Kaynanamla anlaşamıyoruz,aynı evde yaşıyoruz,hayatımın sonuna kadar böyle mi olacak?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zeynepsahra tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : zeynepsahra
  1. zeynepsahra

zeynepsahra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    okadar doldum ki Kimse yorum yapmasada yazıcam !!! :KK43:

Eşimin babası vefat ettiği ve tek oğlan oldugu için kaynanamla birlikte yaşıyorz.
    2,5 senelik ewliyim. Kaynanam genc yasında dul kaldıgı için bütün sewgisini çocuklarına wermiş özelliklede ogluna tabi. etrafındaki herkes bugüne kadar hep yanlışlarını görmezden gelmiş O ne derse o olmuş. şimdi oğluyla ewlenmiş olmama sewindiğini söylüor. ama bizimde bi birey oldugumuzu kabullenmek istemiyor. ondan habersiz bi iş yapsak " Beni bu ewde sayan yok. ben essek başımıyım. bu ewde büyük sayan yok" diyor. en basiti dışarı çıkmaktan bile korkar olduk. eşimde bu durumdan çok rahatsız ama annesine de laf diyemior.
    bi tek bu degil Her konu hakkında tartışıorz. o kadar ben merkezcil ki. artık ne yapacagımı sasırdım. ewimizde hep bi huzursuzluk war. hep küs oturuorz. ayrı odalarda tv izliorz. bazen benim kurdugum sofraya oturmuyor. Kiminle konussa bana taş atarak konusuor. ewimizin içini herkese anlatıor.
    Onunla küs oldugumuz bi hafta doktora gittik eşimin sperm sayısı çok düşük oldugundan tüp bebek dediler Tabi bu habere yıkıldık Ama o bu durumda dahi kendini düşünebildi. Bize küs oldugu için doktor ne dedi die sormadı bile. ben anlatmama ragmen "umrumda degil siz bi birey degilmiydiniz kendi işinizi halledersiniz" dedi.
    offfffffffffff ewde sürekli kavga! Eşim annesine 50 tl eksik haftalık werse surat asıp parayı yere atıo istemiorm senin paranı dio. çünkü eksik olan kısmın bana werildiğini bilio. neden benim değil de sizin istediğiniz oluo bu ewde dio.
    kafayı yicem ben suyuna gitmeye çalışdıkca o daha da abartıo. ne yapıcam bilmiorm.
    Kaç kere karsıma alıp konustum. "anne bunları bunları yapmayalım ewimizin huzuru kaçmasın." tamam dio 2 gün sonra yine aynı şeyler.
    psikolojim bozuldu....!!!!!!!!!!!!!!!!! Ayrı ewe çıkma imkanımız yok. eşim " annem beni kaybetme korkusuyla tüm bunları yapıo. onun asıl derdi Bizim ayrı ewe çıkmamızdan korkması Eğer onu bırakır gidersek Hiç rahat wermez dahada huzurumuz kaçar. her önüne gelene oğlum beni bırakıp gitti der." dio. çıldırmak üzereyim. bide doktor psikolojinizi sağlam tutun dio ne yapıcam bilmiorm..
    Hayatımın sonuna kadar böyle mi olucakkk ???? :KK43:

2. 31 Temmuz 2010
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bukadinin kisiligi degismez artik...boyle gider.. yapicak birsey yok. ayni apartmanda farkli daireye ciksaniz? en azindan geceden geceye rahat edersiniz butun gun birlikte olsaniz bile.. yazik valla size.ne diyeyim..allah kurtarsin.

tersgiden kanguru bunu beğendi.
  4. 31 Temmuz 2010
  5. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    izin verirseniz size bu kadar mudahele etmesine hayatinizin sonuna kadar bu boyle devam eder ..
    sizi cok iyi anliyorum .. korkularinizi tahmin edebiliyorum
    suan onu birakip asla ayri eve cikamayacaginizi dusunuyorsunuz cunku herkesin gozunde siz kotu olacaksiniz tek oglan dul annesini birakti evini ayirdi der bizim toplum
    evde yasanilanlari bilmez tek bi kadini idare edemediler der .... derler derler derler ve asla sonu gelmez bu laflarin ..
    kizkardesimde ayni sorunlari yasadi anlattiginizdan daha beter bi durumdaydi cunku uzaktan akrabamizda oluyorlardi .. konu komsunun dedigini gec akrabalar arasi dedikodular bile ailemi oyle yiprattiki annem babam babannem bu sorunlar yuzunden bir cok hastalik sahibi oldular ...
    sonuc ne oldu 2 sene beraber oturdular benim kardesim heyecanli kipir kipir bi genc kizdi asiri neseliydi hic biseyi takmaz hic kimseye surat asmazdi
    onu oyle bi hale getirdiler ki son zamanlar artik gulumsemiyordu bile .. 40 kiloya kadar dustu .. ruh hastasi gibiydi hic muhabbet etmez olmustu artik sorunlarini bile anlatmaz olmustu bize ..
    son zamanlar surekli bayiliyordu doktora goturdu esi agir bir depresyon geciriyormus ..
    babam damadimizi karsisina alip bosan kizimdan en azindan adi bosanmis olur ben bu genc yasinda kizimi topraga gomem dedi ve kardesimi aldi eve getirdi
    eside ertesi gun sirket tutup esyalari tasitmis evi ayirmis
    tabi olaylar bitmedi kaynana ayilip bayildi gunlerce hastalandi duymayan kimse kalmadi
    laflar dedikodular tahmin edersin olanlari ortada ucusan beddualar
    ama kardesim o donemi atlatti kayinvalidesine gitmedi esi yalniz gidip geldi
    simdi bir bucuk senedir ayrilar kendi evlerindeler
    kardesiminde cocugu olmuyordu doktor psikolojik diyordu o evden ayrildi 3 ay sonra hamile kaldi hemde tedavisiz
    suan 4 aylik bi oglusumuz var .. ve inan cocuk olunca kardesimden kiymetlisi yok kayinvalidesi gelip bir hafta kalip gidiyo hemde hic citini cikarmadan
    kardesimde ona gidip kaliyo ara sira cocugu sevsin diye
    oh dunya varmis diyor
    yani cok uzattim ama demem o ki bazi seyleri goze almazsaniz inanin ardi arkasi kesilmez ..
    ayirmasaniz bile evinizi, kayinvalidenize evi ayirabileceginiz korkusunu yasatin o duyguyu bi tatsin ona yapabileceklerinizi bi gosterin .. o korku yeter zaten ...
    bu dunyaya bir kere geliyoruz ve siz kesinlikle bir daha bu genc yaslariniza evliliginizin bu ilk yillarina donmeyeceksiniz bunu asla unutmayin ve guzel degerlendirin :)))

Son düzenleme: 31 Temmuz 2010
    kordiyans, seviyan, Minel00 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  6. 31 Temmuz 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Evet ayrı eve çıkmadığınız sürece problem devam eder..
    Hatta daha da büyür..
    Gözünüzü korkutmak istemezdim ama gerçekler böyle..
    Eşinize bişey diyemem sonuçta siz bile bile evlenip bu eve yerleşmişsiniz. Yarın adam; " evlenmeseydin benimle" derse ne olacak?
    Allahım yardımcınız olsun inşallah..
    Ayrı şehirde bile olsa kayınvalideyle anlaşmak zordur,aynı evi düşünemiyorum bile..

8. 31 Temmuz 2010
  9. zeynepsahra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    elif sena ne güzel seyler yazmıssın. ablanın basına gelenlerle nerdeyse aynı durumdayım. ama hersey eşimde bitiyo. o bu riski göze alamaz. zaten ben de üstelemiorm. çünkü annesini biliorm. biz gidersek o da aynı yazdıgın gibi yataklara düşecektir cümle alem gelin oğlundan ayırdı dicek. zaten kendiside bana dio Ayrı ewe çıkarsanız Gelinim istedi oğlum yaptı derim ben die. gerci ben bunada razıyım herkes beni kötü bilsin ama yeterki 1 odalı ewim olsun. inan öyle özeniorm arkadaslarımın ewine gidince kendi salonlarını istedikleri gibi almışlar mutfak kendi zewkleriyle düzenlenmiş. benim şu hayatta bi odadan fazla bişeyim olmıcak.
    bide kaynanam panik atak hastası Gerçi çogu zaman ben numara yaptıgını düşünüorm ya neyse rabbim günah yazmasın artık ne düşünecegimide bilmiorm. Biz gidersek kesin kendine bişey yapar.
    eşime bunu yaşatmak istemem.!!!

10. 31 Temmuz 2010
  11. Laale

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Bence az çok demeyin bir işe girin.. Çevrenizdeki kurslara katılın..
    Evden en azından gündüz de olsa uzak olmanız size iyi gelecektir..

12. 31 Temmuz 2010
  13. zeynepsahra

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ya zaten sorun para degilki. çok şükür eğitimim war. babamların da durumu Kaçkere bana dedi kızım size bi ew alayım isterseniz ama işte 30 tane dairemizde olsa birilkte olmaya mecburuz. çalışma konusundada eşim o konuya pek yanaşmıo. hem gururlu hem kıskanç biraz. :KK43:

14. 31 Temmuz 2010
  15. LadyDelarose

LadyDelarose Atandım (09.07.2010) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynen yaprak dökümündeki kötü kaynana heeekafamçokkarıştı
    Allah sabır versin canım bu saatten sonra yapcak bişi yok, ne desek boşş.
    ayrı eve çıkma şansın yok ee nolcak mecburen katlancaksın..duymazdan gelceksin.
    ama büyük konuşmayım ben katlanamazdım, bi yerde patlardım bu kadar müdaheleye..
    saygı maygı sökmez böylelerine
    :eek:klava::eek:klava:
    eğitimim var demişsin, yeni gördüm eee madem öyle niye çekiyosun bu kadını arkdaşım?
    ne demek eşim yanaşmıyo, kıskanç falan..kusura bakma da eğitimli insan bunlara itibar etmez..

16. 31 Temmuz 2010
  17. Laale

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Eeeee ben de bunu söylüyorum işte..
    Evleri ayıramayacağınıza göre evden uzaklaşmanız gerek..Eşinizin kıskançlığı mı daha önemli yoksa sizin sinir sisteminiz mi? Herşeye he mi diyeceksiniz daha? Bari Halk Eğitim'in kurslarına gidin..
    Şu kayınvalide ile aynı evde yaşamaya razı olan kızları ve ailelerini hiç bir zaman anlamayacağım.. Benim anam babam beni keser yine de razı olmaz..

kumda_oyna ve HakimeHNMMM bunu beğendi.
  18. 31 Temmuz 2010
  19. LadyDelarose

LadyDelarose Atandım (09.07.2010) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    :lepi: aynen benimkiler vemez beni..
    mecbur kalmadıkça,( Allah mecbur bırakmasın) asla kabul etmek istemem..
    baştan kabul edilirse sonuna dek gider böyle..
    ben anneme hep kızarım böyle..babaannem 26 senedr bizde kalıyor ve bakıma muhtaç..neden? diğer amcamlarım ve halam kabul etmdği için..
    neden benim annem bakmak zorunda peki..baştan ses çıkarmamış şimdi napsın..paşa paşa bakıyo..en azından sıralı olsa,1 ay birinde sonra diğerinde diye ama yoookkk..bizde çakılıı..hayatımızı zorlaştıryo tabi ama yapcak bişi yok..:nazar:

nazlihilton bunu beğendi.