Kedilerle ilgili sorum olacakt bakarmsnz ltfen

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve EsmerYarim tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

26 Nisan 2009
    Konu Sahibi : EsmerYarim
  1. EsmerYarim

EsmerYarim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar size sorum şu bilginiz varsa ki evde hayvan besleyenler bilir diye umutla buraya konumu açıyorum
    geçen sene kapımıza bir kedi alıştı evim müsatakil olduğu için yerimde müsaitti.eee birde aceyip derecede hayvan sevgim var neyse bunu kovmadım iyce alıştı bize birde yavrusu oldu tam bir ev kedisi oldu çıktı şimdi arada içeri alıyorum ve tüyleri muhakkak dökülüyo ben yumurta haşlanıp yedirildiği zaman tüyleri dökülmez diye seneler öncesinde takvim yaprağında okumuştum.hafta 2 kez veriyorum hem annişime hemde mikrobuma tuhaf isimler dimi :))
    bana , evde hayvan besleyen arkadaşlar tüylerini dökmemesi için ne öneririsiniz.ilacı yada iğnesi varmı bunun için.eşim veterinere sormuş yok böyle bişey demiş.bizede alıştıkları için evede girmek istiyorlar içeri alıyorum ama bir süre sonra tekrar dışarı çıkarıyorum sonra evi temizliyorum ya tüyü dökülmüşse diye.

birde kediye tuvalet ihtiyacı olduğu zaman nasıl anlaşılıyo.ve nereye yapması gerektiği nasıl alıştırılıyo
    arkadaşlar cevap yazarsanız çok sevinecem.

2. 26 Nisan 2009
  3. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Tüy dökümü mevsimlik olmakla beraber normal zamanlarda da dökülür buna bir çare ilaç olarak yok biliyorum ancak hergün düzenli taranan kedilerde bu baya azalıyor.

Tuvalet alışkanlığa gelince mesela evinizde uygun bir yere tuvalet kabını koyun kumunu da eve girdiğinde onu alıp oturtun içine o zaten hep oraya yapmaya başlar evinizdeyken.

Ayrıca onu evinize aldığınız için sizi tebrik ediyorum duyarlılığınızdan ötürü.

Yumurta hakkında bilgim yok ama tavuk tüy dökülmesine sebep olur bunu biliyoruma.s.

4. 26 Nisan 2009
  5. EsmerYarim

EsmerYarim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım cevabın için çok teşekkür ederim a.s.
    öncelikle kum işini halletmem gerekiyo ozaman .tüyleri için uygun bir tarak almam gerekiyo.ve birdaha tavuk eti vermem gerekiyor ozaman tüylerini dökmesine sebet oluyorsa.ben bunu bilmiyordum tüy dökmeye sebep olduğunu.
    2 gün önce annişimin 3 yavrusu daha oldu geçensenede 1 yavrusu olmuştu mikrop diyerek seviyordum adı mikrop kaldı yavrunun :) şimdi 5 kediye birden bakıyorum a.s
    hayvanlara karşı çocukluğumdan beri düşkünlüğüm var şimdi bunlarıda bakınca kıyamıyorum artık dışarı atmaya.
    canım ilgin ve cevabın için tekrar teşekkür ediyorum a.s.

6. 26 Nisan 2009
  7. EsmerYarim

EsmerYarim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    nevbaharcım çok soru soruyorum galiba ama senin kedi beslediğini biliyorum kediyle ilgili bir konunu görmüştüm.kendi kedinin resimlerini koymuştun yanılmıyorsam .oda çok tatlı bişeydi .
    acaba ayrıyaten hastalıklara karşı verdiğin ilaç yada vitamin var mı?
    çok soru sordum ama öğrenmek istiyorum sonuçta evede alıyorum ve bu konuda bilgim yok öğrenmek istiyorum
    umarım seni sıkmıyorumdur

8. 26 Nisan 2009
  9. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148

Olur mu öyle şey sorun hayvanlar olsun 24 saat cevaplarım ben yahu:asigim:

Evet doğru hatırlıyorsun canım benimkide doğum yaptı toplam 4 kedim var:nazar:

Tavuk verebilirsin ama mesela hergün hergün iyi değilmiş tüyleri için.

Hastalıklara karşı ayrıyeten ilaç vitamin vermiyorum 3 tane aşıları var (kist, karma, kuduz) bunlar yapılıyor hem onları koruyor bu aşılar hemde bizi.

Aşılarını yaptırabilirsin ancak hiç aşı olmadılarsa canım ilk dönem baya tutar bir de 5 kedi olmuş veterinerle görüşmen gerek yardımcı olmalılar sonuçta sende sevgin için bakıyorsun onlara ama öyle veterinerde nerdeÇok üzgünüm çoook

10. 26 Nisan 2009
  11. EsmerYarim

EsmerYarim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım hiç aşıları yok .hastalık filan yok dikkat ediyorum havalar sıcak olduğu zamanlar yani yazın yıkıyorum bile her nekadar suyu sevmeselerde zorla yıkıyorum :KK70:
    eve aldığımız için eşimde aşı yaptıralım diyo napalım çok tutacak diyorsun fiyatlarıda bilmiyoruz ama madem bakıyoruz katlanacaz artık

12. 29 Mayıs 2009
  13. midia

midia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    169
    Ödül Puanları:
    113

cnm tüy dökülmesi için bir iğne var, hatta biz yaptırdık,adını hatırlamıyorum ama:1no2: baya da faydası oldu. ayrıca bu konuda tabletler de var, veterinerlerde satılan "felvit h" ismi. bir de kediler kendilerini yaladıkları için yuttukları tüyleri rahat çıkartabilmeleri için hairball diye bir malt krema var bayıla bayıla yedikleri, almanda baya fayda var.

son olarak, tarak olarak da furmaster-ice diye bir tarak kullanıyoruz. çok güsel temizliyor tüyleri a.s

Son düzenleme: 20 Haziran 2009
  14. 21 Haziran 2009
  15. midia

Beğenildi:
    169
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşım bir şey söylmeyi unuttum da onu da söyliim tam olsun hihoyyyt

tavuk ve tavuklu mama vermeyin, tüy dökümünü arttırır. bi de stresten de dökülür kedilerin tüyü. ben ilk başta inanmıodum ama doğru. mesela veterinere gidince tutam tutam gelio maalesef :1no2:

kedileri için her şey stres kaynağ olabilio, özellikle evin şekli falan değişince bizimki çldırıodu. ya da mama kabının yeri değişince. çünkü her şeyi çok benimseyip, sahipleniolar zemuszemus

o yüzden aman dikkat diyim, no tavuk, no stress opuyorumnanaktan

16. 21 Haziran 2009
  17. EsmerYarim

EsmerYarim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim ilgin için teşekkürler
    bugünlerde daha arttı tüy dökülmesi havadan ve mevsim değişikliğindendir diyorum artık .
    canım dediğin ilaçlara bakarız birde kullandığın tarağı nerde bulabilirim acaba ve yaptırdığınız iğnenin adı bi tarafda kabıdamı yok ismini yazmış olsaydık muhakkak yaptıracaktık diğer ilaçlara bakarım artık onlarla idare edeyim napalım :KK43:
    canımya çok soru sordum galiba ama evde beslediğim için de bilmek öğrenmek istiyorum.bu ialçaları nasıl veriyorsun yani haftalık mı aylık mı
    evet tüy dökülmesine tavuk ve ürünlerinin neden olduğunu nevbahar arkadaşımızda yazmıştı ve öğrendiğimden beride vermiyorum artık .
    hayvanların stres yaptığı bilmiyordum çok ilginç :uhm: bunuda ve bakalım daha neler öğrenecem.
    internetten bakıyorum ama bu tazr bilgilere hiç rastlamadım :sm_confused:
    tatlım ilgine tekrar teşekkür ediyorum
    umarım buraya tekrar uğrarsında sorularına yine cevap yazarsın :eek:

18. 21 Haziran 2009
  19. midia

Beğenildi:
    169
    Ödül Puanları:
    113
    uğramam mı hiç kaydirigubbakcemile3

iğneyi veterinerde yaptırmıştık, ismini sorarım yarın, öğrenince yazarım.

hapı günde 1 verioduk ama bizim çok tüy döken kızımız aynı zamanda stres küpü olduğudan (hayvan sinirlenio her şeye. saldırgan diil ama tüy dökmeye başlıo :çok üzgünüm: ) ilacı zorla yutturamadık. ama oğlumuz çok severek yiyodu, şimdi durdu tüy dökmesi, bıraktık biz de alkisalkisalkis

bu bilgilerin çoğu yaşayarak öğrenilio maalesef kaydirigubbakcemile3 bana eskiden yardıma gelen bayan, sürekli kızın eşyalarının yerini değiştiriodu, kız da feci tüy döküodu ve etrafa çişini yapıodu ama sadece şekli değişen odaya. nedenini bi türlü çözememiştik, veterinerimiz çözmüştü sağolsun kaydirigubbakcemile5

seve seve her zaman yanıtlarım sorularını, yeter ki kediciklere çözüm olsun buyrunnnnnnnnn

görüşürüüüüz :eek: