kaynana derdine bi yardım.....lütfen...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve janav tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

  14 Eylül 2010
  Konu Sahibi : janav
 1. janav

  janav Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  70
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  76
  bi derdim var sizinle paylaşmak istedim. Erkek arkadaşımla beş yıllık bir ilişkimiz vardı bu sene aralık ayında nişanlandık 0 26 yaşında ben 23... Birbirimizi çok seviyoruz sevgi konusunda hiç şüphem yok. Ama tek derdim okuduğum kadarıyla biçok insanın olduğu gibi kaynana sorunu.
  Kadın benimle ilk tanıştığı andan itibaren beni hiç sevemedi. Tabiki görümcemde ama görümcemle şimdi çok iyi anlaşıyoruz. Kayınbabamda var dünya tatlısı pamuk gibi bi adam. Evde tamamen kaynanamın sözü geçiyor lakabı da komutan zaten.

  Kaynanam yıllarca evine her gittiğimde beni buz gibi bi suratla karşıladı hoşgeldin demediği zamanlar oldu sabrettim. Nişan olunca gelinim diye sahiplenir değişir dedim ama değişen birşey olmadı halen aynı.
  Ben annemle birlikte yaşıyorum ağabeyimi de babamı da kaybedeli çok uzun yıllar oldu. Allaha şükür annem beni okuttu bu sene mezun oldum, öğretmenim.
  Nişanlım okulu tam 7 senede bitirdi. Geçen sene bitirdi bi sene boş durdu dershaneye gitti sınava hazırlandı kazanamadı. Ve hala evde boş boş yatıyor herhangi bir çabası yok.

  Kaynanam nişan olmasını hiç istemedi hatta bu işin olmasını annenle sen istiyorsun sadece diye yüzüme de vurdu ama oğlu olacak diye resti çektiği için karşı çıkmaya gücü yetmedi.
  Bunun acısını da nişan alışverişinde çıkardı bohça istedim bizde size yapalım dedim yapamam dedi. bizden ne aldıysak burnumuzdan getirdi bana bir elbise bir ayakkbıyla nişan yaptı. Beğendiğim alyansı almaya kuyumcuya gittik taktık beğendik isimleri söyledik adam tamam yarına hazır olur dedi kaynanam o an ben almam bu yüzüğü çok pahalı deyip kuyumcudan çıktı bizi bıraktı orada. Annem ben nişanlım yerin dibine geçtik Tabi sonrada nişan bizim bütçemizi çok sarstı diye yüzüme vurmaktan kendini alamadı ne aldıysa bana.
  Anlattıklarımı okuyunca maddi durumu iyi değildir diye düşünmeyin 4 tane daireleri 1 tane dubleks bahçeli evleri arabaları var. Keşke olmasa da desemki durumları yok olsun önemli değil.
  Kadın nişan oluncada beni hiç kabullenmedi. Hala aynı surat aynen devam. Haliyle annemde farkında herşeyin. Bana sürekli söylüyor kızım gel kendini ateşe atma ömür boyu bu kadın sana karşı değişmez kör değilsin topal değilsin elinde mesleğin var yapma bırak bunları, nişanlın seni çok sevse çalışır çabalar gerekirse taşın suyunu çıkarır bir şeyler yapar diye. Bu kadın ileride sana çok çektirir bana bir şey olursa ben seni onlara emanet edemem gözüm açık giderim diyor.
  Biliyorum bende bilmezmiyim her şeyin farkındayım ama seviyorum... Yedi yıldır nişanlım elim ayağım oldu onunla birlikte büyüdüm korkuyorum bırakmaktan ondan sonra başka birisini sevemem kanım ısınmaz gibime geliyor. İleride çok sorunlar yaşayacağımın da farkındayım.
  En son patlama bu bayramda oldu. Bizde adettir geline bayramda bi tepsi tatlı getirilir. Kaynanam almış eline üç kuruşluk çikolata gelmiş. Tüm akrabalarım bizdeydi herkese çok mahcup oldum. Nişanlıma bunu söylediğimde bana çok kızdı bizim işimiz yok sizin adetlerinizi mi takip edeceğiz, bırak artık annemle uğraşmayı dedi .Çok dokundu bu bana

  Bu gün yine annemle kavga ettik göz göre göre kendini ateşe atıyorsun dedi. Bende anneme, çağırayım yüzlerine söyle bıktık bizi yemeyin artık dedim. Annem hayır asla muhattap olmam dedi. Bende annemden gizli nişanlımın annesini aradım akşama bize gelin konuşacaklarımız var dedim neymiş dedi akşam konuşuruz dedim. Nişanlım aradı dedim ne olacaksa olsun kendi sorunlarını halletsinler. Nişanlım annem yokken çıktı geldi ağladı etti biz ayrılmamalıyız ben işim olunca evlenince anneme engel olacağım seni üzemeyecek kimse bize karışamayack dedi söz verdi. Bende düşüneceğim dedim.Yani akşama gelmeyecekler bende anneme aradığımı söylemeyeceğim.
  Şimdi sizden akıl istiyorum kızlar ben ne yapmalıyım. Nişanlımı seviyorum anneminde şu dünyada tek kimsesi benim onu da üzmek istemiyorum o da bitir bu işi diyor. Arada skıştım kaldım..................
   
 2. 14 Eylül 2010
  Konu Sahibi : janav
 3. askbocugum

  askbocugum gomşumuz oluyoda bizim Üye

  Katılım:
  8 Ekim 2009
  Mesajlar:
  6.083
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  146
  ne yazıcamı bilemedim bi tarafta annen bi tarafta uzun yıllar çıktığın nişanlın ,kayınvaliden gerçekten çok enteresan biri yaptıkları hiç hoş şeyler deil valla evlenirseniz gerçekten sana çok çektirir gibi ama ikinizde öğretmenmişsiniz tayinci olursanız ondanda uzak olursunuz ama en önemlisi nişanlının senin arkanda durması o annesine seni ezdirmezse sana laf söyletmezse bişey yapamaz ozaman bence
   
 4. 14 Eylül 2010
  Konu Sahibi : janav
 5. janav

  janav Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  70
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  76
  bende öyle düşünüyorum canım ama annem uzakta bile olsa karışır o diyor nişanlımın işi olmadığı için onların eline bakıyor bi yere kadar ses çıkaramıyor işe girince değişir diye umuyorum
  ama annem nuh diyor peygamber demiyor onu kırmakta çok üzüyor beni çıkmazdayım:çok üzgünüm:
   
 6. 14 Eylül 2010
  Konu Sahibi : janav
 7. teolog

  teolog Yeni Üye Üye

  Katılım:
  30 Ekim 2008
  Mesajlar:
  8.005
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  zor bir durum canım ya
  ama bu kaynana evlenince de rahat bırakmaz seni sırf kaynana yüzünden biten evlilikler var
  nişanlının da bir çabası yokki annesinden bağımsız olabilmek için
  evlenince inan aileler de evliliği etkiliyor
  herşey nişanlında bitiyor
  özel sektörde çalışma imkanı yok mu illa kpss yi kazanması şart mı
   
 8. 15 Eylül 2010
  Konu Sahibi : janav
 9. janav

  janav Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  70
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  76
  iktisat mezunu canım o. hedefleri yüksek o yüzden asgari ücretle çalışmam diyor bankaların sınavlarına giriyor ama bi sonuç çıkmadı bugüne kadar :KK43:
  bende korkuyorum kaygı duyuyorum gelecekten evlenip boşanmak istemiyorum:çok üzgünüm:
   
 10. 15 Eylül 2010
  Konu Sahibi : janav
 11. decemBer

  decemBer Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  18 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.492
  Beğenildi:
  131
  Ödül Puanları:
  153
  anneni dinle.
   
 12. 15 Eylül 2010
  Konu Sahibi : janav
 13. MissA

  MissA Doğum Hikayecisi Üye

  Katılım:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.954
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  şimdilik sakın evlenmeye kalkışma
  gerekirse yıllarca nişanlı kal ama sakın evlenme
  önce bi nişanlının eli ekmek tutsun bakalım söylediği vaatleri yerine getirebilecek mi?
  gerçi nişanlında pek bi rahatmış iş beğenmiyo
  1 sene boş boş oturulur mu? bana ondan bi cacık olmazmış gibi geliyo ama neyse
  bu arada ben başkasına bakamam gibi bi düşüncen olmasın mantıklı bak olaylara
  o benim ilkim bilmem ne falan olmaz burda söz konusu olan hayatınsa kendin için en iyisini seçmelisin
   
 14. 15 Eylül 2010
  Konu Sahibi : janav
 15. AttaQue

  AttaQue Yeni Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.754
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  kopi pest gibi olucak ama anneni dinle..
   
 16. 15 Eylül 2010
  Konu Sahibi : janav
 17. janav

  janav Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  70
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  76
  bende şu an için aynı düşünüyorum canım bakalım işe girince değişecek mi ona da söyledim zaten düşünme sürecindeyim göreceğim bakalım beni ailenden ne kadar koruyacağını bizim için ne yapacağını diye. Bu şartlar altında asla evlenmem zaten. Ama yarın bigün işe girip parayıda annesinin eline sayarsa bizim için bir şey yaparsa o zaman görüşeceğim onunla beklenir çünkü o kadından bana bunu yapması:eek:klava:
  O kadın yüzünden annemin üzülmesi bana o kadar çok dokunuyorki of of:2:
   
 18. 15 Eylül 2010
  Konu Sahibi : janav
 19. janav

  janav Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2010
  Mesajlar:
  70
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  76
  annemi dinlemek istiyorum ama nişanlımdan nasıl kopacağım:2: