kaynanamin internetten bebek bakimi tarifleri

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nnurayy tarafından 19 Nisan 2008 başlatılmıştır.

19 Nisan 2008
    Konu Sahibi : nnurayy
  1. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar bana lutfen yardim edin cildiricam zaten bu hafta icinde dogum yapicam strese girdim kisaca anlatayim yurtdisinsa yasiyorum ilk bebegimiz cok istiyorduk esimle allah nasip etti.Hamileligimi ogrenince esim annemin gelmesini istedi ama annem 62 yasinda ve kardesimin ogluyla ilgileniyor ben istemedim hem ilk cocugumuz hemde annemi buralara suruklemek istemedim bunun ustesinden kendim gelmek istedim.Bu arada kaynanam icin icin yuzume soylemesede gelmek icin turlu sekiller yapti orali olmadim esimede belirttim kimseyi istemiyorum diye oda cok anlayisla karsiladi ama kadin anlarmi kizida benden 3hafta once hamile kalinca ve onun 2. bebegi olunca ona gitmek zorunda kaldi.Simdi o dogurdu benimde eli kulaginda ama msn,telefonda gorustukce iki lafinin arasi biz nasil bakacakmisiz nasil olucakmis tansiyonu cikmis yok bebek ole yatirilip gazi soyle cikicakmis gorseniz zihinsel ozurlu birine tarif veriyor gibi ya gelse ne yapicak acaba sanki ben tasiyici anneyim dogurucam tek fonksiyonum bu yuzundeki o endiseli kaynana sekillerini bir gorseniz anlarsiniz yok uyumamam gerekmis gozumu 12 acacakmisim simdilik sesim cikmiyor cok ihtiyacim olsa annemi zaten cagirirdim boyle anlarda insanin kendi annesi baskadir.Kizlarina kendi bakti her dogumda,sabrediyorum ama yakinda okkali bir laf soyliycem ne olur yardim edin birdaha ki konusmamda ne demem lazim ki anlasin en azindan kararliligimi farketsin bu cocugu kendim buyutmek istiyorum kendi kurallarimla fikirlerinize ihtiyacim var

2. 19 Nisan 2008
  3. gulec11

gulec11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence senin konuşman kayınvalden üzerinde pek etkili olmayacak hatta daha kötüye gidebilir eşin konuşsun.kendi oğluna bişey diyemez ama sen güzellikle anlatsan bile ters anlar.onunla daha az konuş ki sinirlenme anladığım kadarıyla tahammül bile edemez hale gelmişsin.söylediklerini de kafanda yorma boşver geç hı tamam olur de nasılsa uzakta..
    son günlerin etkisi mi ben de son haftaya girdim ve artık önüme gelene bağırıyorum doğru düzgün konuşamaz oldum insanlarla çok sinirliyim,stresliyim doğsun artık diyorum bir taraftan doğumdan korkuyorum.dua etmekten başka yapacak biişi yok.sen de canını böyle şeylere sıkma.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

4. 19 Nisan 2008
  5. Ev -Hanxixmxix

Ev -Hanxixmxix sevgiler Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım hayırlı doğumlar inşallah .bak kızım .kızım diyorum senin annen yaşındayım .sakın kalp kırma buğünlerde sen şimdi çok hassassındır bu çok doğal ama banada derlerdi torun evlattan ileri diye nasıl olur diyordum ama bu çok doğru.sanmıyorumki kinayene söylesin.şöyle düşün birde hiç ilgilenmese bak birde kızıda doğum yapmış oraya gidip senin için parmağını bile kımıldatmasın ne kadar kırılırdın.bazı arkadaşlarımız yazıyorlar işte çalıştıkları halde kayınvalideleri açık açık biz bakamayız demişlerde ne kadar üzülmüşler.söz gümüşse sükut altındır demişler.ne olur sabır canım benim kendi annem doğumlarımda su verdirmezdi bana boğarsın,inan çocuk boğulur diye emzirirken eliyle burnu açıkta kalmıyor diye tutar dı memeyi.bende zır zır ağlardım.şimdi anlıyorum.aman güzel kızım tekrar söylüyorum sabır.hayırlısı ile kurtul inşallah şimdi gençler çok bilinçli her şeyi bizden güzel yapıyosunuz ama biz yine dayanamıyoruz lütfen hoş görün sevgi ve dua ile kal canım

6. 19 Nisan 2008
  7. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Bence ustesinden gelebilecegini iyi hissettirmek lazim...Illede konusman gerekiyorsa "anne benim ilk cocugum sabirsizlikla bekliyorum dogmasini tabiiki ona bakicam sende anne olmussun bak,benim heyecanimi anlarsin,yardima ihtiyacim oldugunda sizinde yanimda oldugunuzu biliyorum...Ustesinden gelemedigim birsey olursa sana danisirim..." dersin olur biter...
    Ama egerki rahatsiz olmazsan hani ayagina hizmet bekleyen biri degilse birak gelsin gonlunu yap...Sende dinlenmis olursun...Sen bebeginle ilgilenirken oda elbet bir isin ucundan tutar....Dogumdan sonra insanin gecesi gunduze karisiyor...Dinlenmeye ihtiyacin olacak...Yardimi dokunacak biri varsa geri cevirme derim ben sana...
    Allah hayirlisiyla kolaylikla kucagina almayi nasip etsin bu arada...

8. 19 Nisan 2008
  9. EU1

EU1 Guest

Valla arkadaşım benimdi 40 haftamı doldurmama 7 gün kaldı. Bendeki stresi telaşı heyecanı korkuyu vb. anlatamam. Tabi bunlar bana sinir olarak yansıyor açıkçası hiç kimseye tahammülüm yok etrafımdaki herkezin benim bir telefona geç cevap verdiğimde doğurdun diye korktuk merak ettik demeleri bile beni çıldırtıyor. Annem yanımda ne kadar iyi anlaşsakda bazen ona bile sesim yükseliyor. Ben seni anlayabiliyorum çünkü karşıdaki kayınvalide olunca tahammül sınırın dahada azalıyor. Mümkün olduğunca bebek konusuna girmemeye çalış konuyu değiştir. Allah'ın izniylede tek başına bakarsın bebeğine hepimiz sonradan bebişlerle yanlız kalıp öyle yada böyle bakmayı öğreneceğiz Allah'ım evlatlarımızı korusun esirgesin. Hepimizin yardımcısı olsun. Dualarım tüm benim durumumda olanlara. Kolay doğumlar nasip etsin.

10. 20 Nisan 2008
  11. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bence biraz gereksiz sorun yaratmışsın kendine tabi kadınlar hamileyken yada doğum yaptıktan hemen sonra biraz fazla hassas olabiliyor ve konuları gereğinden fazla taka biliyor.O anne iç güdüdüsüyle öyle davranıyor ama bunun çözümü çok basit hayatın merkezine kendini koyarsan çözümleye bilirsin.Ayrıca bir çocuk ne kadar babannesi yada annanesi büyütsede annesi çocuk için bambaşkadır.O kendine örnek olarak daima anneyi seçer.Boşver canım hiç bunları kafana takıp kendini yorma şu anın tadını çıkar...Sen ne istiyorsan o olacaktır.

12. 20 Nisan 2008
  13. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    kayınvaliden dünyanın en kötü insanıda olsa,telefondan telefona laf söyleyerek sana bişe yapamayacağı aşikar.Türkiye'den elini uzatıp sana bi zararda veremeyeceğine göre,bi daha aradığında okkalı bi laf edip kalbini kırmak gereksiz.:1closedeyes:

14. 22 Nisan 2008
  15. EU1

EU1 Guest

Canim umarim biraz daha yola girmistir hersey.Sen kimseyi dinleme canim kendi dogru bildigin sekilde buyut kafayida kimseye takma

16. 23 Aralık 2013
  17. songul1970

songul1970 Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    16
    her anne bebeğini kendi büyütmek ister sana katılıyorum