Kaynanam başımın etini yedi yedi sonunda dün gece ipler koptu...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve blackpearl77 tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

26 Eylül 2010
    Konu Sahibi : blackpearl77
  1. blackpearl77

blackpearl77 minik boksörüm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    offffffffff yaaaaaa offfffffff.... nerden başlamalı anlatmaya bilmem... ben üniversite mezunuyum ve köylü birilerine gelin gittim ve en büyük hatamı yaptım...ve asla yaranamadım... millet kaynanasının afedersiniz azına... ben her işlerine koştum her misafirlerine yettim her yerde onlarla beraberdim... ama yaranamadım...kaynanamın görümcesinin gelini anne bile demio ve kapıları karşı karşıya olmasına rağmen selam bile vermio... o yüzden kıymeti bilinio...ben en başından yaptım hatayı kendi kendimi değersiz hissettirdim.. herşeyimi en ucuzundan aldırdım aman paraları gitmesin die ( üstelik durumları da gayet iyiydi...) şimdi kaynanamın görümcelerinin müstakbel gelinleri benim gelinlik parama sadece nişanlık aldırıyolar... benim bütün tam takım kıyafet parama sadece bi eşarp aldırıyolar... ben kendimi ucuzdan satınca onlar da madem öle işte böle dediler... ve beni bir türlü beğenmediler... ne güzelliğimi ne çeyizimi ne davranışlarımı ne giyinmemi hiç bişeyimi beğenmediler... ve sürekli açık arıyorlar... sürekli... ben onlara bir beden fazla geldim ama.... ve evlenir evlenmez kaynamla beraber onun bütün günlerine girdim ve gittim salak gibi... iyi gelin saf gelin... ama hergün hergün bıktım... hiç bi gün evimde durmuyordum bide emrivaki yapmaya başlamıştı kaynanam saat on da hazır ol artık direk emir veriyodu. ya bende insanım bende gitmek istemeyebilirim demi.. kaldı ki benim ki büyük fedakarlıktı... ben bekarken annemle hiç gezmeye gitmiş insan diilim bu kadar sıkmıcaktı beni... görümcem var bekar o evde kalabilir arkadaşlarıyla gezebilir ama ben günlere gitmek zorundayım öle bi durum vardı.... ben artık bahaneler üretip hastayım diip diip gitmedim ve sonunda gün belası bitti. haaaa bu arada eşim askerliini yapmamıştı...veee askere gitti. avliliğin 1. yılında... ve o gitmeden onların akrabaları benim yerimi yaptılar. nerde kalcak diince? tabiki kaynnasında kalcak dediler... bana söz hakkı vermediler ve mecburen orda kaldım.. ama dile kolay... 6 ay... valla parçaladık parçaladık yapıştırdık... ama bitti sonunda o ilkence de... ama şimdi noluyo bilio musunuz??? kaynanamın görümcelerinin müstakbel gelinleri... şu an nişanlılar ve askerlik olmadan evlencekler ve onların yeri de şimdiden yapılıyo... ne deniyo nerde kalcaklar denince aaa onların evde kayınlar var kendi annelerinde kalırlar... niemiş benim kaynım adamdan sayılmıyo... benim kaynım kardeşimse onlarınkiler de abileri.... ama insafsızlar vicdansızlar.... bana yaptılar yapcaklarını... çok yıprattı askerlik sürecinde orda kalmam... kimse de kalmasın...

2. 26 Eylül 2010
  3. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.105
    Ödül Puanları:
    463
    ya canım kalmasaydın neden kaldın ki, bana sormadılar bile diyosun, bırak sormasınlar bu senin hayatın, ben annemlerde kalıcam diye kestirip atsaydın
    bende hiç sevmem ev gezmelerini falan, ben sevmiyorum altın günü falan diyip, gitmeseydin
    ama bu arada güleryüzünü saygını bozmadan tabii
    kaynananda bu kıza ben bişey yaptıramıyorum nasılsa ne hali varsa görsün der yakandan düşerdi
    gerçi eşinin bu olaylara yaklaşımı ne bilmiyorum ama, kaynan seni şikayete kalkarsa karımın ev gezmesiysi osuydu busuydu beni ilgilendirmez anne, nasıl isterse öyle yapar deseysi bi mesele kalmazdı bence

4. 26 Eylül 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    Sizde bir çekememezlik durumu söz konusu kusura bakmayın ama..
    Ne kadar aşağılamışsınız öyle gelin gidttiğiniz soyadını taşıdığınız insanları..
    Şaştım kaldım.
    Asıl size ayıp.

6. 26 Eylül 2010
  7. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    bu askerlil sorunu bizdede var ne yazık ki biliyorum ki kaynanam sırf pisliğini temizletmek için beni alıkoymak isteyecek ama yoooookkkk..o yüzden bende eşimde beklemedeyiz bakalım askerlikte bi değişiklik olursa diye...

canım alınma ama kendini çok ezdirmişsin üniv mezunuyum demişsin çalışmıyor musun ki ona buna seni çağırıyor..ağırlığını baştan koyman gerekiyordu eşinde sende bu konuda çok taviz vrmişsiniz..bi laf vardır dişini gösteren gelin kıymetli olur diye o akraba gelini dişini göstermişki kıymetli bende çok sessizim ağırbaşlıyımdır ama kendimi asla ezdirmem ....
    bından sonrasına bak kendini ezdirme

8. 26 Eylül 2010
  9. ske

ske bal oğlum,kaymak kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kendinizden neden bu kadar taviz verdiğinizi anlayamadım açıkçası.
    fakat siz bu kadar iyi niyetli yaklaşırken kayınvalidenize neden sizi kabullenemediler yazmadığınız başka olaylar olabilirmi acaba?daha iyi yorum yapabilmek için soruyorum.

10. 26 Eylül 2010
  11. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    eşinizden hiç bahsetmemişsiniz o ne diyor bu durumlara ??? bu daha önemli

12. 26 Eylül 2010
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.105
    Ödül Puanları:
    463
    ya kusura bakma ama bu gelin-kaynana konularındaki ben üni mezunuyum ama kaynanam köylü laflarıda bana anlamsız geliyo, valla ne köylüler vardır ki eminim üni mezunlarından daha bilgedir insan ilişkileri konusunda hemen önyargıyla bakmamak lazım

14. 26 Eylül 2010
  15. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ailenin ilk gelini misin?
    İlk gelinler deneme tahtası oluyor malesef...
    Ben ikinci gelinim. Eltim ben ilktim herşeyi bana yaptılar sana gene yapmıyorlar der hep...
    Ama yapmamış halleri buysa bilemiyorum...

16. 26 Eylül 2010
  17. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Gitmeseydiniz o zaman, bu işin zorlası olur mu?
    Üniversiye mezunu biriymişsiniz ve madem köylü biriyle evlenmişsiniz,
    bir üniversite mezunu olarak korusaydınız hakkınızı.
    Kayınvalidenizin peşinden koşup durmasaydınız.
    Madem dert ediyorsunuz şimdi, zamanında aldırsaydınız herşeyinizi.
    Millet sizin gibi davranmıyor diye, isteklerini yaptırıyor diye suçlu mu?
    Bak sizin kıymetinizi bilmiyorlarmış, onların kini bilirler işte.
    Demek ki bu işler üniversite mezunu ya da köylülükle olmuyormuş.
    Kafanızı kullansaydınız o zaman.
    Mecbur olmadığınız, dur diyemediğiniz şeyler için kimsenin suçu yok.
    Ayrıca üniversite mezunu olduğunuzda şüpheli açıkçası, bu yazım tarzıyla.
    Ne üniversite mezunu, ne köylüler var ki, sizden daha özenli ve daha özenli kelimelerle yazıyor.

18. 26 Eylül 2010
  19. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.380
    Ödül Puanları:
    238
    Güzelim olan olmuş bundan sonra kimsenin sözüne bakma nasıl mutlu oluyorsan öyle hareket et