması gerektiğini anlatın..
    Birde bebek bekliyorsunuz masrafları olmayacakmı sanki bebeğin bunu hiç düşünmüyormu acaba..
    Kaynanada giymesin kabanı yada daha uygun bir fiata kendi alsın ..
    Sadece bencillik bunların yaptığı önce eş ve çocuk gelir aile hayatıda bunuda kaynanaların anlaması lazım artık

8. 13 Aralık 2009
  9. bestty

bestty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kaynana gelince kendi evimde nefes alamıyorum, sigara içiyor, hadi onu güç bela ikna ettik balkonda içiyor, bu gün çıktı kurbanın dili yenirmiş meğer onu alıp getirdiydi, pişirdi tüm ev iğrenç kokuyor, onlar zevkle yedi ben ise kokudan nefes alamıyorum, Allah bu kadınla beni birbirimize muhtaç etmesin ne diyim, o çekip gidecek ama eşimde gözümde sıfır şu anda.. onlar sıcak yataklarında uyusunlar bakalım, ay moralim öyle bozuk ki bıktım bu hayattan

10. 13 Aralık 2009
  11. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    canım sen soğuk odadasın eşin nerde bu arada ve hamilesin herhalde eşinin sana kısıtlama getirip annesine öyle davranması garip sende o kısıtlamalara uyma bundan sonra yapman gerekenleri yap anneminde basına gelmişti ya babaannem kurban parasını bile babamdan alırdı annemde nerde ucuz var ordan alırdı bişiler neyseki babam kısıtlama yapmazdı ama artık annemde alıstı harcıo durmadan babamda onlara harcayamıo artık

12. 13 Aralık 2009
  13. bestty

bestty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eşim yerinde rahat rahat uyuyor, kaynanam da uyurken bile kendini belli ediyor horultusuyla, yai şu evde yokmuş gibi hayal edemiyorum sesinden,ne tuhaf insanlar var ya, benim annem babam giderken götürdüğüm heddiyeye laf eder getirme kızım eşin yanlış anlar der, biz kaynanaya hediye götürüyoruz, o eve bizle dönüyor istediklerini de aldırıp öyle gidecek, hiç ihtiyacının bittiğini görmedim, bulaşık makinasının taksidi yeni bitti, şimdi bana köye ev yapın diyo, bense bebek bekliyorum ama hala kaynanamın ihtiyaçlarını tüketememişken bebeğe nasıl yetişecem bilmiyorum, bu kadın çocuklarını hayalleri gerçekleştirsinler diye doğurmuş olmalı

14. 13 Aralık 2009
  15. Bxoxgxuxrtlennn

Bxoxgxuxrtlennn En güzel hediyem... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bence soguk odada oturmayi siz haketmiyorsunuz.haketmediginiz birseyi kendinize yapmayin ve yaptirmayinda.tecrübelerime dayanarak söylüyorum degmez hickimse icin hicbirsey icin degmez.kendinizi ve bebeginizi düsünün ve hatta mecbur kaliyorsaniz bencil olun.sizi üzmelerine izin vermeyin.bunlar bigün öyle hal alirki hasta olursunuz.....

16. 13 Aralık 2009
  17. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    eşinle konuşmalısın mutlaka annemde cok cekti canım bu dertden ama birlikte psikologa gittiler babamla ve şimdi hersey iyi allaha sükür biz az kalsın annemi kaybedecektik babaannemin dengesizligi yüzünden sende sakin ol canım lütfen ama eşini karsına al ve konus asla içine atma

18. 13 Aralık 2009
  19. bestty

bestty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok güzel söylüyorsunuz ama eşim dinlemiyor ki, sürekli konuyu değiştiriyor ya da cevap vermiyor. yani olması gerekn kaynanamın bu isteklerinden vazgeçmesi değil mi?eşim annem istiyor ne yapayım dese bile haklı görüp kabulleneceğim ama o bunu bile kabullenmiyor, kem küm ediyor, sen mi ödüyosun diyip geçiyor, yani şimdi cüzdanımı ayırsam çözüm mü? eşim geçindirsin evi, kaynanama da baksın, günü birlik yaşayalım bu da mantıklı değil ki?