Kaynananız Bebeğinize ne isim koyucağınıza karışırsa...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Cicikizz tarafından 25 Şubat 2009 başlatılmıştır.

25 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Cicikizz
  1. Cicikizz

Cicikizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    offf yaaa cok kizginim arkadaslarrrr!
    ben 5,5 aylik hamileyim ilk bebegimi bekliyorum. dün k.validemin yanina gittik aksam. konu bebek isiminden acildi. ben kiz olursa illa aliya istiyordum, cok begeniyorum.
    o da hiccc beyenmiyorum aliya yi, sevmiyorum. hayir siz koyamazsiniz kendiniz. bak yoksa kendi ismimi koydururum dedi (ismi de ese). aman iyiki kiz olmicak dedi.

neyse erkek bebek bekledigim icin erkek isimlerine döndük. sonrada dedi onun bebegi ölmüs eskiden, ismi de erdogan di. erdogan koyun dedi.
    ya biz zaten yurtdisinda yasiyoruz burada yumusak g falan yok.... resmen erdogan dicekler... hic ama hic beyenmiyoruuuum. hem erdogan aslinda soyisim benim bildigim.

yok efendim kuranda yazan bi isim olmaliymis. ben de dedim benim ismimde kuranda yok, önemli olan iyi anlami olmasi. o da dedi hee senin ismin yok kuranda ama koymus annen!

konusmalar biraz sakayla karisik gecti, ama cok sinirlerim bozuldu.
    bütün acilari, agrilari ceken anneler, ama sonucta bisey demege hakkimiz yok :KK43:

kendisinin 4 oglu olmus koymus isimlerini, birakmiyorki bunuda kendimiz koyalim.

napiyim ben ya? kafayi yicem. bu konu icin kavga etmistik esimle daha önce, o da tutturmustu erdogan diye.

2. 25 Şubat 2009
  3. stylish

stylish Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kayınvalideniz ve eşinizi ikna edemezseniz, sizin tercih edeceğiniz 2. bir isim koyabilirsiniz

4. 25 Şubat 2009
  5. stylish

stylish Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yani 2 isim koyabilirsiniz

6. 25 Şubat 2009
  7. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Çocuğa isim koymak önce annenin sonrada babanın hakkıdır, ömrün boyunca sevmediğin bir isimle sesleneceğine şimdi kötü ol diret koydurma, sonra çocuk doğunca unutulur gider. Tavrını sert bir şekilde belli etmessen başın ağrıyabilir. Ne hakla böyle konuşur hayret ediyorum, siz koyamassınız falan ne demek ya, bu sözü söylüyorsa kayınvaliden senden çekinmiyor demktir, çünkü cesaret işi bunu söylemek bundan sonra ağırlığınızı koyun bence.

8. 25 Şubat 2009
  9. whiterose

whiterose Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım tabiikide kesin tavrını koyup bebeğine senin ve eşinin istediği ortak bir isim koyacaksınız:nazar:

10. 25 Şubat 2009
  11. DeliKizinDirdiri

DeliKizinDirdiri Yangına Körük , Kavgaya Sırık... Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    al işte enn dellediğim konuuuu
    tamam aile büyüklerimiz saygı duyarız değer veririz ama yaw gözünü sevdiğim anne babalarımız
    bi biraksanız bizler de sevgimizin bi parçası olarak dünyaya getireceğimiz bebeğimize gönlümüzden geçen ismi koyalım değil mi???
    saygı değer eşlerimiz tamam anelerinize düşkünsünüz onlara değer veriyorsunuz hatta doktorun kestiği göbek bağını anlamsız yere hala varmış gibi hayali şekilde taşıyorsunuz ama
    e insaf biz ağaç kovuğundan gelmedik yaaa
    kendi annenizi isim koyma durumnda karar mercii olarak görüyorsunuz da neden bizim annemize sormayı akıl edemiyorsunuz??

ayrıca sevgili kayınvalidelerimiz benim oğlum olmasa o çocuk nası olurdu mantığını bırakın azıcık tıp biliminin gelişmelerini inceleyin...
    almanyada artık bilim adamları kadının kendi kök hücerisinden sperm üretip döllenmeyi sağlamak gibi bir aşama kaydettiler
    yani beyler biyolojinize çok fazla güvenmeyin....
    sevgimiz olmasa size ihtiyaç yok
    aay feminst damarlarım kabardı gene........
    :dilcikar::dilcikar::nazar::nazar:

Son düzenleme: 25 Şubat 2009
  12. 25 Şubat 2009
  13. Cicikizz

Cicikizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    esime cok istiyorsaniz illa ozaman erdi olabilir (o bebegi anmak adina) ama erdogan istemiyorum dedim. fazlada üstüne gitmemem lazim yoksa inadina erdogan koyar.
    kaynanam normalde cok iyi birisi ama bazen tam cadi gibi, yani herseye karismayi cok sever.

14. 25 Şubat 2009
  15. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    kusura bakmayın ölen bir bebeğin ismini yavruma koyamam deyin..hayır demez herhalde

16. 25 Şubat 2009
  17. DeliKizinDirdiri

DeliKizinDirdiri Yangına Körük , Kavgaya Sırık... Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    iyi hoş da
    olay şöyle olsa daha hoş olmaz mı
    elbette onun da gönlünden geçen bir isim olacaktır ama bunu dikte eder gibi değil de kendisine "sorulduğunda" fikrini söylese
    bu isim de olabilir siz bilirsiniz dense???
    e karşısındakilerde kör değil ya (hani sırf karşısındakini dellendirmek için davranan bi tip değilse) aklına mantığına uyuyorsa neden olmasın???
    gerçekten hiç hoş değil bu tavırlar...

vallahi kocamın isim koydurma hakkı varsa benim de var...
    giderim nüfus müdürlüğüne
    3 gün sonra doğumum var eşim şehir dışında çocuğu nüfusa yazdırıcak kimse yok acaba şimdi nüfus kağıdını çıkarmak mümkün mü diye rica ederim hamile bi kadını azarlayacak değiller ya ya da bi bayan bulur fikir alırım yazılmöış isim dava dışında nasıl değiştirilir diye...

hiç kimse kusurabkmasın...
    yerinde olsam ben 9 ay boş yere karnımda taşımadım der bunu yapardım.....

aaay çok mu cadıyım ne....??????
    delikafadulden

18. 25 Şubat 2009
  19. ARI_MAYA

ARI_MAYA ^BAL BÖCÜĞÜ^ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bebek olana kadar bu konu hakkında pek konuşma o zaman onunla doğuncada kendi istediğin ismi koy bu senin en doğal hakkın sen bu konunun üstüne düşersen iş inada biner arkadaşım