Kaynananız yanınızda bilmediğiniz bir dil konuşsa? Ne yapardınız...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve eeesss tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : eeesss
  1. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Evet kaynananız sizin yanınızda mesela görümcenizle veya başka biriyle bilmediğiniz yabancı bir dil konuşsa durup dururken ve ara ara ne yapardınız...

benim kaynanam akrabalarıyla telde konuşurken yada görümcem ben kaynanam odada 3ümüz otururken lafların arasına arapça konuşmalar sokuyor..belki alışkanlık ama orda o dili bilmeyen bir tek ben varım...ve bu davranışından hiç hoşlanmıyorum...geçen gün annem oturmaya ona gittiğinde bile yaptı bunu bi komşusu geldi aynı memleketli onunla..

ne kadar doğru şimdi bu...türkçe konuşunda bende anlayayım demek istiyorum bigün pat diye..kötükedihüso

2. 15 Ekim 2010
  3. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Canım benim anannem selanik göcmeni ve pomaktır türkceyi de bilir ama pomakca daha cok konusur hatta bazen türkce baslar pomakca bitirir. :)

Dedemle kavga ettiklerinde ikisi de pomakca birbirlerine bagırmaya baslarlar. Yengemler de anannemle yasıyo ama rahatsız oldugunu hic duymadım. Yani türkceyi az bilen biriyse yanımda konusmasına kızmazdım.

Kaynananıza gelince düsünememis olabilir. fisfisfis

4. 15 Ekim 2010
  5. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148

yok cnm ya türkçeyi çok iyi biliyo tamam kavga ettiklerinde duymamı istemiyosa konussun arapça bişe demem..ama durup dururken lafların arasına katıyo sanki aradaki lafları duymayayım diye..
    hadi bana yaptın anneme bari yapma ikisi konusuyo orda annemle ben sap gibi bakıyozz buna sinir oluyorum ben..

6. 15 Ekim 2010
  7. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    sinirlenmekde haklısın ama neden şimdiye kadar bu şikayetini dile getirmedin ki? özellikle kalabalık ortamlarda kulakdan kulağa fısıldamalar ve anlatığın şeyler hiç hoş olmuyor özellikle başka bir dil
    hele bir de anlamayan tek sensen ...

8. 15 Ekim 2010
  9. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238

Anladım canım böylesi de hos degil tabiki. bilmiyorumkismile

10. 15 Ekim 2010
  11. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    belkide dalgınlığına gelip öyle konuşuyordur. .Benim kayınvalidemde konuşuyor Ama ben tabiki anlıyorum.
    Ama benimde toplum içinde bu şekilde konuşulması hoşuma gitmiyor.Bence bir dahaki konuşmalarında Şaka yollu " dedikodumumu yapıyorsunuz anne " diye laf at :) Rahatsız olduğunu anlar ozamn

12. 15 Ekim 2010
  13. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim kaynanamda aynısı malesef birisi geldğinde yani kendi akrabasından falan benim anlamadıgım bir dilde konuşuolalr bazen düşünüorum benim hakkımdamı konuşuolar die söylüorum hemen ben ya siz ikinci kanala geçtiniz ben kaçar deyip ya mutfağa gidiorum yada türkçe konuşunda bende anlayım diorum bunun başka yolu yok malesef

14. 15 Ekim 2010
  15. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende kocamla onların yanında ingilizce konuşurum şakkıdı
    şaka bir yana, ben; kaynana-kayınpeder-görümce şeytan üçlüsünü hiç kafama takmam,konuşursa konuşsunn ben lay lay lom takılmaya devam ederim.
    birde belki sizinkilerin alışkanlığıdır, takmayın bence

16. 15 Ekim 2010
  17. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Onların anadili Türkçe değil,bu nedenle istem dışı olarak anadillerini konuşuyorlar.Sizin yanınızda oabildiğince dikkat etmeleri gerektiği konusunda sizinle hemfikirim.Tatlı dille uyarsanız,ben anlamıyorum,kendimi dışlanmış gibi hissediyorum,dilinize saygım var,ama Türkçe konuşursanız benim yanımda çok mutlu olurum ,deyin.zemuszemus

18. 15 Ekim 2010
  19. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    dogru bir davranis olmaya bilir
    ama insan kendine hakim olamaz bazen
    ille siz anlamayasinizdir diye degil
    o dil daha kolayina kactigi icindir diye düsünüyorum