Kaynanam işi bırakmamı istiyormuş

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xxyxixldxixzxx tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : xxyxixldxixzxx
  1. xxyxixldxixzxx

xxyxixldxixzxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba arkadaşlar,
    Bu sabah annem aradı. Kaynanamın bana işi bıraktıracağını söyledi. Komşulara öyle söylüyormuş. Dün komşu gelip anneme demişki.
    Yıldıza kaynanası işi bıraktıracakmış demişler. Kaynanam demiş ki ;
    Çocuk anne çocuğuymuş ta benim çalışmamam gerekiyormuş. Başkaları mağana buluyormuş. Benim ihtiyacım yokmuş çalışmaya. Oturup çocuğuma bakmalıymışım.
    görümcelerim çalışmıyormuş ben niye çalışıyormuşum. Eşimle konuşacakmış ben işi bırakacakmışım.
    Kızım 1,5 yaşında ve daha 6 aylıkken çalışmaya başladım, o zamandan beridir de görümcem ve kaynanam bakıyor.6 aylıkken bana muhtaç değildi hep çalış çalış diyordu şimdi çocuk bana muhtaç oldu:uhm:
    Benim çalışmamın ona bir zararı yok tam tersi faydası var. Ben maaşımı alamam ama her ay ona çocuğuma baktığı için para veriririm. Bu arada parayı kaynanam şart koşmuştu. Görümcemin 3 ay sonra düğünü var. İşlerimizi yapamıyoruz diyormuş kaynanam. Annem çok yakınımızda ki annemde der, işiniz oldumu getirin veya arayın, ben gelip alır çocuğa bakarım der.
    Bunları duyunca çok moralim bozuldu. Neden bana gelip te anlatmıyor da gidip komşulara dert yanıyor?. Anneme de dedim işimi bırakmam ama oğlunu bırakırım.
    İlk defa anneme bunları söyledim. Annemde kesinlikle karışmam kızım sen bilirsin ama kıza ben bakarım dedi. Ama kaynanam annemin bakmasını istemiyormnuş.
    Zaten evliliğimizi kızım için sürdürüyordum bir nevi polyannacılık oynuyorum. Benim kocama karşı duygusal anlamda hiçbirşeyim kalmadı zaten. Sadece benim için alışkanlıktan ibaretti.
    İşi bırakmak istememin sebebi de huzurum olmadığı için işyeri bana bir nevi terapi gibi geliyor ve huzur buluyorum burda. Hem eşimle de bir geleceğim olmadığı için en azından sigortam ilerliyor.
    Şimdi arkadaşlar bu konu bu kadar yayılmış. Sizlerin düşüncelerinize de çok güveniyorum.
    Bu konu bugün yarın açılır. Eşimin annesinin amacı ne olabilir ve bana bunu söylediğimde nasıl bir cevap vermeliyim.:1no2:

2. 4 Şubat 2010
  3. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Hayır ben sizin gibi düşünmüyorum. Bakamayacaksanız üzülmeyin annem bakar ama ben devam ediyorum çalışmaya diyeceksin o ne derse de dinelemeyeceksin başka yolu yok.

4. 4 Şubat 2010
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Hayır asla bırakma işini. Şimdi onlar söyledi diye işi bırakırsan ilerde daha neler neler isterler senden. Zaten herifinde iş yok. Sürekli tatsız şeyler yaşıyorsunuz. İşi bırakırsan kendine gelemezsin . İşini seviyorsun, terapi gibi geliyor diyorsun, e daha ne. Annende bakacakmış kızına. Sakın kayınvalidenin istediğini yapma. Yoksa iyice binerler tepene.

6. 4 Şubat 2010
  7. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    807
    Ödül Puanları:
    153
    Annene ver çocuğunu baksın...Ben senin yerinde olsam bende işimi bırakmazdım..Ki zaten problemleriniz varmış yarınınız belli değil işi bırakırsan daha da kötü...
    Kayınvalden birde para alıyorsa torununa bakmak için buda pek hoş değil bence...

8. 4 Şubat 2010
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bir kere kayananız çocuğa annenizin bakıp bakmayacağına karışamaz; aynı sizin çalışıp çalışmayacağınıza karışamayacağı gibi.
    kendiniz çalışmak istediğiniz sürece çalışın, kaynanaya da halt yemek düşer..

10. 4 Şubat 2010
  11. xxyxixldxixzxx

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Asla bırakmam işimi de bu kadın bana geldiğinde ustürüplu bir şekilde ona öyle bir şey demeliyim ki artık benim adıma karar vermeyi bıraksın
    Nasıl konuşsam da benim hayatımla ilgili karar vermeyi bıraksın.
    Birazda bu hakkı ben verdim onlara, zamanında her dediklerine tamam diyerek ama bu karışma olayı sıkmaya başladı ve bir dur demeliyim Ama nasıl?:uhm:

12. 4 Şubat 2010
  13. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Ne demek kızına senin annenin bakmasını istemiyor olur mu öyle şey...
    Demek ki kayınvaliden sırf para için kızına bakıyor. Bi yandan da sanırım bakmaktan sıkılmış ama paradan vazgeçemiyor...
    ışini sakın bırakma. Madem eşinle ileriyi göremiyorsun kendini garantiye alman şart...

14. 4 Şubat 2010
  15. xxyxixldxixzxx

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Parayı şart koştuğunda çok kızdım baştan ama artık o konuya takılmıyorum. İstemeseydi de verirdim kaynanama değil ama görümceme. Kendisi çocuk gelişimi mezunu olduğu için kızıma çok güzel şeyler öğretiyor hakkını yiyemem.Allah razı olsunda hep demişimdir. Zaten bir kaç aydır da parayı görümceme veriyorum. Ona ne yapsam hakkını ödeyemem çünkü.

16. 4 Şubat 2010
  17. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    yerınde olsam konuyu kayınvalıdemın acmasını beklemeden acardım uygun bır zamanda
    guzel bır dılle etraftan ısten ayrılmamı ıstedıgıne daıre duyum aldıgımı soyler sebebını sorardım
    hatta gorumcemın dugun telası gecene kadar cocugu anneme bırakırsam hıcbır ısın aksamadıgı gıbı cocuk ıcın de degısıklık olacagını soylerdım
    ama konusmanın sonunda ne olursa olsun ısten ayrılmayacagımı, eger meselenın cocuguma bakmaksa, bakmak ıcın aılemın destek oldugunu soylerdım

ayrıca calısma hayatımın maddı ımkansızlık degıl hıckımseye muhtac olmadan kendı ayaklarımın uzerınde durmak oldugu ıcın oldugunu belırtırdım

stres yapacak bır durum yok
    uzulme aılen arkanda olduktan sonra sana ıstemedıgın bır seyı yaptıramazlar

18. 4 Şubat 2010
  19. xxyxixldxixzxx

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım konuyu baştan benim açmam gerektiğini bende düşündüm ama karşımdaki öyle bir kadınki bu konuyu önce ben açarsam huzursuzluk için yaptığımı düşünecek kapasitede bir kadın. Ben açarsam olay farklı yönlere gider.Ondan ilk hareketi beklemeliyim ki zaten yakındır pek içinde tutamaz surat asar, laf söyler ama kesinlikle kendini belli eder.

Tavsilerini dikkate alıcam canım. Hepinizin fikirlerinde ortak bir nokta bulup kaynanamın karşısına çıkmak istiyorum.

Annem babam benim onlarla yaşadığım hiçbir olayı bilmiyor. Benim güllük gülüstanlık giden bir evliliğim var sanıyorlar. İlk defa bu sabah anneme söyledim kocamı bırakırım ama işimi asla dedim. Annemde biz hep senin yanındayız dedi. Ailem haklı da olsam haksız da hep yanımda zaten. Bunu her zamanda söylerler.