Kedi ile köpek aynı evde olur mu?

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve EU2 tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

4 Kasım 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

kızlar az once bi yavru kedi sahiplendim sokaktan ...
    geçenlerde marketin orada gormustum bugunde oglum kıyamamış almış gelmiş az once banyo yaptırdık temizledik falan ....

ama bir sorun var benim evde kopeğimde var ve şuan havlayıp duruyo kedide ona hırlıyo napcam ben kıyamıom da kediciğe cok uzuluyorum sokaga bırakmak gelmiyor içimden ...

sizce alışırlarmı :KK43:

yada alışmaları için ne yapmalıyım acil bana akıl verirmisiniz .... :uhm:

resimleri de ekliyorum biraz araları duzeldi sanırım CADIARZU

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Kasım 2009
  2. 4 Kasım 2009
  3. EU2

EU2 Guest

kızlarrrrrrr yokmu bir fikri olan nasıl uyum saglatabilirim bunlara birde kedinin çiş eğitiminden anlayan varmı ?

4. 4 Kasım 2009
  5. EU2

EU2 Guest

aşkolsun yaaa biriniz bi fikir verin ihtiyacım var suan :sinifsinif:

6. 4 Kasım 2009
  7. EU2

EU2 Guest

mafoldumben mafoldumben

8. 4 Kasım 2009
  9. EU2

EU2 Guest

hala besleyip beslememekte kararsızım eşim kopeği kusturebilecegimi ve disiplininin bozulacagı kanısında bilmiyorum yaaa :SSS :sinifsinif:

10. 4 Kasım 2009
  11. Kalliste

Kalliste Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    Öncelikle kararrınızdan dolayı tebrik ederim..

Verdiğim linke kısaca göz atın benim asi oğlumla arsız kızım alıştığına göre sizin bebeler daha çabuk ve kolay alışırlar diye düşünüyorum..Sadece bir kaç gün yalnız bırakmayın gerekirse ayrı odalarda tutun ve gözetim altında bir araya getirin bizimkiler bu yöntemimizle çok kısa sürede alıştılar...Sorun çıkacağını sanmıyorum hatta ileri zamanlarda oyun arkadaşı olacaklardır beraber yatıp kalkacaklardır müthiş mutluluk verici bir duygu..

Kediciği tuvalete ancak büyükçe bir kap içinde alıştırabilirsiniz, kedi kumları için özel kaplarda var bunlardan temin edebilirsiniz ama kesinlikle kedilere özel kum almanız gerekiyor, kaba kum koyup kediyi bir kaç kez orada bıraktığınızda kendi algılayacaktır zaten kediler temiz hayvanlardır kumu kullanacaktır, sizin bir şey yapmanıza gerek yok, izleyip tuvaleti geldiği anda hemen kuma oturtailirsiniz takip edebilirseniz tabiki..

http://www.kadinlarkulubu.com/dostl...3-8226-labrador-kizim-siyam-oglum-8226-a.html

12. 4 Kasım 2009
  13. s_Mine_s

s_Mine_s Aşk@ aşık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bildiğim kadarıyla kedilerin tuvalet alışkanlığı içgüdüsel.yani kum koyunca kendisi yapar.çok kedi besledim tuvalet alışkanlığında hiç sıkıntı çekmedim.Köpeğinizde alışır bence zamanla.Bizimde köpeğimiz vardı.kedileri hiç sevmezdi evin etrafına bile yaklaştırmazdı.ama bizim kedimizi anlar hiç ses etmezdi.

14. 4 Kasım 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ilk 3-4 gün kabus gibi geçer.. sonra düzelir. bizede yeni köpüş geldi bu 3. günü...

ilk gün rottumuz onu sürekli itekledi hırladı mamasını yedirmedi yeni gelen eve çiş yaptı bizim koca rott da yaptı aşağı kalmadı ertesi gün sinirden safra kustu. yeni geleni sindirmişti bu aarada yeni gelende minyatür pincher 3 yaşında bugün de o evi sahiplendi misafirlik bitti o hırlıyo koca rotta..

alışırlar. mamasını yemesi wc si için banyoya kapatın arada. oğluşunuzu sevin ona zarar vermeye kalkınca hayır diyin. biz geceleri rottu odaya alıp diğerini bıraktık bir akşam bir akşam iksini bıraktık. dün akşam ikiside odadaydı iyiydi gece de sorun çıkarmadılar.

alışıcaktır bekleyin. ama köpeğinize oyun falan oynatıp ilgisini dağıtın.

16. 4 Kasım 2009
  17. EU2

EU2 Guest

ay kızlar çok teşekkur ederimmm yaaa saolun vala cesaretlendirdiniz cok ciddi şupelerim olmudstu dısarıyada bırakmak istemiyorum kıyamıyorum ...
    dediklerinizi uygulayacagım sagolun canlar ..:
    ya birde benim mutfak surekli kapısı acık durur bu kedicik masaya falan filan zıplıyo hep akannehir
    birde hole kakasını yamıs :sinifsinif:
    bi çişi alıştırım ustumden yuk kalkmıs olacak ... ilerde uyum saglarlar ...

sabah cok agresifti kopegim surekli havladı ama az once ikiside koşuşturuyodu oyun oynar gibi ...

alışırlar zamanla umarım ...

birde kopegim kıskanclık krizine girerse kotu olursa diye korktum cok ...

dediginize gore bi kaç gun suruyomus benimkilerde o kadar surer sanırım ...

bilgileriniz için tşk tekrar kızlar a.s.

18. 5 Kasım 2009
  19. seda__

seda__ Seni BekLiyorum Annecim.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Şimdi ıkısınıde aynı sevın yanı pekınesler aşırı kıskanctırlar zaten :) Bence cozum yolu olarak yanyana tutup kesınlıkle gozetım altında tutun sevın ıkısını bırden pekınesler zaten zararsızdır ama kedıler zararlıdır kolay gelsın :)