Kaynvalidemin beli krld!:(((napcam ben???

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve BenAyKizim tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1 Aralık 2009
    Konu Sahibi : BenAyKizim
  1. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    son zamanlarda düşünürdüm kayınvalidem,kayınpederim iyice yaşlandı bakımları nasıl olacak diye.ben düşüne durayım o gün geldi.çünkü kayınvalidem düşüp belini kırdı bugün:KK43:((((
    taksiden inerken acele etmiş ve olan olmuş:KK46:.şimdi hastanede.eşim çok üzgün.ben gidemedim.18 aylık kızım var.bırakamam.zaten eşim hastaneye gitmeme izin vermiyor.acilde birsürü hastalık var sana geçer sonra da çocuğa diyor.haklı.kayınvalidem de sakın gelme dedi.anlayışlıdır bu konuda.
    ama asıl mesele bu değil.ameliyat olma durumu var galiba.olmayabilir de.belli değil ama herhalükarda bir müddet hiç kalkmadan yatacak.üç dört sene önce eşimin teyzesini de trafik kazasdında beli kırılmıştı ama o kadın çok sağlam bünyeliydi ve 75 yaşında olmasına rağmen iki ayda turp gibi oldu.oradan biliyorum.çok ıstıraplı bişey.korse felan...ufff.kayınvalidem çok zayıf bünyeli.hertürlü hastalık var.kemik erimesi en kötüsü.yaş 73.sigara içer.eşim tek çocuk.birtek kız kardeşi varkayınvalidemin başka da kimse yok akraba.evlerimiz yürümeye 15 dk mesafede.hergün gitsem havalar malum.yürüsem çocuk hasta olur.taksiye binsem hergün hergün cep dayanmaz.yatalak oldu mu altına sürgü bez felan koymak lazım.ben kendi annem hastayken çok baktım yapabiliyorum bunları ama o benim öz annem.utanma tiksinme felan yoktu.şimdi nasıl olacak.uff aklım almıyor valla.eldiven taksam benden tiksiniyo der.takmasam çocuğum var ellerimi temiz tutmalıyım.nasıl anlatmalı bilemiyorum.
    ben nasıl ilgilenicem?.kızım 18 aylık dedim ya.tam bir afacan.bir dk yanlız bırakmaya gelmiyor.çok fena yaramaz.oooof oooff....
    ha bu arada en büyük ayrıntıyı söylemeyi unuttum.ileri derece de unutkanlığı ve bunaması olan bir de kayınpederim var.ne yemek yediğini ne namaz kıldığını hatırlayabiliyor.mesane kanseri geçirdiği için sürekli tuvalete gidiyor.geceleri de iki saatte bir tuvalete kaldırılması gerekiyormuş .bunu da bu gece öğrendim.eşim onunla kalıyor bu gece.yarın bütün gün onun yanında durucam.bize de gelmez hayattta.yaşlı işte illa evim der.
    okuduklarınızdan sakın bakmak ilgilenmek istemediğimi sanmayın.ben ilgiye muhtaç kimseyi yüzüstü bırakmam.hele yaşlı olursa.Allah tan korkarım.ama nasıl yapıcağımı nasıl bir düzene sokacağımı işleri bilemedi.her türlü görüşe ihtiyacım var...:Saruboceq:

2. 1 Aralık 2009
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım işin çook zor inan ki şook oldum..

bakıcı tutma şansınız var mı?
    eğer varsa en iyisi budur. hem kimse sıkılmaz hem onlarda üzülmez.

evin müsaitmi fazldan odan ve yakıt durumu?
    eğer müsaitsen ikisinide evinize alıp bakarsın ama şuanki bulaşıcı hastalıklar sebebiyle bebeğin var eldiven maske hijyenik pedler herşeyler kullanırsın.

canım Allah yardımcınız olsun anne baba elbeette bakacağız.

4. 1 Aralık 2009
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.878
    Ödül Puanları:
    463
    öncelikle çok çok geçmiş olsun. valla arkadaşım burdan şöye yap-böyle yap diye konuşmak çok kolay, yaşayacak sensin. ama şuan en mantıklısı ikisinin de sizin yanınıza taşınması gibi görünüyor. en azından eşin evden ayrı kalmaz. o evi de kiraya falan verirsiniz size maddi açıdan da deste olur. yaptığınız şey kesinlikle çok sevap olacaktır. rabbim mükafatınızı verir inşallah a.s.

6. 1 Aralık 2009
  7. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Allah şifalar versin inş..çok geçmiş olsun.
    İnsan yükü ağırdır derler bende çok korkuyorum bu durumdan..
    Benim eşimde tek evlat sizin yine görümceniz varmış bende oda yok:1no2:
    Rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmesin:Saruboceq:
    Allah yar ve yardımcınız olsun

8. 1 Aralık 2009
  9. BenAyKizim

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    keşke evime alabilsem ama evim bir oda iki oda salon.misafir yatağımız felan yok.ama isteseler bizle kalmak o sorun değil.kalmazlar.adım gibi biliyorum.bakıcı tutmak en iyisi.bende hiç olmazsa gün aşırı gider yoklarım ama bu sefer de bakıcılara kaldım der mi acaba?kayınvalidem öyle herşeyi herkesi beğenmez...

10. 1 Aralık 2009
  11. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım..valla bende bunu çok düşünmüşümdür.. :uhm: bakana da zor ,çekene de .. ya aynı evde olacaksınız iyileşene kadr, çocuğunun durumunu ,ev durumunu ortamı çekeceklerini herşeyi göze alacaksın ya da bi bakıcı tutacaksınız.. ben yerinde olsam bakmaya çalışırdım. çocuğunla zor,hakkaten çok zor ama hayır dua almak gibisi yok. üstelik o senin ömrüne ömür katan eşini doğuran kadın.. tatlı dilli güleryüzlüyse herşeyi hakeder...ona Allah acil şifa,sana da güç versin canım..

12. 2 Aralık 2009
  13. BenAyKizim

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    yok canım görümcen felan yok.eşim tek çocuk.kayınvalidemin kız kardeşi var sadece.

14. 2 Aralık 2009
  15. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kayınvalidenin kızkardeşi ve eşin sormluluğun bir kısmını üzerinden alırlar, baktınız ki olmuyor, yürümüyor ki...küçük bebeğinle geçekçekten çok zor, o zamanda bir yardımcı tutarsınız, kayınvaliden de anlayışlı davranmak zorunda, mecburiyet karşısında, yetişemeyince ne yapacaksın. Allah güzel kalbinize göre versin, eşinin ve senin günümüzde sizin gibi insanlar yok ne yazıkki.

16. 2 Aralık 2009
  17. cevahirx

cevahirx KaRMaKArışIk Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Allah onada sizede kolaylık versin
    İnşlh en çabuk iekilde atlatır Elbette kimse muhtaç duruma düşmek istemez hemde böyle yerinden kalkamaz halde kalarak
    Ama özellikle yatana bakamk zor tabi Hem yatana hem bakana
    En iisi bakıcı gibi görünüyor Anlatışınızdan Sizin bakıcıyada denetimi bırakmayacağınız kesin görünüyor
    Bir tanıdığın 90 yaşındaki kayınvalideis yatağa mahkun kaldı 5-6 sen oldu galiba
    Hemd eo yaşta bile torunlarından dahi bir bardak su istemeyen Evinin işini kendi gören
    Hatta 7. kattaki evinin camlarını bile kendi silen bi yaşlı kadıncağızken
    Ama ona bakıcı tuttular hep Sürekli yanında kalıcı Yabancı uyruklulardan
    Gelini hergün kontrol etti Akşamalarıda oğlu yanlız bırakmadı
    Haliyle çoluk çocuk kendi ev sorumlulukları hepsi bir arada kolay değil

18. 2 Aralık 2009
  19. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106