kaynanamı sevemiyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve suskun10 tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

19 Eylül 2010
    Konu Sahibi : suskun10
  1. suskun10

suskun10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaşlar. benim de sorunum kaynanamla. nişanlandık bütün takıları elbiseleri ne lazımsa nişanlım aldı. sıra geldi çeyiz sermeye. kız kardeşim çalışıyor. iş yerinden izin alamadı. bana dediler ki 18 yaşındaki görümcemle ve 22 yaşındaki kaynımla ben gideymişim çeyiz sermeye. bu arada şehir dışına evleniyorum. ben de snir oldum kız kardeşim gelemiyosa neden kız evinden başkasına söylenmiyo diye. imam nikahım yok ben gitmem dedim ben de. ne yapsa beğenirsiniz. görümcem kaynım bi de kendisi geldi. ben de nişanlımı aradım. eğer benim eşyamı açarsanız dokunursanız bu iş biter diye. neyse annem kahroldu zaten bana bi teklif bile eden olmadı. o anaysa ben de anayım diye üzülüpduruyo. beyaz eşyalar falan yerleşti. e tabi bu arada hepsi kullanıldı.ben şimdi 1.5 aylık evliyim. ilk 1 ay kendi eşyamı yerleştirmeye çalıştım cahil başımla. fırınım dolabım kullanıldı tabi. tabiri caizse hepsinin kızlığı KAYNANAM tarafından bozuldu. şimdi de hiçbir eşyayı içime sindiremiyorum. hiçbi şeyi istediğim gibi yaptırmadı bana. nefret ediyorum ka<ynanamdan nefreeeettttt

2. 19 Eylül 2010
  3. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ne terbiyesizlik ya nasıl eşyanı kullanırlar
    eşin ne diyor bu duruma

4. 19 Eylül 2010
  5. havingzl

havingzl mutlu yarınlar... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    kötü bir durum. eşin ne diyo konuştunuzmu bunu

6. 19 Eylül 2010
  7. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.407
    Ödül Puanları:
    238

olan olmuş bundan sonra ne yapacaksın merak ettim

8. 19 Eylül 2010
  9. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hala eşyalarını kullanıyorlar mı

10. 19 Eylül 2010
  11. Yusum

Yusum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim kuzenim de yeni evleniyor.
    imam nikahı falan olmamasına rağmen kayınvalidesiyle gitti çeyizini sermeye.
    ardından da ailesi gitti evin son halini görüp eksiklerini almaya.
    sen de gidebilirdin bence.
    tabi tercih senin ama eşyamı kullandılar diye kin güdme kimseye. sonuçta orada kalmışlardır,yemek falan yapılmıştır,yatılmıştır. onca eşyanın düzenlenmesi kolay değil,şehir içinde olsa haklısın derdim ama değilmiş. bunlar olağan şeyler.

12. 19 Eylül 2010
  13. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    kaynananla oturuyorsun galiba tam anlamadım çünkü ama kullandıgın tabir hoş olmamış eşyalarımın kızlığı bozuldu seklinde :1shok:
    imam nikahını bahane etmişsiniz ama illa düğünden önce bir araya gelen nişanlılar bişi yaşıyor diye bir kural yok ben evlenmeden öncede eşyalarımı kargoyla gönderdik kimse dokunmamıstı annemle ben geldik yerleştirdik

14. 19 Eylül 2010
  15. melek_21

melek_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok saçma bişey benim bildiğim davet filan olmaz ki alır anneni gidersin ne daveti nerde görülmüş kızın tek başına çeyiz sermeye gittiği bizim bura kız tarafı kimi götürmek istiyosa onları alır gidip çeyiz serilir benim çeyiz sermede teyzemler annem kardeşim arkadaşım vardı tüm evi bi yandan temizled,k bi yandan yerleştirdik kaynanamlar karışmadı bile ki karışamaz da zaten ev benim .... hele de eşyalarını kullanması hiç hoş değil çok saçma ya....ama olan olmuş evlenmişşin bi kere böyle kaynana sevilmez zaten mesafeli ol canım yüz göz olma

16. 19 Eylül 2010
  17. aycaa35

aycaa35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    kim seviyorki kaynanisini , seviyormus gibi görünüyoruz. sen ceyizini anneni kardesini alip gitseydin.erkek tarafi ceyiz sermez. annenle ikiniz birde bir kac yakin akraba .yada arkadaslarinla giderdin. ama asla anasiz olmaz

18. 19 Eylül 2010
  19. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Olan olmuş artık . Bunu düşünüp kendine sıkıntı yapma . Eşyaları gördükçe aklına geliyor sanırım .
    Zamanla , kullanıldığını düşündüğün eşyalarını birer birer değiştirirsin olur biter . Ancak bir süre idare etmez zorunda kalırsın maalesef :1closedeyes: