keçi sütü kaçıncı ayda verilir acil yardım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve paradises tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : paradises
  1. paradises

paradises Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kızlar şu GDO lu ürünlerin içinde bebek mamalarıda varmış ..okudum şok oldum ben bebelec kullanıyorum hiç sütüm olmadı..3 ay az uz emzirdim..şimdi 4.ayına girdi ek gıdaya başlıcaz dedi doktor..bidaha bebek maması vermek istemiyorum.çok üzüldüm bu genetiğiyle oynanmış gıdalara..keçi sütü vermek istiyorum 4. ayda verilirmi içiren varsa bana acil yazın kızlar..senağlama

2. 12 Kasım 2009
  3. serçecik

serçecik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    benım kızım 10. ayına girecek canım..gecen gun doktorumuzla görüştüm faydalı oldugunu duymustumkeçi sütü evrmek istedıgımı söyledım..doktorum skaın ha yapma böyle bir hata folik asit eksikliği yapıyor dedı..kafam karıştı bende vermedım..pınar ın bebk sütünü verıyorum sımdı..gercı hala anne sütüde alıyor ama sütte içsin alışsın istiyorum..

4. 12 Kasım 2009
  5. cicek11

cicek11 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm aynı şeyi ben de merak ediyorum.benim bebiş de 5.ayını bitirecek 10 gün sonra.doktoruma sorma fırsatı bulamadım.şu gdo laneti yüzünden aynı şeyi ben de yapmak istiyordum.kay marka bi keçi sütü varmış.hatta mail attım nerelerde bulabilirim diye.migros,real,kiler,çetinkaya ve bazı yerel market zincirlerinde bulabilrsiniz diye cvp gelmiş.inşallah bi yazan olur da dr.a soruncaya kadar ben de faydalanırım...

6. 12 Kasım 2009
  7. thanderc

thanderc dünyanın entatlı kenesi:) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    benim kızım 8 aylık emziriyorum ben ama muhallebisini ve kahvaltısını bebelacla hazırlıyorum. keçi sütüne geçeyim dedim mama yerine ama hiç sevmedi kızım hep kustu. bugece muhallebisine suyla karısık koydum ve bebelacta ekledim tabi ama daha az. bim de bulabilirsiniz kay keçi sütünü. bende bir yerden duymuştum keçi sütü anne sütüne en yakın sütmüş ve anne sütüne oranla daha çok calsium içeriyormuş. ama şimdi kafam karıştı ya hem bu gece de keçi sütünden mayaladım yogurdunu kızımın. of ya valla delircem. gel de sen bu dünyaya başka evlatlar getir. zehir hastalık kaynıo heryermafoldumben

8. 14 Kasım 2009
  9. paradises

paradises Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    acaba 4 aylık bebeğe keçi sütü verilirmi kızlar....

10. 14 Kasım 2009
  11. rapunzel26

rapunzel26 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benin bır yaş altındakı hıç bır bebeğe hiç bir sut verılmez.demır eksıklığı vekansızlığa kadar gıdıyor onun için doktorlar bas bas vermeyın dıyorlar

12. 6 Aralık 2009
  13. ayangell

ayangell Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğim 3 aylıkken işe baslamak zorundaydım..mama vermektense keçi sütünü verdım bebegıme fazlası folık asıt eksıklıgı yapıyor evet ama doktorum 1 yasına kadar süt verılmemesı olayını mama fırmalarının uydurması olarak söyledi...şu an bebeğim 6 aylık ve yapılan tahlıllerde kan dgerleri seyrınde....anne sütü az alıor bebeğim mecburdum buna...

14. 9 Aralık 2009
  15. merih

merih Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğim 9 aylık bende bu ay keçi sütü vermeye başladım sütüm artık yetmiyor keçi sütünü sadece sabahları veriyorum doktorumuz birebir sulandırarak verebilirsin dedi ve oğlum 200 gr alrken ayda keçi sütünden sonra 600gr almaya başladı gayet memnunum yanı tansaşda satılıyor geldiği gibide tükeniyor zor biraz temin etmek bizde tansaşta nöbet tutuyoruz stoğumuz bitince

16. 16 Ocak 2014
  17. Sumire

Sumire Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Keçi sütü anne sütü ve inek sütünden daha çok kalsiyuma sahiptir özellikle diş çıkartan bebekler için anne sütü almıyorsa keçi sütü idealdır benim bebeğim 6. Ayını bitirdi ve günde yaklaşık 300 ml keçi sütü içiyor hiç bir şikayetimiz yok bence mamalar daha yapay