KBB doktoru nazal valv darlığı olduğunu söyledi:(

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve BBD tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : BBD
  1. BBD

BBD 91-----> 77,3 Üye

Beğenildi:
    6.639
    Ödül Puanları:
    188
    Kızlar ne zamandır forumlarda yazıyorum nefes almakta zorlanıyorum ameliyattan sonra diye ( öncesinde de çok kötüydü zaten ameliyat amacım da nefes problemini gidermekti öncelikle ) Bugün KBB doktoru burnumu kontrol etti, tomografi çektirdi. burnum yamuk diyordum ama septum dümdüz görünüyor tomografide. doktor da dedi zaten, septum deviasyon giderilmiş ancak nazal valv açısı dar bırakılmış bu da nefes almanı güçleştiriyor. burnuma bi kaç yerden baskı uygulayınca inanışmaz rahat nefes aldım ama bırakınca gene aynı tabi. tekrar ameliyat olman gerekiyor dedi :KK25: böyle bir sorun yaşayan var mı acaba ? yarın tekrar gidicem doktora alerji tahlil sonuçları için ama merak ediyorum acaba bu ameliyatı devlet hastanesinde yaptırabiliyor muyuz? nazal valv darlığı giderilince görüntüde değişiklik oluyor mu? Çok teşekkürler şimdiden =)

2. 11 Kasım 2010
  3. BBD

BBD 91-----> 77,3 Üye

Beğenildi:
    6.639
    Ödül Puanları:
    188
    kızlar yok mu aynı sorunu yaşayan acaba ?

4. 11 Kasım 2010
  5. BENRUYARUYA

BENRUYARUYA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Canım doktor benim raporuma şunları yazmış nazal çatıda hump formasyonu mevcut, septum sola deviye, nazal pasajlar daralmış. Bunun için septoplasti yapıyolar ama bunun yanında şeklinide düzelttirmek istersen septorinoplasti yapıyolar, septoplastiyi devlet karşılıyor ama işin içine rinoplasti girerse devlet karşılamıyor. Görüntüde değişiklik olup olmadığını bilmiyorum canım.

6. 11 Kasım 2010
  7. BBD

BBD 91-----> 77,3 Üye

Beğenildi:
    6.639
    Ödül Puanları:
    188
    canım teşekkür ederim cevap için ancak ben zaten septoplasti kısmını oldum septum gayet düz görünüyor tomografide. bir tek burun çatısındaki açılar daraltılmış doktor tarafından. hatta gitiiğim doktor, ameliyatını yapan bi yerini yaparken başka bi yerini bozmuş dedi.

8. 11 Kasım 2010
  9. KafayiYemisDusler

KafayiYemisDusler Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de rinoplasti olalı 1 ay 20 gün oldu
    burnumda deviasyon da vardı,sol taraftan çok nefes alamıyordum , doktorum içerideki eğriliği düzelttiğini söyledi ama benim sol taraf şu an eskisinden daha kötü , çok daha az nefes alabiliyorum
    şu an beklemedeyim
    çünkü ameliyat olalı çok az zaman geçti ve ben burnumun içini korkudan hiç temizleyemiyorum.
    3 ay bitince eğer geçmezse bir sorun var demektir bende de

10. 12 Kasım 2010
  11. puccacik

puccacik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Canım inşallah düzelir..İlk aylarda olabiliyormuş böyle tıkanıklıklar...Benim de bazen bikaç saat tıkanıyor ama sonradan kendiliğinden açılıyor..Devamlı tıklaı olması aklıma pek de yii şeyler geitrmiyor=(

12. 12 Kasım 2010
  13. BBD

BBD 91-----> 77,3 Üye

Beğenildi:
    6.639
    Ödül Puanları:
    188
    canım umarım bi problem yaşamazsın benim gibi. ilk zamanlarda olur tabi, ama benim 2 yıl oldu ameliyat olalı.şu anki kbb doktoru 15 dakikalık basit bi ameliyat olacağını söyledi ama ben zaten olmuşken şeklini de düzelttirmek istiyorum. 2. bi kere aynı eziyet hem maddi hem manevi açıdan çökerticek o yüzden biraz daha beklemedeyim...

14. 2 Şubat 2011
  15. carminas

carminas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de estetik ameliyattan sonra nefes almada zorluk başladı. amekiyattan önce hiç bir sorunum yoktu. başka bi kbb uzmanına gittim doktorun ameliyatını güzel yapmış ama sende burun etinde şişme var, öncesinde de varmı ama kanal daraldığı için şimdi hissetmeye başlamışım. yavaş yavaş alışmaya başladım .. bemimki farklı ama biraz. bi taraf tıkanıyor diğer taraf açılıyor bazen de tam tersi. lerjik mi nedir anlamadım.
    polip deniyormuş sanırım