kaynanam evimi bir yardım kuruluşuna bağışlarım diye tehdit ediyor

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve sonuyok tarafından 22 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Eylül 2008
    Konu Sahibi : sonuyok
  1. sonuyok

sonuyok özlem kokan kızım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar siz olsanız ne yapardınız düşünüyorum ne yapacağımı bilemiyorum

kaynanam eşimi eğer bana bakmazsan evimi bir yardım kuruluşuna bağışlayacağım diye tehdit ediyor.ama eşim buna rağmen her hafta sonu gider eksiğini yapar işini görür pazarına gider ne yaparsa yapsın memnun olmuyor bu kadın aslında beni istemiyor bana ağıza alınmıycak hakaretler etti 3 ay önce bende doğal olarak konuşmuyorum ve gidip gelmiyorum burada bu hakaretleri söyleyemem ağıza alıncak gibi değil

kısacası benden boşanmasını istiyor oğlunun ve tek ona bakmasını onla ilgilenmesini onu hoş tutmasını bekarken ki gibi hergün eve gelmesini istiyor
    tabi bu durumda benim varlığım bir yuvasının olması haftada bir gitmesine sebep oluyor

asıl sorun ya eşim ennesinin bu evimi bağışlarım lafına inanıpta boşanmak isteyebilirmi ?sanmıyorum ama ya derse ki ev elden gidecek ben evsiz kalıcam dermi

ayrıca kaynanam ne zamana kadar kira vereceksin senin bir evin yok diye de aşağılayıcı bir şekilde konuşuyormuş

ben bu yüzden her an boşanabilirim sanıyorum ve evliliğimde ileriye dönük bişeyler düşünemiyorum mesela çocuğum yok aslında çok isterdim fakat ya bişey olursa diye cesaret edemiyorum

siz olsanız ne yapardınız?:a015:

2. 22 Eylül 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.461
    Ödül Puanları:
    363
    Zor,çok zor...Çok üzüldüm ben..benneyaptımki
    İnsanların yaptıkları iyiliğin karşılığını beklemesi ve başına kakması gerçekten çok çirkin..:nazar:
    Çalışıyorsunuz sanırım..
    Eşiniz de çalışıyordur herhalde..
    Yerinizde olsam hemen taşınırım,kirada yaşarım ama o kadar lafın altında kalamam ben..:nazar:
    Eşiniz yine annesini görür,ihtiyaçlarını karşılar en azından ev konusu kapanır..
    Daha fazla rencide olmazsınız en azından..:teselli:

4. 22 Eylül 2008
  5. ades_ballibadem

ades_ballibadem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    ev için beni boşayacaksa kocam ben ona koca bile demem arkadaşım,

ve annesi bana ağza alınmayacak hakaretler edecek kocam da bunları yutup hala ona pazar alışverişinemi gidiyor.

ben olsam kocamı alır kiraya çıkarım ne ona nede evine tenezül etmezdim.

6. 22 Eylül 2008
  7. ades_ballibadem

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    bence eşini karşına al konuş annen ban bunları söyledi bu hakaretleri etti ve ev ile ilgili bunları düşünüyor peki o bunları yaparken sen neler planlıyorsun ne yapacağız gibi konuşur,

ayrı bir eve çıkma fikrinide ona kabul ettirmeye çalışırdım,

hiçbir kocanın bir ev için karısını boşayacağını düşünmüyorum,

8. 22 Eylül 2008
  9. senza

senza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ev için boşayacaksa bir dakika bile durmasın zaten...
    bir ev senden kıymetli mi?
    eşinle çalışırsınız alırsınız bi ev oturursunuz.
    kısa zaman içinde olmaz belki ama olur bir şekilde,kaynanan da kime bağışlarsa bağışlasın evini...
    ayrıca kocan için de söylenecek çok şey var ama seni üzmemek için yazmamayı tercih ediyorum...

10. 22 Eylül 2008
  11. karakedibu

karakedibu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mal için anne babaya bakılırmı yaa.bu yaşlılar neden kendilerini malı olunca güç elinde sanırki.kendilerini malı için baktıracak kadar acizmi bu insanlar yahu.anlamıyorum.bırak arkadaşım ev için boşarsa üstüne bi soğuk su iç hayatına bak demekki değmezmiş de gitsin.ama idare edebildiğin kadar da et........

12. 22 Eylül 2008
  13. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ilk cümlelerinizi okuduğumda "kaynanam eşimi eğer bana bakmazsan evimi bir yardım kuruluşuna bağışlayacağım " anormal bir durum gibi gelmemişti( sonuçta huzurevleri mal ya da aylık ücret karşılığı bakıyor) ancak sonrasını okuduğumda durumun ne kadar içler acısı olduğunu fark ettim.

neredeyse 4 yıllık evlisiniz sanırım, takviminizden öyle anladım,ama tabii evlilik öncesi süre de olabilir 4 yılın içinde. Eşinizin ev için sizden boşanmayı düşünebileceğini düşünmenize yol açan davranışlar mı gördünüz yoksa sadece kayınvalidenizin bu davranışlarından dolayı korku-panikle mi o duygulara kapılıyorsunuz.

henüz çocuğunuz yokmuş, eğer eşiniz gerçekten annesinin sözüyle ya da sadece ev için sizden boşanacak biriyse Allah'ın sevgili kulusunuz ki henüz çocuğunuz olmamış. bir an önce kendi düzeninizi kurarsınız umarım. bu söylemlerle, endişelerle ne kadar mutlu olabilirsiniz ki? kiraya çıkmanız huzurunuz açısından çok önemli bu durumda. yoksa sevginizi de yitirirsiniz böyle sorunlarla.

14. 22 Eylül 2008
  15. sonuyok

sonuyok özlem kokan kızım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    yorumlarınız için teşekkür ederim ben kaynanamla oturmuyorum zaten ayrı evde kirada oturuyorum fakat evlerimiz yakın aynı semtte allahın sevgili kuluydum ki başta direttim annenle oturmam diye ama kadın yineden yetişiyor ya tel ya eve gelip hakaret üstüne hakaret bana eşime ağzına ne gelirse söylüyor eşimin yanında söylüyor zaten çekinmesi yok

eşimde annem ölünce biz o evde otururz diyordu bende istemiyorum evini biz yaparız kendimize evide kendinin olsun yeter ki huzur versin bana diyorum fakat her zaman tehdit ediyor

ya eşim anasının aklına uyarsa ya boşanırsak saçma sapan bir sebepten ayrılmış olcaz

birde dayanayımda nereye kadar en azından yaşım geçmeden olanlar olsa hayatımı sil baştan kurarım belki evlenirimde
    benim annemde yaşlı sığınacak bir yer bulamazsam ya annem de ölürse ortada kalırım diye çok korkuyorum

allah bu kaynanayı nasıl bilirse öyle yapsın çok üzgünüm çok arkadaşlar

16. 22 Eylül 2008
  17. ades_ballibadem

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim ya şu yazdıklarına çok üzüldüm şimdi,

en acısıda ne biliyormusun 4senen geçmiş ama hala eşine arkanı yaslayamıyor olman ,ne üzüzcü ya ne acı,

ev için senden vaz gececek ya bunu eşinden bekliyorsun çünkü sana o güveni veremiyor.

bence bu cümleleri aynen eşine söyle ,
    söyle ya ne duruyorsun evi için benimi boşarsın de de ve cevaabını al bu işkencede bitsin

18. 22 Eylül 2008
  19. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    çok haklısın, önünü görmen lazım. eşinle konuşmadan da bunları, düşüncelerini öğrenemezsin. bir dur demek lazım bu olan bitenesüprizzzzz

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.