kaynanam beni insanların yanında küçük düşürüyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kedishimalya tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

13 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kedishimalya
  1. kedishimalya

kedishimalya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sürekli böyle..en son dün yaptı aynısını..sürekli herşeyi o yapmış ben herşeyi ondan öğrenmişim..beni küçümseyerek davranıyor..

ben bıktım artık takma takma nereye kadar..aradım telde konuşmaya karar verdim rahatsız olduğumu söylicektim artık ama müasit değildi..eşimi aramış alya beni aradı hayırdır diye..kocam bana döndü neden aradın diye..ben de söledim kıyamet koptu o yaşlıymış bilmem ne..ben de konuşucam dedim bıktım artık..onu savunmaya geçti ben de sesini çıkarda beni savunsaydın dedim dün..oo bi ton laf tehdit..allah kahretsinn içime ata ata bıktım ya..oğlu haklı olduğumu bildiği halde konuşmuyor hastaymışş tansiyonu varmışş..içime ata ata arada kocama patlıyorum huzurumuz kaçıyor.. en son biton lafla kapat telefonu ben halledirim dedii..sinirlerim tavan yaptı ne istiyor b kadın benden anlamıyorum..şuan sinirimden ağlıyorumm nişanlıyken bana yaptıklarını hiç unutamıyorum zaten onlar da biriktikçe bazen kafaya öyle bir takıyorum ki uyku uyumuyorum ..hiç haketmediğim şeyler söyledi ve yaptı..

öyle çok şey birikti ki..

2. 13 Eylül 2010
  3. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ne şekilde küçük düşürüyo seni berabermi yaşıyosunuz yoksa ayrı evlerde yaşayıp evleriniz yakın mesafedemi

4. 13 Eylül 2010
  5. kedishimalya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canım uzaktayız ama biraraya geldğimizde milletin yanında işte evin şusunu ben yaptım yemek yapmayı ben öğretttim sanki ben çeyiz hiç getirmedim herşeyi o yapmış öyle yansıtıyor tavırlarıyla beni gelini yerine koymuyor..sürekli o herşeyi bilir tavırlarında..en çok canımı acıtan da beni kültürsüz bişey bilmeyen ve çeyizsiz gelmiş giibi göstermesi..oysaki hepsi hikaye...erkek tarafının alması gerekeni bile ben aldım söylenmez ama gelinliğim dahil..ben onları geçtim hala yaranamıyorum yine de..yani o kadar çok şey var ki hangi birini söyliyim..ailemi bile küçümsüyor bıktım artık ben katlanamıyorum bu tavırları haketmiyorum..bana altın takmadsı düşün yani ama ben gene bişe demedim..çevremde herkes beni takdir ediyor ama o inatla beni yeriyor..oğluna yakıştıramıyor..

6. 13 Eylül 2010
  7. Melan2010

Melan2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    916
    Ödül Puanları:
    238
    kaynanan bu hareketini ömür boyu devam eder,helede kocan yaşlı diye annesini tutarsa yandın.benimde başımda 20 yıl geçti kaynanam ,her şey kocada bitiyor şu annelerini tutmaları varya,daha çok güç alıp gelinlerine yükleniyorlar,yaşlı diye sessizmi kalalım? yaşlı ise yaşlılığını bilsinler,bir laf vardır can çıkmayınca, huy çıkmazmış,ne de doğruymuş,bende yuta yuta,hastalandım.içine atma kocanla konuşman gerekiyor bence..

8. 13 Eylül 2010
  9. gulisk

gulisk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    894
    Ödül Puanları:
    148
    Muhattap olmamaya çalış

10. 13 Eylül 2010
  11. SUTASAYRAN

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşın dediği gibi görmemezlikten geliceksin...çünkü her kezin evliliğinde bu tür sorunlar var sorunsuz kimse yok...benim görümcem kaynanasından neler çekmiş daha dün öğrendim şok oldum...
    kayınpederi ona daha 3 aylık gelinken tokat atmış..niemi bahçeyi suladığı halde sıcaktan fazla kuru kaldığı için..
    görümcem gerçekten pırlanta gibi insandır kimseye zararı dokunmaz çok saygılı biridir..ağzından ekmeğini kolaylıkla alabilirsin..kaynanası heryerde ben bu gelini aldığım için çok pişmanım diyip duruyomuş daha neler neler..
    bizim durumumuz kendini aştı..
    ama sen görmemezlikten gel..kaynana psikolojisi bu..muhatap olmamaya çalışcan başka oluru yok

12. 13 Eylül 2010
  13. SUTASAYRAN

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    kaydirigubbakcemile5katılıyorum

14. 13 Eylül 2010
  15. kedishimalya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ya biliyorum konuşsam da ben kötü olucam yine ama inanın bunaldım içime ata ata..hele kendini çok üstün tutması beni öldürüyor küçümsemek ne ya..

16. 13 Eylül 2010
  17. ozlm_

ozlm_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Başkası olsa insan hakkından gelir ama söz konusu eşinin ailesi olunca işler değişiyor. Cevap versen olmaz sussan sana zarar
    canım sen o kadar fedakarlık edip, o zorluklara rağmen yuvanı kurmuşsun..Ne olursa olsun bunlara eşin için katlanmışsın sorunların aranıza girmesine izin verme sakın. Bu saatten sonra onların huyunu değiştirecek halin yok ya, kafana takma düşünmemeye çalış. Allah tan yakın değilsiniz, bir araya geldiğiniz zamanlarda da güler yüzünü eksik etme ama tavizde verme, yeri geldiğinde kırmadan cevabınıda ver kendini o kadarda ezdirme.. Ama sonuçta gelin pozisyonunda olduğun için senn her dediğin batar onlara,(kendimden biliyorum) hiç hanımlığını bozma eşinlede onlar yüzünden aranı bozma, konusunu bile açma.. Onlarda sende ki bu değişikliği farkederler merak etme, etmeselerde kendileri bilir. Siz evinizde mutluysanız gerisi önemli değil. kaynan sorunu halledilir ama eşinle aranda sorunlar çıkarsa o zaman daha kötü..Allah yardımcın olsun güzelim:Saruboceq:

18. 13 Eylül 2010
  19. eftelya5434

eftelya5434 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ah be canım kimin başında yokki.benimde kayınvalidemin ağzının pergeli yok.ne konuştuğunu bilmeden konuşur çok kırıcı oluyor genelde ben kayınvalidemin asla dürüstlüğüne inanmadım.hep yapmacık eşimin yanında bana farklı davranıyor o yokken farklı.Birinin arkasından konuşuyor ama o kişi yanına gelince sevgi gösterisi yapıyor.ben sık sık gitmem evine ben gitmeyince yüz bulup oda gelmiyor.sevgi gösterse saygı görür bu kadar basit...sende takma cnm yapacak başka bişi yok..