Keçi pisliği gibi tane tane büyük abdest nedir?

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve gelmesendeolur tarafından 2 Ekim 2008 başlatılmıştır.

2 Ekim 2008
    Konu Sahibi : gelmesendeolur
  1. gelmesendeolur

gelmesendeolur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar oğlum 5.5 yaşında ve zaman zaman keçi pisliği gibi tane tane büyük abdestini yapıyor.bazen de karın ağrıları oluyor.aranızda bu tür bir rahatsızlık geçiren varmı?sizce bu bir tür kabızlık mı? bilgi ve tecrübesi olanlardan yorumlarını bekliyorum..

2. 3 Ekim 2008
  3. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tabii bir tür kabızlık... ama bir bağırsak kontrolü yaptırsanız, iyi olur...

4. 3 Ekim 2008
  5. KAYAKIZI

KAYAKIZI Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    88
    Benim oğlumda 6 yaşında, zaman zaman tıpkı keçi kakası gibi yapıyor... Anormal bir durum olduğunu sanmıyorum... Kabızlık diyorum, biçok arkadaşlarımın çocuklarındada oluyormuş... Endişelenmeyin ...yerimseniben

6. 3 Ekim 2008
  7. gelmesendeolur

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    yemek yiyince karnına ağrılar giriyor bu yüzden yemek yemek istemiyor.küçüklüğünden beri bu rahatsızlığı var.bu rahatsızlık Gastroenteroloji alanına giriyor ama konunun uzmanları çocuklara bakmıyor...bir tek çapa yada cerrahpaşada çocuk Gastroenteroloji varmış orasıda bize çok uzak...ne yapacağımı şaşırdım bazen günlerce karnı ağrıyor :)) çok üzgünüm

8. 3 Ekim 2008
  9. yxixldan74

yxixldan74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumun de genelde kakası öyle oluyor.zaten neredeyse normal kaka göremez olduk ama bizde kabızlık hat safhada ve en büyk sebebi de tutması.yani kaksını bekletiyo ve sonundada sorun oluyo tabiki

10. 3 Ekim 2008
  11. gelmesendeolur

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    oğlunuzun kilosu yaşina göre normalmi? Kabizlik şişmanlik yada zayiflik yapiyormu?

12. 3 Ekim 2008
  13. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim ablamın kızıda aynı dediğiniz gibi yapıyordu kakasını dr süt çok içtiği için demişti çok fazla süt içiyordu.

14. 3 Ekim 2008
  15. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Elimizde 4 tane yegen büyüdügü icin bende bilirim bu durumu...kesinlikle kabizlik var oglunda..Karin agrisi varmiufakligin? Bol bol sivi tüketmesine dikkat!

Öyle agir ilac kullanmamali veya telasa kapilmamali bence..!

Annem yegenlerime sivi yagli ilik su hazirlar, siringaya ceker ufakligin popodan verirdi yavas yavas..! Siringanin ucunda tabi igne filan yok...burada herseyi belirtmek zorunda hissediyorum kendimi...yanlis anlasilir korkusu ile..şakkıdı

Böylelike bidigin bagirsgindakiler yumusayip zancisiz sekilde dis kapinin yolunu bulurdu...kaydirigubbakcemile3

Gecmis olsun..!

16. 3 Ekim 2008
  17. gelmesendeolur

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    bu rahatsızlığın adı spastik kolonmuş..yediklerine dikkat etmek gerekiyor..oğlum sürekli makarna pilav yediği için maalesef bir türlü düzelemiyor..sebze meyve yedirmek ne mümkün :KK43:(

18. 2 Kasım 2008
  19. kanada

kanada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    323
    Ödül Puanları:
    113
    Benim oğlum da 4 yaşinda 3 ay öncesine kadar sürekli kabizdi ve kakasi keçi pisliği gibiydi. çok süt içerdi. Günde 1 bardak veriyoruz artik. Ve mandalina acaip bozdu. Deneyin.