Keki kalıbından çıkartamıyorum..yardım

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve xuxzgxuxnkxixz tarafından 11 Ekim 2008 başlatılmıştır.

11 Ekim 2008
    Konu Sahibi : xuxzgxuxnkxixz
  1. xuxzgxuxnkxixz

xuxzgxuxnkxixz bitanecik kızımmm Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar..yeni evliyim ve her gün bir hamur işi yapıyorum.tabi bazı konularda kendimi ilerlettim.ama keki bir türlü kalıbından çıkartamıyorum.kek kalıbını yağlıyorum.şeker veya un da serpiyorum.fırından çıkarttıktan sonra üzerine nemli bezde örtüyorum ama yine yarısı kalıpta kalıyor.ama her zaman değil...burda çok hamarat bayanlar var.bana bu işin sırrını öğretin...:1rolleyes:şimdiden teşekkürler..

2. 11 Ekim 2008
  3. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kalibi yaglayip üzerine biraz un serp,
    cikartirken hafif sallayinca hic sorunsuz cikiyor.
    bu sekilde yapiyorum sorun olmuyo bende hic.

4. 11 Ekim 2008
  5. melis35

melis35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben nemli bezle biraz beklettikten sonra soğumadan fırın telinin üzerine ters çeviriyorum yine üzerine nemli bez örtüyorum alttanda hava alacak biyere bırakıyorum soğuyunca kendisi çıkıyor bide böyle dene bakalım..

6. 11 Ekim 2008
  7. seyma88

seyma88 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Cnm bnm birincisi neden hergün hamur işi yapıyorsun obez mi olmaya çalışıyorsun çook mrk ettim benneyaptımki :1no2:
    Kek kalıbını biraz fazla yağla cnm bnmkinden çıkmadığı olmaz kolay kolay.Çıkmadığı zmn da ters çevirip üstüne ıslak bez koyarım.Yine çıkmazsa bi yerden yapışmış derim ve ortada kalan yeri ufak ufak kenarlardan ayırırım.Çevirdin mi tmmdır. a.s.

8. 11 Ekim 2008
  9. xuxzgxuxnkxixz

xuxzgxuxnkxixz bitanecik kızımmm Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle sorunumu yanıtladığın için teşekkürler.hamur işlerini sadece ben yemiyorum eve misafir sıkça geliyor.obez olmayı kimse istemez..yeni evlenenler benim çevremde gördüklerim öyle mutfağa sıs sık girip hamur işi ve daha önce yapmadığı yemekleri yapmaya çalışır..

10. 11 Ekim 2008
  11. seyma88

seyma88 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Tabi ki cnm anlıyorum seni.Umarım faydası olur.Ben sadece kalıbı yağlıyorum başka herhangi birşey yapmıyorum.Çıkmadığı çok nadirdir.Biraz fazla yağlarsan hiç bi sorun kalmaz.Ama abartmamak kaydıyla tabi :)

12. 11 Ekim 2008
  13. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Keki fırından çıkarınca ters çevirip bekletiyorum bende hafif sğuyana kadar , sonra eğer çok katı olmamışsa hafif sallayınca çıkıyor , tabi kek kalıbı da önemli burda , benimkinin içi teflon bir sorun olmuyor acaba kalıbından kaynaklanan bişey mi?

14. 11 Ekim 2008
  15. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    benim de çıkmıyor genelde =( unluyorum da yağladıktan sonra, kalıbım da teflon, kilitlilerden, kekin yarısı kalıpta kalıyor, nemli bezi ilk defa duyuyorum, bir de öyle deneyeyim.

16. 11 Ekim 2008
  17. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    benimde teflon kek kalıbımdan çıkıyor ama silikon aldım ondan çıkmadı.aliminyum kalıptan bile çıkar kekim ama silikondan çıkmıyo ne yapmalıyım kısslarrr

18. 11 Ekim 2008
  19. VadidekiZambak

VadidekiZambak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende bi keresinde çıkaramamıştım keki, yarısı kalıpda kalmıştı çok sinir olmuştum bide özene bezene yapmıştım kekimi..benneyaptımki
    neyse bidahaki sefere fazla yağlamayı düşünüyorum..
    bide keki çıkarırken ne çok sıcak ne de çok soğuk olucakmış kek öyle duymuştum..yerimseniben

milden bunu beğendi.