Kaynvalidem evlenmeden balad... Niye byleler? :(:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve arwen85 tarafından 10 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : arwen85
  1. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    allah kısmet ederse kasımda evleniyorum nikah gunu alındı..şimdi evi düzenliyoruz ama gelin görünki nerdeyse kayınvalide tüm herşeyi yapıyo..onun istedigi şekilde mutfak,onun istedigi renklerde duar boyaları..inanırmısınız erkek arkadasım dediki kapıları da degiştirelim dedi..bende masraf olmasın diye yok gerek yok dedim..hemen kayınalide kalsın kapılar 30 yıllık kapı taş gibi duruyo camlarını degiştiririz olur biter dedi..bende tabıkı olur dedim..sonra bir konu acıldı sevgilim dediki balkonu panjur mu yapsak dedi otururken rahat olsun dedi..anneside dediki ne gerek var zaten bizde oturacaksınız gerek yok dedi..ben sesimi cıkarmadım..erkek arkadasımda biz hiç mi evimizde oturmıyıcaz dedi oda dediki arkadaslarınız geldiginde yukarı cıkarsınız evinize demez mi:1no2: öyle kaldım bişey diyemedim..kayınvalide ile aynı apartmanda oturmak için yanlış bir karar almısım cok gec anladım...sizce bu kadın bana çektirirmi..ayy cok üzgünüm yaaaa:mymeka:

2. 10 Ağustos 2009
  3. CADISILA87

CADISILA87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    konuş daha yolun başındasın sen konuşma ama oğlu konuşsun
    ben öyle istiyorum desin hjerkes evini yuvasını bilsin desin ben karımın evd eyemnek iş yapmaısnı istiyorum burayada ineriz ama burda sürekli bulunamayız desin

sana sorduklarında aslında bende çok isterdim ama maalesef nişanlım izin vermiyor iş yapmamı benim yemek yapmmaı istiyor de salla yani o yüzgöz olsun sen değil

4. 10 Ağustos 2009
  5. ravzanur

ravzanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sana katiliyorum canimm .yol yakinken ...... nisanlin desin sonra hic diyemezz .
    nefret ediyorum su tur kaynanalardannnlaelaelaelaelae

6. 10 Ağustos 2009
  7. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Amann sakın yüz verme aynı apartmanda tabikide oturulur ama anlayışlı bir kayınvaliden varsa senin yazdıklarından da kayınvalidenin anlayışsız olduğu belli!Ne münasebet canım yeni evlisiniz sürekli onun yanında mı oturcaksınız!Benden sana tavsiye nasıl alıştırısan öyle gider...Şimdi kayınvaliden sabah kahvaltıya gelin der akşam yemek yiyin öyle gidin der..Sende kırmadan şöyle diyebilirsin anne çok saol ben eşime yemek hazırlamak kendi evimizde başbaşa yemek istiyorum..Belki anlar yaptığının saçmalığını...Herşeye de karıştırma o evde sen oturcaksın ya:eek:lmaz:
    Nişanlınada anlat rahatsız olduğunu

8. 10 Ağustos 2009
  9. adaylaarda

adaylaarda iyi düşün:iyi olsun :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    nişanlınla görüş isteklerinizi o söylesin
    bende kayınvalidemle 3,5 sene aynı apartmanda oturdum
    ilk zamanlar bizimde beraber yememizi vs istediler
    ama güzellikle kendi evimizi bilmek istediğimizi anlattık
    aynı evde yemek yedikden beraber oturdukdan sonra
    ayrı ev açmanın ne anlamı var
    nişanlınız güzellikle kırmadan annesine anlatsın
    unutmayın birşeyin başı nereye giderse sonuda oraya gider

10. 10 Ağustos 2009
  11. Payam

Payam Hayat ben sana küstüm.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amannn ben bile korktum vallahi.Sonradan daha kötü olursun, şimdiden tavrını saygısızlık yapmadan anlatmaya çalış tatlılıkla.Şimdi halletmen daha kolay canım ailen ne diyor bu olanlara?

12. 10 Ağustos 2009
  13. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    daha önce böyle birkonu açmıştınız.. kayınvalide ile aynı apartmanda oturmak doğru mu? diye..

genelde iyi de olsan aynı yerde olunca zorluklar çıkar diye birçok üye olarak uyarmıştık sizi..

14. 10 Ağustos 2009
  15. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    en basında nasıl yuz verırsen o sekılde devam eder..
    sen orda anne arkadaslarımın ne ısı var sızde dıye bılırdın ..
    susma ıcıne atma kaynananda olsa sen yuva kuruyon bukadar ıcıne gırmesın ..
    ama sadece bazı seylerde yorum yapmıs sanırım kaynanan..
    eger devam ederse guzelece onlemını al derım..
    bı yandanda cok on yargılı yaklasma olayı yasayan sensın cunku..
    sonuda kayananda bı anne ve evladı ıcın guzel olcagnı seylerı dıle gıetırmıs olabılır..
    sızı kırmak ıstememısde olabılır..

16. 10 Ağustos 2009
  17. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bence bu durumlarda susarak iyi yapmıyorsunuz, kibarca fikrinizi söyleyin.

mesela, hep bizde oturacaksınız dediğinde; '' elbette arada beraber de oturacağız ama biz de evimizi bilelim. otel gibi olmasın evimiz. hem size, hem bize zor olur...'' vb dersiniz. güzellikle söylerseniz yanlış anlamazlar diye umuyorum...

sizin fikrinizi bilsinler mutlaka. şimdi sessiz kalmanızı , kabullenme olarak düşünebilirler. kayınvalide ağzınızı arıyordur belki. evlendikten sonra fikrinizi söylediğinizde, başka başka şekilde yorumlanır...

kayınvalide çok anlayışlı gelmedi bana. siz kararları ona bırakırsanız, herşeyinize karışma hakkını da bulabilir kendinde. sessiz olmayın bence.

18. 10 Ağustos 2009
  19. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben sıcak davranıyorum cunku benim yapımda yok..çabuk incinir kırılırım ben hemen..içime kapanırım..ne annesi kırılsın istiyorum ne ben nede nişanlım..bilmiyorum ama korkuttu bu durum benı..ama allahtan kayınpederim karışmıyo sen ne dersen o olucak kıızım diyo..kayınvalidemde onun yanında susuyo..bilmiorum inşallah herşey güzel olur..