Kaynanam ve laflarından nasıl kurtulacağım, bilemiyorum.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve starking tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

24 Ekim 2010
    Konu Sahibi : starking
  1. starking

starking Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    4 yıllık evliyim 2 yaşında bi çocuğum var kaynanamla aynı apartmanda oturuyoruz malesef
    kaynanam görümcemin çocuğuna bakıyor, sabah ve akşam sürekli birlikteyiz beceriklidir sürekli yemekler yapar görümcemi,damadını bizleri sofraya toplar
    kızından da it gibi çekinir, cocuguna bakar, sürekli rapor verir bunu yedi bunu içti diye,
    kızı mutfak masrafına yardım da ettiği için el-pençedir ona karşı, eşim de faturalarını aidatlarını karşılar ama hiç bizim lafımız edilmez varsa yoksa kızı ve cömertliği sanki keyfinden yapıyor çocuğuna baktırıyor daha ne olsun.damat da sürekli konuşur mangalda kül bırakmaz ama paranın çoğunu görümcem kazandığı için hep görümcemin dediği olur bütün aileyi o yönetir.
    Benim sorunum sürekli birarda olmak kendi düzenimi oturtamamış olmak eşimle başbaşa evimizde yediğimiz yemekler çok azdır hep biraradayız.
    Bi de malesef kaynanamın laf sokmaları damadın da boş konuşmaları var sürekli benle uğraşıyolar, yarı şaka yarı ciddi.
    kaynanam isterki biz varımızı yogumuzu en ufak çöpümüzü onlara sülalesine verelim paylaşalım sürekli onların akrabaları ile görüşelim evimizde hep onlar olsun yatıya kalsınlar vs. ben genelde onun saçma laflarına cevap vermem binde bir çok kısa uzatmadan cevap veririm uzatmam çünkü onların hepsi avukat gibi ben 1 söyleyene kadar kaynana görümce damat 3 lü ittifakı bi cevap yapıştırıyor,eşimde ailesine çok bağlı soğukluğu sevmiyor,kendiniz geçinin diyor,haksız olsalar bile haksızlar diye onaylamaz
    yani tekim onlara karşı ne yapayım nasıl mesafe koyayım araya bilemiyorum, Allahtan kardeşim ve eşi, annemler de bize yakın arada onlarla bi nefes alıyorum ama bu laf atmalar çok canımı sıkıyor bu kadar sahiplenme görmedim, bi de benim çocuğumla görümcemin çocuğunu kıyas ediyolar bizimki oyuncak vermese kime çekti, yok cimri olma vs poposuna vurmalar vs seviyolar güya diğerine bi fiske yok ama, niye görümcemden çekinir de ondan. off ne yapcam bilmiyorum keşke bi mucize olsa başka eve geçsek, o da zor çünkü kendi dairemiz kesin biz gitsek görümcem cüzi bir kirada bizim eve geçer off ne yapacağım kendimi savunamıyorum bi türlü, biraz mesafe yapıcam da nasıl? çocuk bahanesi ile sürekli biraradayız

2. 24 Ekim 2010
  3. girdapp

girdapp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    üff bu kaynanalar hep böylemi oluyo yaa.canım sende gündüzleri annenin yanına git.
    laf sokuyolar demişsin nası nediolar?

4. 24 Ekim 2010
  5. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    ayyyyyyyyy allah yardımcın olsun..bu kadar dediğin gibi değil ama bu laf sokma merasimini ve birarada olma olayı benide çok bayıyordu..sonradan soguk davranıp mesafemi koydum,çok sık gidip gelmemeye başladım...herkes kendi evinde rahat ediyor sıkılıyorum diyorum..bende hep eşime sarıyordum oda hep ailseini korur..ama böylede çok zor..eşinle konuş ve diren çıkma yanlarına..eşinede söyle sürekli ben senin ailenle olmak zorunda değilim..evimizde yemek yiyelim de ,ben kendi düzenimi oluşturacağım de..ayrıca çocuğunuda koru ve görümcenin çocugu yanlış yaptıgında sende hemen lafı oturt nasıl onlar söyleüyor sende söyle şaka yollu...sen de onun çocuguna yanlış yapınca poposuna şakasına dokundur..anlasınlar biraz..

6. 24 Ekim 2010
  7. zekiyim

zekiyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    valla canim simdi ben seni cok fazla anlayamam heralde...seni ancak senin durumunda yasayanlar daha iyi anlar gibime geliyor...ama sunu söyleyebilirim keske resmi olabilsen...keske baska bir yere tasinabilsen....butun bunlardan kurtulursun....bazi kadinlar beraber yasamayi becerebiliyor....ben yalnizligi seviyorum yani ayri oturmak en iyisi bence....eger orda yasamaya devam edeceksen sunu yapabilirsin sakayla karisik öyle laflar otuttur ki neye ugradiklarini sasirsinlar....bir daha cekinirler emin ol....esin birsey demiyorsa öyle laflar verki afallasinlar....yani hazir cevapli olmak zorundasin....benim ve esimin aileleri turkiyede biz yurt disindayiz bunun icin dedim canim senin durumunda olanlar iyi anlar diye bizimkide daha deisik offff offfff......sen ailenin yanina gidebiliyorsun bende o da yok....izinde goruyorum....telefon int....ama ayri olmak en iyisi bence uzak tatli oluyor...bazan teldeki laflarina tahammul edemiyorum Allah bir arada duranlara yardim etsin teldeki laflari yöntme cabasi artik sduymuyorum canim....kocam hamdolsun benim yanimda hehee diyoz gecip gidiyor ....

8. 24 Ekim 2010
  9. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Eşiniz ben karışmam aranızda halledin diyorsa,
    aranıza mesafe koymak size düşüyor o zaman.
    Madem eşiniz karışmıyormuş, karışma gereği hissetmiyormuş,
    o zaman sizin bulduğunuz çözüme ve vereceğiniz cevaplara da katlanacak.
    Sonra sen niye böyle yaptın diye de hesap sormayacak.
    Ben açıkçası bu kadar sıkı fıkılığı anlamıyorum, sevmem de.
    Sonuçta evim var , bir yemeğimi de evimde yiyemeyecek miyim?
    Evinizde yemek istediğinizi belirtin bence.
    Size söyledikleri karşısında da susarsanız, aynı tas aynı hamam gider.
    Bu duruma da sesinizi çıkarmadığınız sürece, herkes memnun sanıp, eşinizde dahil,
    keyiflerini hiç bozmazlar, siz de kabullenmek durumunda kalırsınız.
    Gerektiği yerlerde verin cevabınızı bence.

10. 24 Ekim 2010
  11. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.389
    Ödül Puanları:
    238

bencil ol eşin gitsin anasına bir müddet sonra oda sık gitmez sen olmayınca yanında tipik kaynana işte laf sokuşturmaları oğlu ile seni paylaşmak zorunda diye kıskanıyor

12. 24 Ekim 2010
  13. starking

starking Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    mesela cocuğum küçükken yatağını kendi odama taşıdım hemen görümce-kaynana ay öyle olmaz sana alışır vs. karıştılar
    çocuğa oyuncak sepeti alıyorum kaynanam keşke bize de alsaydın bizimki yırtıldı
    çocuğum oyuncağını vermiyor bu cimri bu kime çekti gibi imalar
    yürüteç almıştık onlara vermemiştim hemen laf atmalar cimri diye,
    zaten aynı yaştalar, 1-2 ay içinde bizimki kullanacaktı,bende bidaha verip sonra geri istemek istememiştim,
    onun dışında her isteklerini yapmaya çalışsam da sonuçta gelin olduğum için
    yaptıklarım görünmez

yok güneşliğimi çekmemişim diye afralar tafrala sürekli hatırlatmalar,
    yok evi havalandır..çocuğa ondan yedirme o sağlıklı değil vs
    herşeyde bir bilmişlik,karışma

hamilelikten önce hamile kalmamı istemiyodu biraz daha bekleyin vs
    tabi kendi kızınınki önce olsun vs diye
    yani bir kayınvalideye yakışır yakışmaz herşeye karışır

bi ara annem bana gelse surat yapıyodu, illa annem gelince onu da çağırcakmışım vs
    neyse onu biraz atlattık
    bi yere gidince haber ver merak ediyoruz
    yeni evliyken bi keresinde komşularla alışverişe gittim kendisini çağırmadım diye afra tafra yaptı
    yine bi kere de eşimin çok iyi arkadaşı ve ailesi ile eşim çalışırken alışveriş merkezine gitmiştim telefonda bana saymadığı kalmamıştı niye onlarla gitmişim vs
    ondan sonra bi daha benimle görüşmeye korkar oldular

kendi ailesinde de kızları evli olanlar gece gezmelerde eşli veya eşsiz farketmez onlara laf yok yani .. kızlarının ayrıcalıkları var hep onların haklı tarafları var
    morali bozuk eşi kötü vs

çok dolmuşum off çok yakın bi arkadaşım da yok, arkadaş diye paylaşıyosun sonra başına kalkabiliyo.. o yüzden burada paylaştım çok ihtiyacım var buna..keşke bi kızkardeşim olsaydı annem beni çok anlamıyo sen boşver cevap verme diyo o kadar ama bu ortamı çeken benim

14. 24 Ekim 2010
  15. aysen_34

aysen_34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    akannehirakannehirkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

allah sana kolaylık versin bol bol sabır versin
    bence taviz verme artık küçük tavizler büyük tavizleri doğurur :eek:lmaz:
    koy mesafeyi arana anlat eşine durumu kötü olmak istemiyorum ama kendi düzenimi kurmak istiyorum diye anlat güzelce
    ayrıca sana laf sokuyorlarsa sende sok sen böle üzüleceğine bırak onlar düşünsün

16. 24 Ekim 2010
  17. starking

starking Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    dediğin gibi canım inşallah mesafe koymayı başarabilirim bu hafta biraz deneyeyim bakalım mesafeli durup fazla gitmesem yemek işini de kendi evimde dertsiz başım diye,
    bakalım eşim nasıl karşılayacak bu durumu ayrı yemek benim hakkım hep ben onun ailesiyleyim benim ailem saygı yapar damadı pek rahatsız etmezler

bakalım bu hafta nasıl geçecek heyecan yaptım biraz Allah yardımcım olsun
    yorumlarınıza çok sevindim kendimi daha iyi hissettim..

18. 24 Ekim 2010
  19. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Ayy bu ne yaa valla ben patlardım sabır da bir yere kadar yani.
    Allah yardımcınız olsun ..:Saruboceq: