Kazanan Yanlızdır !!!!

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve Revolucion tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Revolucion
  1. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Kitabın Adı: Kazanan Yanlızdır
    Yazarı: Paulo Coelho

şiddetle tavsiye ederim. özellikle P.C. nun kitaplarını ve uslubunu sevenler için.kitap 375 sayfa.fakat baştan uyarayım klasik Paulo Coelho kitaplarından deil bambaşka bir tarzla karşılaşıcaksınız.her sayfada biraz daha hızlı okumaya çalışıcaksınız....

Paulo Coelho'nun kitaplarının adeta fanatiğiyim.bu güne dek yayınlanmış tüm kitaplarını okudum.ona ait kitaplar hakkında bilgi edinmek isterseniz yada eserleri üzerine konuşmak, tartışmak buralarda olucam yerimseniben

2. 31 Aralık 2009
  3. turkuaz7

turkuaz7 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba, ben de P.C. hayranıyım. tüm kitaplarını okumasam da türkçeye çevrilmiş olanların neredeyse hepsini okudum. dün internette yazarın dilimize çevrilmemiş kitaplarını inceledim. Brida aldı eserini okudun mu? tanıtım yazısını portobello cadısına benzettim. tüm kitaplarını okuduğunu söylemişsin çevirisi olmayanları da okudun mu? tavsiye eder misin diye soracaktım. bridayı almayı düşünüyorum da..

4. 31 Aralık 2009
  5. Revolucion

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba turkuaz'ım Türkçe'ye çevirisi olmayanlardan sadece ispanyolca olanları okudum.ve malesef bunlar arasında Brida yok :KK43:( ancak yazını okuyunca ilgimi çekti tanıtım yazısına göz attım gerçekten birbirine çok yakın.ve aklıma şunu getirdi bazı kitapları Türkiye'de kendisinin koyduğu isimlerle değilde yakın isimlerle çevrilebiliyor.yada isim tamamen değiştirilebiliniyor.öyle bir durumda söz konusu olabilir.birde yanlışta hatırlıyor olabilirim ama brida o kitaptaki karekterlerden biri değilmiydi? yoksa başka bir kitabıylamı karıştırıyorum.

6. 12 Ocak 2011
  7. Nofretete

Nofretete GüLLü Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    Okumak lazim ilgi çekiçi bir Başlık, Tavsiyen icin Tşkler...

8. 14 Ocak 2011
  9. sunsea

sunsea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    63
    Bence KAZANAN YALNIZDIR yazarın en kötü kitabı.Hele ki simyacıdan ,veronika ölmek istiyordan sonra okunduysa tam bir facia olur.

10. 14 Ocak 2011
  11. Revolucion

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    farklı bir bakış açısı neden bu kadar kötü bulduğunu merak ettim açıkçası. tabi zevkeler farklıdır. fakat seninde bahsettiğin simyacı ve Veronika ölmek istiyor adlı eserleri ruhani felsefe üzerine bu kitabındaki yaklaşımsa tamamen farklı (okumayanlar için içeriğe girmeyeceğim) ama gerçekten merak ettim. konuşmak istersen buralardayım.

12. 15 Ocak 2011
  13. sunsea

sunsea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    63
    Edebi açıdan yeterli bulmadım açıkçası.Çünkü öykü yeterince iyi değil.Öyküde kurgusal bozukluk ve eksiklikler var. Tabi sen çok sevmiş olabilrsin ama bana edebi kaygılarla değil de maddi kaygılarla yazılmış gibi geldi.

14. 16 Ocak 2011
  15. Revolucion

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bak bu açılardan sana katılıyorum. hele edebi yani hiç dense yeridir. benim bu kitabını sevme nedenim kendi içindeki çelişki ve kızgınlıklarını dile getirmesi olmuştu. Veronia Ölmek İstiyor'un sinama uyarlamasını izledin mi bilmiyorum. ancak o kitabı okuyup birde beyaz perde halini görünce üzerine birde bu kitabı tam bir puzle oluşturuyor.çünkü farketmişsindir senaristlere ve yapımcıları bi öfke ver anlatımında. ancak kurgu gerçekten kötü, olaylar kopukluklar dizisi gibi gelişiyor.

16. 16 Ocak 2011
  17. sunsea

sunsea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    63
    Filmi izlemedim canım ya.Hatta filmin varlığından bile haberim yoktu:)))Ama aklımda olduğu iyi oldu bulursam izlerim canım.