Kaynanam

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve pamuksekeri tarafından 31 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    31 Mart 2009
    Konu Sahibi : pamuksekeri
  1. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bilenler vardır kaynanamla aramız çok iyi değildi.Bana çok çektirdi zamanında,bayramda evinden kovulmaktan beter etmek mi dersiniz ,beddua etmek mi(olmamış çocuğumla bana)(kızının kocası berbat biriymiş kendi evinde kalıyor çocuğuyla) ,kızımdan beter olasın mı demedi,daha saysam bir sürü şey.Yaptığı iyilikleri gelip yüzüme çok vurmuştur,nişanlıyken her şeyime karıştı ,evlendiğim zaman iğneleyici laflarla canımı çok yaktı .saysam daha bir sürü şey.senağlama
    Ben de konuşmadım onunla ,en son bayramdan sonra,2 hafta öncesine kadar evime geldi özür diledi ki şimdiye kadar birkaç kere daha yapıp yine kalbimi kırdı.Şimdi ben ona çok kırgınım evime gelip gidiyor,hoşgeldin diyorum ötesi yok benim için.Geçen eşim de çok abartıyosun dedi ,çok katısın falan dedi.Hadi dedim o tavrımı birazcık yumuşattım ama bu kez de yine eskisi gibi olmaya çalışacak biliyorum ve aynı hatayı yapmak istemiyorum.Bugün de hastaydım geldi gitti yemek getireyim mi aç mısın,yemeğini ısıtayım mı şunu yapayım mı?Daha önceki gibi yüzüme vuracağını düşündüğümden bahaneler bulup reddettim,hatta eşime bile ben evde yokken yemek getirmeyi teklif etmiş o da kabul etmemiş.Sizce yanlış mı davranıyorum?Ne yapayım aynı şekilde soğuk davranmaya devam edeyim mi?Şu var ben eskisi gibi gidip gelmek istemiyorum ama abartıyor muyum sizce???

2. 31 Mart 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Iki ihtimal olabilir...ya yanlisini anladi ve gercekten cani gönülden seninle iyi olmak istiyor yada senin düsündügün gibi simdi iyi olursan yarin öbür gün yine burnundan getirecek...CADIARZU

Hangisi dogru bilemem canim kaynanani sen tanirsin bilirsin...:nazar:

Ben olsam azda olsa yumusarim cünkü bana göre her insan 2. bir sansi hak ediyor...ha bunu kullanamazsa yine seninle kötü olursa bu senin degil onun eksikligidir...fakat sen yinede izzetinden hicbirsey kaybetmessin hatta yücelirsin bana göre...a.s cünkü sen olanlari unutup bir sekilde bir sünger cekmis yeni bir sayfa acmissin bunun degerini anlamiyorsa kendi bilir :kahve:

Abartmamak sarti ile biraz daha sicak davran bence, zaten kötülük pesinde ise kisa bir süre sonra niyeti anlasilir...:nazar:

4. 31 Mart 2009
  5. pamuksekeri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok haklısın evet,(bu arada 2.şansı değil bu 4. falan,daha öncekiler bu kadar büyümemişti sadece)
    Ama dediğin gibi yaparsam eğer bu noktadan sonra hem ben büyüklük yapmış olurum hem de yine yanlış yaparsa suç benden çıkmış olur.
    Yüzüne bakınca geçmiş hep geliyor gözümün önüne işte bunu nasıl aşacağımı bilemiyorum canım.a.s.

6. 31 Mart 2009
  7. alevsi

alevsi her şey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    kız derlerini mi depreştirdim naaptım:) canım benim yaa içinden nasıl geliyorsa öyle davran.sonuçta oda eskiden öyle yapmadı mı normalde bazı şeyleri kolay affederim kinci değilim ama kaynana zulmü işin içine girince bu düşüncem değişiyor.şimdi anlattığın kadar değildir eminim içinde ne yaralar birikmiştir.

8. 31 Mart 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Güzelim tabikide kolay birsey degil..aff etmek olanlari unutmak bu her insanin yapabilecegi birsey degildir...:nazar:

Yinede temkinli ol, hemen öyle can cigerde olmak zorunda degilsin sadece simdikinden biraz daha sicak davran, yine mesafeni koru..:kahve:

Belkide gercekten pisman olmustur, belkide hatasini anladi bilemeyiz, niyet cok önemlidir güzelim ve bunuda zaman gösterir, ama unutmaki kötü niyetli olan insanin niyeti daha cabuk fark ediliyor cünkü insan bas parmaginin arkasinda fazla gizlenemez...bir yerde mutlaka siritir... o yüzden sen yap o bilmezse bile günah senden gitmistir.:nazar:

Insallah gönlünce olur:1hug:

10. 31 Mart 2009
  11. pamuksekeri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Evet canım çok var anlatsam.Seni de bu yüzden çok iyi anlıyorum.
    Kızı bana o..rpu bile dedi onun yanında kızını savundu sonra yok ben duymadım diye uydurdu ki duymuştur eminim.Hepsini bir yana bana beddua etmesine çok çok alındım.Ama Allahım büyüktür.Döner herkesin kendini bulur bana yaptıkları kendi kızından çıktı inan.
    Bir öneri ne kadar sinirlenirseniz sinirlenin asla beddua etmeyin gelip ,sahbini buluyor sonunda.Bunu da kaynanam sayesinde öğrendim.
    Canım derlerim biraz senin konularından dolayı biraz da kaynanamın iyice yanaşmasından aklıma geldi.Ama yalnız değilsin kaynana konusunda bunu bil.Umarım senin kaynananı da Allah ıslah eder.Yanında da eltini

12. 31 Mart 2009
  13. pamuksekeri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Söylediklerinde sonuna kadar haklısın ilgin için çok teşekkür ederim.
    Allah senin ve herkesin gönlüne göre versin içinde de benim.a.s.

14. 31 Mart 2009
  15. alevsi

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    onu ilk tanıdığımda ne kadar sevmiştim biliyormusun oda beni severdi.kayınbabam onu aldatmış diye adamdan nefret ettim.düğüne 1 hafta kala konuştum ilk kez adamla öyle bi konuşma oldu ki balayına onun yaşadığı şehre gittik.biz evlenme kararı aldığımız andan itibaren kaynanam bambaşka biri oldu.balayında kayınpederimle konuştuk meğer öyle şeylr olmuş ki adam bırakıp gitmekta haklıymış.

16. 31 Mart 2009
  17. pamuksekeri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim de aynen çok sevmiştim ve kaynanama karşı beni uyaranlara karşı cevamını anında yapıştırırlardı.Çok iyi görünür ama çok fenadır da demişlerdi.Ama hepsi haklı çıktı.Senin kaynanan da az değilmiş ama.
    Benimki fenalıkta onun çırağı olur ya da ben çok dişliyim bana iftira atmaya cesaret edemez.Ama senin birlikte yaşamanın da etkisi çok fazla canım.İnşallah bir an önce kurtulursun onlardan

18. 31 Mart 2009
  19. alevsi

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah canım yaa ben pek dişimi gösteremiyorum şu halde bile öyle zaman oluyor onun için üzülüyorum.delimiyim ne

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.