kel kalcam valla

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve elma xsxekeri tarafından 12 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : elma xsxekeri
  1. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar yaaa benim doğumdan sonra özellikle son zamanlarda çok saçlarım dökülüyo acaba hava değişimindenmi diyorum ama daha önc hiç bu kadar dökülmezdi sizdede aynı sorunu yaşayan varmı yada bunun çaresini bilen varmı yardım edin bana çok üzülüyorum

2. 12 Temmuz 2008
  3. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Bende olmadı çok şükür,

Hint yağı, badem yağı, zeytin yağı, yılan yağı, bepanten ampül, evigen ampül ve bir yumurta sarısını küçük bir kapta karıştırıp saç diplerine masaj yaparak sür, streç filmle sarıp üstüne biraz saç kurutma makinasını tut, sonrada bir saat falan bekletip yıka..Çok faydasını görürsün. Ben hamileliğim boyunca bu bakımı yaptım ve hala yapmaya çalışıyorum, saçlarım daha parlak daha uzun ve daha güçlü. Isırgan otu şampuanları da kullanabilir yada ısırgan otunun suyuyla saçlarını yıkayabilirsin..Benim röfleden dolayı saçlarım çok cansızlaşmıştı ve uzamadan kırılıp gidiyordu ama artık uzatabiliyorum..Ayrıca doğum sonrası hormonal değişikliklerden dolayı saçlarının dökülmesi normal çok fazla dert etme geçici bir durum ve yerlerine yenisi çıkacak zaten..

Son düzenleme: 12 Temmuz 2008
  4. 12 Temmuz 2008
  5. ikircikli

ikircikli Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    günaydın Şeniz

sizin saç dökülmenizin doğumla bi alakası varmı bilmiyorum benneyaptımki

ben bekarım,yıllardır saçlarım çok dökülürdü .eczaneden plecenta şampuan aldım fiyatı 20 ytl .. yaklaşık 1 ay kadar kullandım.daha 2.yıkamada dökülme yarı yarıya azaldı..sonrasında taamen durdu..5 aydır da kullanmıyorum ama yine hafif dökülmeler başladı.. ilk kullanımda 1 ay sonrasında haftada bir kullanılabilir diye düşünüyorum..

ama siz yinede almayı düşünürseniz eczacıya,hiçbirşeyden emin olamazsanız da bir dr. a danışın derim ..umarım kısa zamanda çözüm bulursunuz..Şeniz

6. 12 Temmuz 2008
  7. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benımde saclarım delı gıbı dokuluyor,dogumdan sonra basladı halada devam edıyor,bende bıraz daha devam ederse bı doktora gıdıp tahlıl yaptırmayı dusunuyorum

8. 12 Temmuz 2008
  9. adabasar

adabasar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim saclarimda acaip cok dökülüyor bu hormonel bir durum saclar genelde dogumun 3. Ayindan sonra dökülmeye baslar 5. 6. Aydan sonra durur yerine yeni saclar cikmaya baslar yani üzülüp sikilip moralini bozma bunu dogum yapan her kadin yasiyor gayet normal bir durum :enbuyukkk:

10. 12 Temmuz 2008
  11. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
  12. 12 Temmuz 2008
  13. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet çok fazla olmasada yinede dökülüyor saçlarım.İyi oldu elmaşekeri konuyu açman bende öğrenmiş oldum.

14. 12 Temmuz 2008
  15. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ayyy.... benimde saçlarım o kadar çok dökülüyorki yanlarda açılmalar başladı:çok üzgünüm: halbuki saçlarımı kısacık kestirmiştim fazla dökülmesin diye.nerdeeee hiç faydası olmadı:1no2: eğer 5.,6. aya kadar devam ediyorsa bu dökülmeler desenize ben kel kalacamtatlicadiarzu

16. 12 Temmuz 2008
  17. EU1

EU1 Guest

benimde aynen hamileyken hiç dökülmüyordu seviniyordum şimdi çok dökülüyor sadece benim dökülüyor sanıyordum acaba bu normal mi yani geçici bişeymi....

18. 12 Temmuz 2008
  19. Elis

Elis Guest

demir eksikligindende olabilir..........demirini olctur bi..........bendede oluyo zaman zaman gidip test yaptiriyorum tabi demir eksik cikiyo kanimda,,,demir ilaci kullaniyorum geciyo..