Kaynım benimle konuşmuyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve conal222 tarafından 26 Mart 2010 başlatılmıştır.

26 Mart 2010
    Konu Sahibi : conal222
  1. conal222

conal222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar okadar moralim bozukki anlatamam yani..kaynım benimle konuşmuyor ve ben sebebini bilmiyorum..akşam kayınvalidemlere gittik bekar kaynım 27 yaşında kayınpederimde olmadığı için kayınvalidemle ikisi yaşıyolar..surat beş karış.ne hoşgeldin abla dedi ne yüzüme baktı..ortada bişeyde yok..yani zaten çalışıyorum sık görüşemiyoruz.
    ne olabilirki..sinirden gece uyuyamadım..eşime söyledim gelince.oda anlam veremedi..
    Biz kayınvalidem kaynım ben eşim birlikte yaşıyoduk.geçen yaz ayırdık evi..sık gider gelirdik..ben işe başlayınca tabi eskisi gibi ilgilenemedim.ama fırsat buldukça gelir giderdim.geçenlerde kayınvalidem ameliyat oldu.ankarada..yine izin alıp gittim..işten çıktıktan sonra her akşam giderdim.1 hafta gittim geldim..şimdi çok iyi.o yüzden sık gidip gelmiyorum ondanmı acaba diyorum..biz iki eltiyiz..eltim bunları sildi.ne bayramda gelir gider ne hastalıkta ne sağlıkta..kayınvalidemle tartışmış.gidip gelmez.bi ben varım.ama gittiğimde böyle beş karış surat görünce benimde gidesim gelmiyor artık..manyakmı bu ya..kardeşim derdin neyse..geç karşıma söyle dimi..kayınvalidem ameliyat olduğu sırada bana telefon açmıştı.hepberaber yaşayalım yine eskisi gibi dedi..ben annemi yalnız bırakıp dışarı bile çıkamıyorum dedi..bende kızdım .bu kesinlikle olmaz.bu evlilik çocuk oyuncağı değil dedim.önce evimiz ayrıydı sonra anne yalnız kalmasın diye beraber yaşadık..sen geldin keza yine beraber yaşadık.olmadı evi ayırdık..şimdi buda olmadı hadi yine beraber yaşayalım.yok böyle bişey yapboz oyunumu bu dedim..kabul etmedim..acaba onunmu kırgınlığı var diyorum..ama sonra gelip gittiğimizde konuşuyoduk yine.son bi kaç görüşmemizde böyle..ve inanın bunların dışında bişey yok..zaten hepimiz çalışıyoruz sık görüşmüyoruz..bu ne şimdi ya..üzülüyorum tabi..ama açıp derdin ne diye sorsam afedersiniz bitarafını kaldırıcam..ben yengesiyim onun..çok ayıp bu yaptığı.kırıldım.ve şu an inanın nasıl davranacağımı bilmiyorum..geceden beri çok bozuk moralim..napıyım kızlar nasıl davranıyım.ne diyim..açayım sorayımmı..

2. 26 Mart 2010
  3. aysen_34

aysen_34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    hayır canım arayıp sorma bakalım bir dahaki karşılaşmanızda ne diyecek ne konuşacak
    hem annemi yalnız bırakamam gelin diyo iide bu adaam kendi evlenmiycekmi evlenince o oturur o zaman annesiyle :umursamaz:
    kim bilir kafasında ne kurdu
    ya da size öyle gelmiş olabilirmi acaba bilmiyorumkismile

4. 26 Mart 2010
  5. conal222

conal222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yok yok.kendi kuruntum değil bu..akşam bakmadı bile yüzüme..hoşgeldin bile demedi..normalde şakalaşırdı hep..anlamadımki derdi ne..hayır sürekli beraber olsak istemeden kırmışımdır belki dicem..ama görüşemiyoruz bile doğru düzgün..ben iyiyken herkes iyi vallaa..sinir ukala..dediğin gibi arkadaşım bigün oda evlenicek..ama ben haksızmıyım..kaynım istiyo diye rahat dışarı çıkamıyor diye ben neden hepberaber yaşıyımki..yokmu benim düzenim.hayallerim..evim..yuvan yokmu..sırf o daha özgür olsun diye niye bu fedekarlığı yapayım.gerçi onuda yaptım zamanında..tek kayınvalidem olsa neyse..hepberaber nereye kadar.ama biz o olaydan sonra yine konuşuyoduk.yani ara ara..acaba sık gidip gelmiyorum diyemiki...ne olursa olsun..ben onun yengesiyim be.ayıp bişey.varsa sorunun söylersin..bilsem derdini bukadar üzülmücem.işte şimdi eltime hak veriyorum..hiç gidesim gelmiyor onlara..

6. 26 Mart 2010
  7. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    arayıp sorma ne oldu diye.annesine bekçi arıyor başka bir sıkıntısı yok onun bence.
    valla konuşmazsa konuşmasın hiç dert değil bana göre.insanlar hep kendilerini düşünüyorlar
    gerisi ne olursa olsun umurlarında değil.

8. 26 Mart 2010
  9. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    O an sorabilirdin.. hayırdır kardeşim bir sıkıntın mı var? diye..

Ya da eşine söyleseydin o an (nesi var bunun sor bakalım diye), eşin sorsaydı?

Bellli ki trip yapıyor.

Birlikte yaşama fikri de; sizin kara kaşınıza kara gözünüze hasret olduğu için değil, annesine destek(!) amacıyla öne sürülen birşey, senin de dediğin gibi.

Annesini bırakıp biryere çıkamaması, annesiyle onun sorunu malesef.
    Kayınvaliden de eli ayağı tutan bir insan şimdilik.Neden annesine bu kadar bağımlı kki*??

Haklısın kendi düzenini sakın bozma.
    Surat asma meselesine gelince, bu saatten sonra ben olsam hiç oralı olmam, varsa bir derdi gelsin paylaşsın.

10. 26 Mart 2010
  11. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    böyle tahmin yürütmekle olmaz, ben daha slm vermediginde direk sorardim noldu diye
    belkide senle ilgisi olmayan bi derdi var morali bozuk

12. 26 Mart 2010
  13. helenic

helenic Guest

Öncelikle şunu demek istiyorum, "ben yengesiyim onun,açıp sorsam bir tarafını kaldırcam" düşüncesi hiç hoş değil.

Bence aksine böyle bir konuşmayı yapmak, sizin kendinize ve ona- daha doğrusu eşinizin ailesine olan saygınızı gösterir.

ıki medeni insanın konuşarak bir problemi halletmesi kadar doğal birşey yok.

Ayrıca ne demek,ben ararsam bir tarafını kaldırırım... Ben yengeyim... Ne bağnaz bir düşünce!

Farzedelim ki öyle gerçektende,o zaman bu konuyu eşinizin kardeşiyle konuşması daha uygun olur.

Ha bu arada, biz olayları bilmediğimizden- ki sizde bilmiyorsunuz zaten- acaba neden böyle yapıyor sorusuna

bizim yorum yapmamız gereksiz. Gelgelelim eşinizin kardeşine, evet dediğiniz doğru...Sorunu olan gelip

söylemeli. Madem söylemiyor,ne o öyle trip atar gibi bir hoşgeldin dememek,hal hatır sormamak evet bunlar

ayıp ve sinir bozucu şeyler.

Bu işi ya siz konuşmalısınız,ya da eşiniz... Bence eşinizin konuşması daha mantıklı olur. Siz ararsanızda

yengesi olarak, korkmayın bir tarafı kalkmaz :) Bence yaptığınada utanacaktır sizin bu gösterdiğiniz olgunluk

karşısında.

14. 26 Mart 2010
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Nasıl bir tahmin yürütelim ki bilemedim vallabenneyaptımki

Kendisine sormaktan başka çareniz yok

16. 26 Mart 2010
  17. conal222

conal222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    daha öncede o ameliyat sırasında böyle trip yapmıştı.neoldu diye sorsaydım hayırdır neyin var diye yok bişey abla diyeceğinden adım gibi eminim.geçiştirecekti..ama telefonla arasam neydi akşamki tavrın desem belki konuşmak zorunda kalcak telefonuda suratıma kapatamaz ya..ama bi tarafı kalkar.kararsızımbilmiyorumkismile
    eltime hak veriyorum şimdi.bunların afrasını tafrasını çekmedi valla sildi gitti..yarın kaynım evlensin bakalım gelen kadın nazlı annesini isticekmi.hadi istedi nereye kadar beraber yaşıcak..yeter artık tek gelin benmiyim gitsin ötekine birazda demicek mi??? akşam yaptığı terbiyesizlikti.trip yaptığı belli..kırgın olan insan yinede en azından bi hoşgeldin der.kırgınlığını belli etmemeye çalışırdı.abisinin hatrına..ama bununki düpedüz terbiyesizlik..işyerindeyim şu anda ve çok moralim bozuk.takmıyım diyorum elimde değil..

18. 26 Mart 2010
  19. conal222

conal222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kafamı karıştırdın helenic.....ya arayım ben ozaman bunu yaa üffffffffffffffff