Kedi severler

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Bir_kadin tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Bir_kadin
  1. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaslar,

fikir istiyorum ve hemen konuya geciyorum.. Ben evlendigimizden beri kedi istiyordum fakat esim kedilerden hoslanmiyor.. Ben kedileri biraz asiri seviyorum ve ikna etmeye calisiyordum
    kendisinin dediig su yarin bir gun bir yerden kil cikar yemekten yatakta falan ben tiksinirim
    zaten istahi yok dogru durust birde kedi olursa hep yememek icin bahane bulur ve tatsizlik cikar diye ustelemedim cogu zaman..
    kimi zaman lafi geciyordu "tamam" diyordu zaman gecincede "yok vazgectim" diyerek
    yine ayni sebepleri siraliyordu..
    Neyse gecen gun isten geldi sabah dedigi su"ya yavru bir kedi gordum alip getirecektim sonra etrafi pisletir diye dusunerek vazgectim" uzuldum haliyle ama bir yandan sevindim
    niyeti var diye konustukca "almayacaz huzurumuz bozulur alsakta mutfaga giremez, salonda rahatsiz olurum, yatak odasindada istemem apartmanda nereye gidecek kedi dedi
    iyi bir daha lafini acip yarami desme dedim bende.. o'da mesele kapanmistir dedi
    bu sabah geldi isten yataga uzandi dedigi su cantama git bak ne var
    o an heyecanla ve uyku sersemiyle kediii diye bagirdim gittim alakasi yok
    o heyecanimi ve sevincimi gorunce "ya demek o kadar cok istiyorsun kediyi iyi o halde bir tane yavru kedi al" dedi
    yok ya ben oylesine umitlendim dedigin gibi kedi alirsak bir seylere bahane edersin surda kil var surayi pisletti yok kokuyo falan huzurumuz bozulur deidm
    yok yok sen al bir tane kiyamam dedi;.
    siz bu ise ne diyorsunuz? titiz bir insanla ve kedilerden fazla hoslanmayan bir insanla yasasaydiniz kedi alirmiydiniz evinize ? huzur bozulurmu? simdi alip hayvanin gunahinada girmek istemem alisip birakamam bir sey olursa aman ne demek istedigimi anladiniz sonucta.

2. 6 Ekim 2010
  3. Cerenimo

Cerenimo Derin' im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben de kedileri çok seviyorum, almak istedim eve ama eşim aynı tepkileri verdi..kokar, tüyleri dökülür vs..
    ve alamadım...
    sonradan problem çıkıp çıkmayacağını kestirebiliyorsundur ?
    bende ben çıkacağını bildiğim için cesaret edemedim.

4. 6 Ekim 2010
  5. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    ya iste bu sabah gayet kendinden emin soyledi sorun olmayacagini ama
    benim hayal kirikligimi gordugu icin insafa geldi
    ve yarin bir gun bahane gezmezsin umarim dedim
    yok dedi
    ama inanmadim fazla cunku sebepler asikar benim icin sorun degil
    ama tiksinirse kotu olur ama bir yandanda alisir o da sever diyorum
    cok istiyorum kucuklugumden beri istiyorum
    ablamin var 8 tane eve girip cikiyorlar ve cidden cok rahatsiz edici
    ama bir taneden bir sey cikmaz diye dusunuyorulm

6. 6 Ekim 2010
  7. Cerenimo

Cerenimo Derin' im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    maşallah 8 tane :)
    eşinin ikna olduğuna emin olman belki biraz zaman alır...
    fakat gezmeyi seven biriysen birkez daha düşün derim

Son düzenleme: 6 Ekim 2010
  8. 6 Ekim 2010
  9. GnotiSeavton

GnotiSeavton Eee yani...? Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Benim eşimde titiz, hatta bende bir nebze öyleyim...

Ben guineapig besliyorum tabi kedi kadar büyük olmuyor ama büyüyünce kedi yavrusu kadar olabiliyor.

Eşimden hiç beklemezdim ama benden daha çok anlaşıyor onlarla kaydirigubbakcemile3

Hatta ikinciyide aldık yanına :nazar:

Benim oturduğum ilde hiçbir tanıdığım yok, o yüzden duygusal yaklaşmıştım evcil hayvan konusuna.

O yüzden ikna olması kolay olmuştu.

Ama her ne kadar iyi bakılsa bakılsın, mutlaka bir koku ve tüy dökümü oluyor.

Bence çok iyi düşünün, sahiplendikten sonra sakın tüy yüzünden falan geri vermeye kalkmayın.

Hayvancıklar bağlanıyor bir süre sonra çünkü; bu anlamda bilinçli olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Bence kediye bir oda-köşe gibi yer ayarlarsanız, mutfak gibi yerlerde en azından yemek esnasında dolanmazsa eşin açısından bir sorun oluşabileceğini sanmıyorum...

10. 6 Ekim 2010
  11. Ultraviyole

Ultraviyole Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Bende hayvanları çok seviyorum.Öğrencilik yıllarında vardı yaramaz bir kedim.opuyorumnanaktan Eve döndüğümde beni sürprizlerle karşılardı.ohaoldumsmile
    Fakat şehir dışına çıktığımda zorluk oluyordu o nedenle emin ellere vermek durumunda kaldım ne yazık ki.Aklıma geldi şimdi konunuzu okuyunca.

Bence denemeye değer.Pet shoptan anlaşmalı olarak alabilirsiniz.(Şehir dışına çıktığınızda bakımı konusunda vs.)

12. 6 Ekim 2010
  13. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Benim de var kedim, geçmişte de çoook besledim.
    Geldiğinde avuç kadardı, bir kere bile pisletmedi ortalığı, kediler o anlamda titiz hayvanlardır, kumunu gösterirsiniz bir kere öğrenirler.
    Tüy dökme mevzusuna gelince, hazır ve kuru mama kullanmadığınız sürece neredeyse hiç tüy dökmezler.
    Ben kedimin mamasını kendim hazırlıyorum, sebzeli makarnalı ciğerli vs. daha tüy temizlediğimi bilmiyorum, çok da sağlıklı.

Her şeye rağmen çoook iyi düşünün, eşiniz bir anlık hevesle söylüyor olmasın, sonra size de yazık olur zavallı pisiciğe de.

14. 6 Ekim 2010
  15. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben hayvanları çok seviyorum. ancak alerjilerim nedeniyle alamam malesef. ama iyi olsaydım. tek kedi alamazdım. ben çalışıyorum eşimde.. kim ilgilenecek evde. apartmanda gezinsin diye birşey de olmuyor. gezmesi de lazım. eğer apartmandan çıkınca gezeceği yerler varsa olabilir. yazık yanlız kalmasınn.

16. 6 Ekim 2010
  17. GnotiSeavton

GnotiSeavton Eee yani...? Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Kesinlikle...

Üstelik kedi-köpek-guineapig gibi sevilebilen hayvanlar insanlardaki negatif elektiriği alıyor... :lepi:

O yüzden depresyon halindeki kişilerede tavsiye ediyor uzmanlar... :nazar:

Zaten zamanla evin bir üyesi haline geliyor, aileden oluyor...yerimseniben

18. 6 Ekim 2010
  19. Brsnz

Brsnz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Kedi kumu alır ona tuvalet yeri olarak gösterir, hazır mamalarla beslemez, aşılarını yaptırır ve daha küçükken taramaya alıştırırsanız kıl, tüy sounları yaşamazsınız. Birde girmemesi gereken yerleri ona öğretin, kızmadan, bağırmadan, zaten ses tonunuzdan anlar mutlaka :))

Yanlız kedi deyip geçmeyin o kumu hep temizlenecek, yemeği suyu hep aynı saatte verilecek :) Çocuk gibi o da sorumluluk istiyor.

Bir de ona böyle polar veya havludan yatması için bir yer ayarlarsınız. He arada kedi otu da verin :KK70: Kedi otuyla oyalanırken kendindne geçiyor hayvanlar yaaa :KK70: :KK70: Yanlız yavruyken yaramazlıklar mutlaka yapacaktır, mesela benim ne kalemim kalmıştı ne de rujum :KK70: :KK70: Oyalamak için top falan verirsiniz veya top gibi birşeye ip bağlayıp kapıdan aşağı sarkıtın bütün gün oynasın onunla, enerjisini boşaltsın :KK70:

Eşinize ben şöyle şöyle yapıcam, dikkat edicem bu sorunlar olmaz deyin. O da sonradan benim gibi kediyi benimseyecektir :))

Son düzenleme: 6 Ekim 2010
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.