Kaynanayla iyi geçinmenin yolları

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve able210 tarafından 19 Haziran 2011 başlatılmıştır.

19 Haziran 2011
    Konu Sahibi : able210
  1. able210

able210 düşmez kalkmaz bir allah. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    varmı kızlar bunun yolunu bilen..kaynanasıyla oturup çok ii olan...bunun sırr nedir...kaynananızı canım cicim şeklinde severmisiniz....örnekler ve altın kurallar bekliyorum kayınpeder ve görümce içinde olabilir..berabermi ayrı mı oturuyosunuz onu da eklerseniz seviniirm ben mecburiyetten berbare oturucam ve öğüt almak istiyorum iyi geçinmenin yollarını aryorum ama iyi insanlar diye tahmin ediyorum kendi aralardında çok saygılılar biraz bunlar beni mutlu ediyor ..mesela aşkım beni annesiyle tanıştırmaya getirmişti yıllar önce ben ozamanlar cahildim bayağa 17 yaşındaydım nasıl davranılır bilmiodum elini öpmedim yanında bacak bacak üstüne attım sonra aşkım acıktım ben bişeler hazırlayın dedi halasına halasına şakasına bundan sonra able hazırlar sana evlenceniz ya demişti bende cahillikten alla alla demiştim imalı imalı şimdi diyorum ki ne kadar safmışım..ama bunlara rağmen annesi hiç kötü bişe dememiş arkamdan hatta halası demişki bacak bacak üstüne attı annenin yanında elini öpmedi falan demiş anneside hemen beni savunmuş heyecandan heyecandan demiş..bi komşuları gelmişti o gün aynı köyden çıktık onla mahalleyi falan sordu bana bende nebilim köyün mahalesinin adını gitmem köye pek bilmiyorum dedim kadına ama tarif ettim o da biraz laf sokarak mahalleyi soruyorum dedi annesi hemen atladı "nebeilsin kız ya mahalleyi köye gitmio şimdiki gençler nerden bilsin deyip o kadını susturmuştu...benim namaz kıldığıma falan çok seviniyomuş komşularına anlatıyomuş sürekli ..bunları düşündükçe iyti olabilirz hissi uyanıyor bende ama yinede kötü yönden düşüneyim ki hayal kırıklığı yaşamayayım ..
    Son düzenleme: 19 Haziran 2011
  2. 19 Haziran 2011
  3. ema1

ema1 Yıllar yorgun ben yorgun Pro Üye

Beğenileri:
    332
    Ödül Puanları:
    83
    Özel Mesaj At
    Sürekli kendini ezdirir ,susarsan iyi geçinirsin ,ya da politik(yalancı)olursan çağırdıklarında başım ağrıyor,işim var gelemem diyorsan açıkca kaynana ile oturan, kadınlığının tadını çıkartamıyor,çıkarttırmıyorlarda zaten !
  4. 19 Haziran 2011
  5. able210

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bunun çaresi susmak mı d,yosun yani canım
    kadınlığını yaşatmıyolar derken?
  6. 19 Haziran 2011
  7. MonalisaSmile

MonalisaSmile sɹǝʇnqıqpunloʎʎǝs&#6 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim kayınvalidemle aram iyidir. saygıda kusur etmem. o da aynı şekilde olduğu için işim kolay. ama burda neler okuyoruz. kayınvalidem öyle bi insan olsaydı ne yapardım bilemiyorum. susup oturmak her şeyi sineye çekmek kolay değil. ama sanırım sevmediğim sıradan bi insana davrandığım gibi davranırdım. yüzüne bakmazdım, çok tınlamazdım, mecbur kalınca meraba meraba :KK68:
  8. 19 Haziran 2011
  9. able210

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım beraber mi oturuyosunuz
  10. 19 Haziran 2011
  11. MonalisaSmile

MonalisaSmile sɹǝʇnqıqpunloʎʎǝs&#6 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yok canım beraber oturmuyoruz.evlerimiz yakın, yemeğe falan sık gideriz. hatta birazdan kahvaltıya gidicez :KK52:
  12. 19 Haziran 2011
  13. able210

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    inşallah bende senin gibi iyi olurum canım
  14. 19 Haziran 2011
  15. temmuzz

temmuzz Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    valla canım senin kusurlarını laf söz etmiyorsa bu iyi bişeydi benim içinbazı kaynanalr vardır
    geliinin ufacık hatasını büyütür elaleme yayar(benimki öyle)
    seninki elaleme laf bırakmıyor....
    karsılıklı sevgi saygı içinde olursanız geçinmek cokta zor değil
    tabiki beraber oturmanın zorlukları sıkıntıları var sendede olacaktır
  16. 19 Haziran 2011
  17. masraf

masraf Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    karşılıklı saygı olması gereken bişey ama karşılıklı saygımız var, anlaşıyoruz diye düşünüp aynı
    evde de oturulmaz bence. çünkü aynı evde oturmak başka bişey.. insanın hergünü hergününü tutmazken kayınvalidesine hergün saygılı davranmak zorunda bi kere. seni caydırmak için söylemiyorum bunu sadece insan evlenmeden evvel böyle şeyleri pek farkedemiyor onu iyi biliyorum :) ben de mesela eşimle konuşurken bi arada
    oturabilirim ya anne sonuçta o geçinir gideriz iyi de bi kadın falan demiştim ama sonra bi şekilde ayrı oturduk ve ben o kadar mutluyum ve şükrediyorum ki.. bu kayınvalidemi sevmediğimden değil. çok şükür bi problemimiz birbirimize bi saygısızlığımız olmadı. insanlara karşı o da beni çok korur senin kayınvaliden gibi, eksiklerimi millete anlatmaz falan ama bunlar bir arada mutlu mesut yaşanacağı anlamına gelmiyor malesef..
  18. 19 Haziran 2011
  19. labellevie

labellevie İlkbahar çiçekleri Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım bunun altın kuralı falan yoktur, karşı taraf kötüyse sen ne yaparsan yap değiştiremezsin, susmak alttan almak iyi değil daha çok üstüne gelirler sakın susma. Anlattığın kadarıyla annesi iyi bir kadın gibi görünüyor ama içlerine girmeden bilemezsin.
    Bir de iki taraf ta melek olsa aynı evde olmak iyi değil, çok zor anlaşmak, insan annesiyle bile yeri geldiğinde çakışıyor ki kayınvalide çok zor.
    Annenle ne kadar tartışsan da annedir sonuçta affeder seni üzmeye yüreği dayanmaz, sen de annen olduğu için kolay unutursun bir saat sonra herşey düzelir ama kayınvalideyle öyle mi.
    İkiniz de çok iyi niyetli olursanız, sen saygıda kusur etmezsen o da seni kızı gibi görüp bazı hatalarını görmezden gelip kızına nasıl davranıyorsa öyle davranırsa arada anlaşmazlıklar olsa bile unutulur.
    Bir de bir insanın seni sevdiğini hissedersin, iyi yönleri fazlaysa kötü yönlerini görmezden gelirsin.
    Benim kayınvalidemin bana hiçbir iyi tarafı olmadı, birkaç beni üzen davranışı oldu, sen de benim bir evladımsın bundan sonra dedi ama öyle davranmadı hiç, bu yüzden ben hiçbir zaman sıcaklık duymuyorum ona karşı.
    Bilmiyorum ya mesela beni düşünseydi, iyi olsaydı küçük şeyleri unuturdum.
    Ben çok katı bir insan değilim, mesela bir arkadaşım beni bir kez üzmüştü bir sözüyle ben şöyle düşündüm ya o beni çok seviyor şimdiye kadar hep iyiydi bana karşı bunu kötü niyetle söylememiştir, söylese bile bir sözüyle bütün iyiliklerini unutucak miyim demiştim kendime.
    Yani böyle, herşey karşılıklı onlar iyiyse sen de iyi olursan çoğunlukla mutlu olursunuz, yoksa çok zor.
    Tavsiyem ayrı eve çıkın, uzak olmak daha iyidir.