Kaynvalide ile ayn Apartmanda oturmak doru mu?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve arwen85 tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : arwen85
  1. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merak ettigim konu bu hiç eşinnin ailesiyle aynı apartmanda oturanlar varmı..ben yakın oturmayı kendim istedim..şimdi evi hazırlıyoruz..sizce iyi olurmu...tecrubelilerden yardım bekliyorum....daha elenmedim ama en kısa zamanda evlinicez..sizce dogru mu yaptıgım..erkek arkadasım bu duruma cok sevindi aileside öyle...kafam karıstııı şimdidenn

2. 17 Temmuz 2009
  3. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    valla kişisine göre değişir,fakat ister istemez iç içe olacaksınız sorunlar çıkabilir.çok iyi geçinenlerde var .kaynanasına bağlı

miyav_su bunu beğendi.
  4. 17 Temmuz 2009
  5. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    senin kişiliğinede bağlı evine zırt pırt girilecek .yemeklerde beraber olmak istiycekler. arabayla biyere giderken peşine takılcaklar gittiğiniz her yeri söylemek zorunda kalcan kaynana evini temizlemeni yada kendisi senin evini temizlemek isteyecek.tartıştığınızda ne oldu diye kapıya gelicekler.herşeyinizi bilecekler .v. b. gider gider........ :eek:lmaz:

pembesu, miyav_su ve Naz571 bunu beğendi.
  6. 17 Temmuz 2009
  7. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet aslında kalabalık ailem olmadıgı için benım kendi tercihim kalabalık iç içe olması..bu yüzden istedim ben..yoksa erkek arkadasımın başka evide var ama hem anneme hem onun annesine uzak..ama kayınalidem ile aynı binada oturunca annemede cok yakın olucak 5 sokak var arada cunku..hem kalabalık olucaz hem yakın...erkek arkadasımın anneside cok sakın yapıda karısan biri degil..kendisi cok cekmiş kayın validesinden eşi tarafından da ezilmiş bana anlattı herşeyii..bilmiyorum tek istedigim kalabalık sıcak bir ailem olsun..inşallah istedigim gibi olur...

pinarzengin34 bunu beğendi.
  8. 17 Temmuz 2009
  9. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    herkesin bildiği kendi yaşadıklarıyla sınırlıdır tabi.benim eşimin aileside evlenmeden önce hiç bişeye karışmazlardı.evlendikten sonra değiştiler .gerçi onların hareketlerinden normal olmadıkları belliydi .bu kadarınıda beklemezdi tabii.benim sorun maddiydi.kaynanamlar maddi olarak eşime yardım etmediler.cüzzi rakam bişeyler yaptılar .eşim kendisi ev yaptı sıfırdan ,araba aldı.maalesef düğün günü eşimin takılarını almak istediler, çirkinleştiler.işlerini bozdular eşim onlara baksın diye vesayre .eşimin ailesi de kalabalık hepsine eşimi ve beni kötülemiş.bizim haklı olduğumuzu bilenler bile bize karşılar.şimdi kaynanamlar alt katımda slm bile vermiyorum.kimseylede konuşmuyoruz ailesinden.

herkesin hikayesi farklı sen kendi yaşadıklarına isteklerine göre karar vermelisin. ama en iyisiyle bile yüzde 95 sorun çıkar diyorum.ailene yakın olduğun için tercih ettiğini söylüyorsun bir problem olsa annen kayınvaliden var diye çekinir gelmeye bu benim düşüncem tabi..ya da yaşayıp görüceksin

miyav_su bunu beğendi.
  10. 17 Temmuz 2009
  11. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gercekten cok zormus yaşadıkların..çok üzüldüm gercekten..neden çirkefleşiyo bu insanlar anlamıyorum..anlaşmak varken cook sinir bozucu bir durum..allahtan erkek arkadasımın maddi problemi yok..cok da iyi bir işi ve kazancı var..sadece olumsuz olarak arada 13 yaş farkımızın olması..birde iş iyice ciddiye dökülünce cok korkar oldum evlilikten..istiyorum ama korkuyorum..eşim işi geregi sürekli uçuşlara gidicek ve ben ede tek kalıcaktım..bir bakıma aslında iyi benım için..tek olmıyıcam..yanlızlık allaha mahsus evlenince ailesiylede evleniyorsun bunu biliyorum ama şimdilik iyiler.ama bilmiyorum bu korkularımı nasıl yenicem..elenmek istiyorum ama içim cok buruk mutlu olamıyorum..normal mı bu acabaa

12. 17 Temmuz 2009
  13. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım kişiye göre değişir elbette :)) ŞenizBen kendi adıma pek istemezdim herhalde .Ayrıca oğlum evlenince aynı apartmanda ya da çok yakın olmak istemem .Belki kızımda da aynı düşünebilirim .Çünkü ister istemez yaşadıkları sorunlar bize yansıyacaktır.Belki kendi aralarında çok kolay halledecekleri problemler , biz ailelerin karışmasıyla büyüyebilir .Ama yine de çok iyi anlaşan gelin ve kayınvalideler var.Şimdi sen bir karar vermişsin demek ki anlaşacağını düşünüyorsun .Zaten geri dönüş hoş olmaz canım Bu arada kayınvalide olacak yaştayım:))).Sevgiler ve mutluluklar

Son düzenleme: 17 Temmuz 2009
  14. 17 Temmuz 2009
  15. mltm87

mltm87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben şahsen istememzemuszemus

Naz571 bunu beğendi.
  16. 17 Temmuz 2009
  17. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    huzursuz hissetiğine göre kendini ,kafana takılan şeyler oldumu diye düşünüyorum.kendi annene yakın bir ev tutsan çoğu kişi kayınvalidesinden annesi gibi davranmasını bekliyor ama maalesef ..

ben evde rahat giyinirim mesela devamlı evin toplu olcak hazır olda bekliceksin .kayınvalidenle yaş farkın var anlaşcakmısın .insan yeri geliyo kendi annesiyle ters düşüyo laf söylüyo barışyo çünkü annen nazın geçer .ama kaynanayasöyleyemessin yutmak zorundasın aman bir problem olmasın diye.
    Niye kendini sıkıntıya sokuyosun ki ,ilerde baktın çok anlaştın o zaman taşınırsın

miyav_su bunu beğendi.
  18. 17 Temmuz 2009
  19. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

aslında kafama takılan bişey yok..mutluyum ama birazda hüzünlüyüm acıkcası..bunların hepsi olası şeyler dogru söylüyorsun..bilmiyorum ben cok iyi niyetli biriyim galiba..sırf kendimi degil onlara da yardımcı olmak için yakın olmayı kendim istedim..inşallah mutlu oluruz..inşallah anlarısız..denemeden de bilemeyiz dedigin gibi...allah hayırlısını versin inşallah