Kaynanamdan yoruldum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve seyrantepe tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : seyrantepe
  1. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bi çoğunuz biliyosunuzdur zaten durumumu; hamileliğimin son günlerindeyim her an doğum yapabilirim;kaynanamlarla altlı üstlü oturuyoruz... benim artık dayanacak gücüm kalmadı olanlara.sinirlerim o kadar yıprandı ki artık geceleri uyuyamıyorum sinirden tansiyonum çıkıyor. eltim bundan 8 ay önce doğum yaptı. kaynanam evleri 1saat uzaklıkta hergün gitti yemeğini yaptı. kızını yani görümcemi doğumdan sonra 40 gün boyunca işlerini halletmesi yardımcı olması için evinde bıraktı. eltimin ailesi de yanındaydı. doğumdan sonra her gün yanındaydı. şuan 9aylık hamileyim tam 9ay boyunca bi kere bile bişeye ihtiyacın var mı demedi kayınvalidem. kendi yemeğimi işlerimi hep kendim yaptım. zaten onlardan böle bi beklentim de olmadı. görümcem var çok genç daha. hamile halimle kaç defa evlerini indim temizledim;elimden geldiğince hep bişeyler yapmaya çalıştım. ailem yanımda yok çok uzaktalar; doğumuma sadece kızkardeşim gelebilecek. annemin şuan gelip gelemeyeceği hiç belli değil.kendimi bu kadar yalnız hissederken;doğumum an meselesiyken;kaynanam kızını kermes gibi bi yerde 1aylığına görevli yazdırmış. hergün oraya gidecek. buna çok içerledim. ben ne olucam dedim kardeşin geliyo ya dedi. sonrasında memleketlerine gidecekelr tatile bi aylığına. burada tek başıma kalıcam bebekle. bunun dışında allah nasip ederse ev almak istiyoruz bunun için sadece düğünde takılan takılarımız var birikimimiz bunlarında bi kısmını sıkıştılar die onlara vermiştik evlendiğimiz ilk zaman. 1,5yıl oldu. hala tık yok. bana yapacağım demişti yapmadı hala. kayınpederimin maaşı bağlanacakmış onu bekliyorduk kaç zamandır. eşimde bu konuda hiç ssini çıkartmıyo. ailesi ya bişey de diyemiyo:KK43: dün aşağı indim öğrendim ki maaş çıkmış;bizimkiler mobilyaları değiştireceklermiş. banyoyu yenileyecklermiş. oturmuşlar bunu konusuyolar dinledim dinledim bozuldum ister istemez çıktım sonra yukarı. kaynanam bozulduğumu anlamış olacak ki bugün de suratıma bakmıyo. konusmuyo. ne yapacağımı bilmiyorum. çok daraldım.ben ne yapacağım eşimin ailesiyle hiç bilmiyorum.

2. 16 Nisan 2009
  3. isolde

isolde sadece kızım.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    ahh canım benim keşke ben senin yanında olsaydımda senin bu zor zamanında sana destek olsaydım..ya bu sitede klişe bi laf var ''herşey kocanda bitio'' die..bu sözün doğruluğunu senin şu yazdıklarını okudugumda bikere daha anladım.kocan senin bu haline bakıp ailesine bişi demiomu yaa..anladıgım kadarıyla ilk bebeğin tecrübende yok..napıcanıda bilemezsin..kardeşin tez zamanda yanına gelsin...para konusu her ailede sıkıntı oluo tıpkı bnde oldugu gibi..sana olan borçlarını unutmuşlar mutfağı banyoyu yeniliolar..allahım deli olcam ya...çok anlayışsızlar..bitanem sen sıkma o güzel canını hamilesin bak..en kısa zamanda bebeğini kucagına alıcaksın..ve eminimki dünyanın en güzel annelerinden biride sen olucaksın...

4. 16 Nisan 2009
  5. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    216
    Ödül Puanları:
    153
    Doğumdan sonra yanında birinin durmasına çok ihtiyacın olmayacak..ben normal doğum yaptım ertesi gün herşeyimi kendim halledebiliyordum..küçük bebeklerdende çok korktugum dokunamadıgım halde kendi bebegimde çok rahattım..eminimki sende öyle olacaksın..bırak gitsinler ve bırak hiçbi yardımları dokunmasın..bebeginin üzerindede bi hakları olmas böylelikle..ve bebegini çok sev.. okadar çok sevki onlar kıskançlıklarından çatlasın..

6. 16 Nisan 2009
  7. SERENAY

SERENAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ne yapacaksın hiç birşey tabiki şu an için önemli olan tek şey senin sağlıklı bir şekilde doğum yapıp minik bebişini sağlıklı bir şekilde kucağına almak olacak.

Arkadaşım Rabbim her şeyin sabrını verir sen merak etme yeni doğum yapmış bir insan olarak tek başına bile olsan bütün işlerini rabbim yoluna koyar, bırak kayınvaliden de görümcenden de bir beklenti içine girme bence.

Maddi meseleye gelince de bence sen 1 bardak soğuk su iç üzerine derim her ne kadar acımasız olmak istemesem de netice bu bence zaten vermeye gönülleri olsaydı ev yaptırmaz önce size olan borçlarını öderlerdi.

Sen sen ol helede şu son günlerinde stres yapma ve kendini rahat bir doğuma konsantre etmeye çalış bırak ne halleri varsa görsünler be güzelim ne de olsa kaynana ve kayınbaba (iyileri de var tabi istisnalar onlar) kimin gelinine dört dörtlük faydası olmuş ki.

8. 16 Nisan 2009
  9. totomel

totomel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tatlım sana çok benzeyen bir hamilelik dönemi geçirdim bende...tek fark benim annemle aynı mahallede oturuyor olmamdı...banada annemden başka hamileliğimde,doğumdan sonra çok ufak tefek şeyler dışında yardımcı olan olmadı...ama aslında bir bakıma avantaj canım bu biliyormusun...çünkü çocukla ilgili yahut senin işin gücünle ilgili kimseye söz hakkı düşmüyor böyle olunca...kendi istediğin gibi yapıyorsun herşeyi...bırak yardım etmesinle Allah yardım ediyor birkaç zaman evet sıkıntı oluyor insana ama dert etme çocuğun düzenine alışıyorsun zamanla kimseye ihtiyacın kalmıyor...tabiii bu durumda kimsede sana gel bana yardım et diyemiyor..mesela benim görümcemin bana hiç faydası olmadı doğumdan önce ve sonra şimdi kendi doğurdu 3 ay oldu hala gıkı çıkamıyor gelmiyosun yardım etmedin falan diye...gidiyorum misafir gibi içiyorum kahvemi alıyorum çocuğu geliyorum bi bardağınıda yıkamıyorum..sende onlara aynısını yap kim sana nasıl davranıyorsa sende aynen öyle davran ve sakın canını sıkma ...

10. 16 Nisan 2009
  11. papuli

papuli toprağım iyiki varsın Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim söylenecek tek şey ALLAH yardımcın olsun yanlızca bebeğini ve kendini düşün hiç birşeyi dert etme bebeğine sıkı sıkı sarıl umarım o sana sabır ve güç verir

12. 16 Nisan 2009
  13. askimveben

askimveben Kaanima kardes geliyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bekar kizi varken sen neden hamile halinle onlarin evini temizliyorsun?
    Kizlari yapsin, sende evinde rahatina bak güzelce.
    Bisey derlerse karnim agriyor, yorgunum falan de.

14. 16 Nisan 2009
  15. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    boşver canım hiç takma kafana böyle şeyleri
    gelip ilgilenmemeleri bir bakıma daha iyi .o zaman heşeye karışmak isteyip seni bunaltabilirler.allah yardım eder .zaten kardeşinde yardımcı olacakmış.
    hiç korkma benim hiç tecrübem olmadığı halde 3 çocuk büyüttüm.kaynanam yakınımdaydı ama onlara bile hiçbişey sormadım.bebeğimi büyütürken öğrendim herşeyi
    allah sanada yardım eder üzülmea.s
    para kounusuna gelince o mevzuyu eşin konuşsun ailesiyle.sen konuşma bence.önceliğinde bebeğin olsun.şimdi başka bişey düşünmea.s

16. 16 Nisan 2009
  17. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kayınvalidemin yardımcı olmadığına üzülmüyorum zaten;adaletsiz davranmasına çok üzülüyorum. allaha havale ediyorum ama içim içimi yiyor neden böyle davranıyor die.

18. 16 Nisan 2009
  19. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    O da geln sen de gelinsin, acaba ona yardımcı olup sana olmamasının başka bir sebebi mi var...
    Daha önce sizin aranızda bir tertışma falan olduysa o yüzden yapmıyor olabilir...
    Haklıdır demiyorum sakın yanlış anlamayın, inat etmiştir...
    Çok fazla kafaya takmayın, kendinizi üzmeyin, doğacak babeğinize odaklanın, sakın bir daha da inp temizlik falan şeylerle ilgilenmeyin...