Kaynvalidem evimin huzurunu bozuyor...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Esra tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

6 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Esra
  1. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.039
    Ödül Puanları:
    238
    öncelikle herkese selamlar.
    Konuma şöyle bir giriş yapayım,bayramın 2 gününü (sabahtan geceye kadar) kayınvalidemlerde geçirdik,bayramdan 3-4 gün sonra kardeşinin oğlunun düğünü vardı,yine 2 gün aralıksız birlikteydik.geçen hafta içinde bir gün yemeğe,bir gün çaya gittik.bu hafta sonu evlendiğimden bu tarafa ilk kez kendi ailem geldi,yanlarına onları da çağırdım,yine gece 12 ye kadar beraberdik.aradan 2 gün geçti,yarım saat önce eşimi arayıp hiç arayıp sormuyorsunuz,gelmiyorsunuz,sizden başka çalışan karı koca yok mu deyip ağlamış ve eşimin suratına telefonu kapatmış.eşimin de morali bozuldu,ben de daha ne kadar görüşecekmişiz dedim,sessiz sessiz oturduk eşim ben bi dolaşıp geliyim dedi çekti kapıyı çıktı gitti..bu 2 oldu,bikaç gün sonra evliliğimde 3 ayı dolduracağım,bu kadar sürede bu kadar görüşmeye rağmen bu tavırlar.kayınvalidem böyle yaptığında evde kimsenin ağzını bıçak açmıyor,ikimizin de keyfi kaçıyor.daha ne kadar görüşelim anlamıyorum ki,kendime hiç vakit ayıramıyorum gece 12ye kadar ev işi yaptığım oluyor,gayet de iyi biliyor bunları ama buna rağmen başka çalışan yok mu bir tek siz niye böylesiniz diyor..ne yapsam bilmiyorum,moralim çok bozuldu.:a015:

2. 6 Ekim 2009
  3. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    eşinle susmak yerine konuşun bak daha yeni evliyiz yeteri kadar annenlere vakit ayırdık zaten çalışan bi bayanım sorumluluğum çok demek lazım.artık biz bi aile olduk lütfen kimsenin keyfimizi kaçırmasına izin vermeyelim de.şimdilik aklıma gelen bu:teselli:

4. 6 Ekim 2009
  5. azelya55

azelya55 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Çok düşüncesizmiş, yeni evlisin ve başbaşa daha çok vakit geçirmelisiniz.Zaten ikinizde çalışıp, tüm gün birbirinizden uzaksınız..En azından akşamları eşinle başbaşa kalman gerektiğini düşünebilmeliydi kayınvaliden..
    Allah sabır versin..
    Eşin neden bu kadar sıkıntı yapıyor ki, aynı şeyi senin annen yapsa eşin nasıl davranır merak ediyorum.

6. 6 Ekim 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Oğlu gitsin annesine ,siz mecbur değilsiniz ki bu kadar sık görüşmeye.İlişkiler vıcık vıcık oldu mu geriye dönüş çok zor olur.Şimdiden tavrınızı koyun.Eşiniz de annesinin sözlerinden neden bu kadar etkileniyor ki?Sizin tadınızı bozmaya ne kayınvalidenizin,ne de ondan etkilenen eşinizin hakkı var !.. kötükedihüso

8. 6 Ekim 2009
  9. sunways

sunways Allah var gam yok...! Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    offf al bı tanede benım kaynanamdan yaaa
    soze gerek yok
    delı edıyo
    ustelık sewmıyorum arkadas zorla sewemem kı

10. 6 Ekim 2009
  11. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    şimdiden bu kadar yüz göz olursanız önünü alamazsınız ki sıkıntılar şimdiden başlamış. eşinin de telefonda susmaması lazımdı. şu kaynana milletiyle mutlaka arada bi sınır ve resmiyet olacak kötükedihüso

12. 6 Ekim 2009
  13. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım bunları yapan bir kayın valide olamaz.. buna kaynana derler.. anladığım kadarıyla oğlunu kıskanıyo. bi anda evden ayrılması ağır gelmiş olabilir. yanlış yapıyo tabi. benm annem de abime çok düşkün. hemen arka sitemizde oturuyo abimler.. bazen bi hafta uğramıyolar.annem gelmiyolar diye üzül
    yo ama huzurları kaçmasın diye kendi içinde yaşıyo. geldikleri zaman hep güleryüzlüdür. gerektiğinde yengeme bile hizmet eder. neden bi anne oğlunun huzurunu kaçıracak kadar kıskançlık yapar ki hiç bilmem.. eşin de bunun farkında sanırım.bazı eşler ne olursa olsun ailesine laf söyletmez,haksız da olsalar eşlerini haksız bulurlar. senin eşin senden yana olması çok iyi. en iyisi kendi ailene de eşinin ailesine de eşit uzaklıkta bi şehirde ikamet ediceksin.. bende sırf bu sorunlar yüzünden yakın oturmak istemiyorum

14. 6 Ekim 2009
  15. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.039
    Ödül Puanları:
    238
    eşim annesinin haksız olduğunun farkında zaten,bana en ufak bir laf etmiyor ama onun da annesi işte üzülüyor bişey diyemiyor(keşke diyebilse tabi)
    bir de şuna dikkat ettim,benim ailem başka bi şehirde,gittiğimiz zaman (3 defa gittik) birer gece kaldık,ramazandı tabi bir de ondan kaldık iftardan sonra dönmek zor geldi,bi o zaman yaptı bu tavırlarını,bi de geçtiğimiz hafta sonu annemler geldiğinde( onlarda 3 ayda ilk defa geldiler ve 1 gece kaldılar,bir daha gelmeleri de 6 ayı bulur zaten)...içimden acaba ailemle eşimin görüşmesini mi kıskanıyor diye düşünüyorum,çünkü tesadüf gibi gelmedi bana

16. 6 Ekim 2009
  17. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    valla yeni evliyken kayınvalideme haftada bir gidiyorduk bir hafta sonu eşim hastaydı gidemedik arada gördüğümde haftaya gelince alırım dedim bişi verecekti bilmem artık gelir misiniz dedi bana
    o gün bugündür ayda ya da iki ayda bir gidiyoruz ama tabi benim eşim ben zorlamadıkça gitmez
    biraz dişini göster bence eşini de alttan alta idare ederek tabi şimdiden her zamanınıza ambargo koymaya alışmasın

18. 6 Ekim 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Senin suan yapabilecegin tek sey esinle konusmaktir bence güzelim....
    Annesine yeri geldigi zaman dur demesi gereken o dur aslinda....:nazar:

Eve gelsin al karsina güzellikle iylik konus...susmakla, asabi tavirlarla hicbirsey cözülmez aksine birbirinizi uzaklastirisiniz sadece.:hulya:

Ben gitmeyelim görüsmeyelim demiyorum...tabikide Annenlere gidecegiz görüsecegiz, onlar artik benimde Ailem sayilir....fakat herseyinde bir üslü adabi olmali....onlarin keyfine göre olmazki, biz calisan insanlariz, ayrica yeni evliyiz biraz daha anlayisli olmasi icin Annenle iylikle konus diye izah et esine arkadasim...:kahve:

Susup icine atma......Susmak saygili olmak demek degildir.:hulya: