Kelliğin Ilaci Kahve

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve LXIXZ tarafından 1 Mart 2007 başlatılmıştır.

1 Mart 2007
    Konu Sahibi : LXIXZ
  1. LXIXZ

LXIXZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    Bilim adamları, kahvenin içindeki kafeinin saç keselerini hasardan koruduğunu belirledi.
    Alman bilim adamları, kahvenin içindeki kafeinin saç keselerini hasardan koruduğunu ve saçın daha hızlı uzamasını sağladığını belirledi.
    Almanya'daki Jena Üniversitesi araştırmacıları, saçları dökülen 14 erkeğin kafa derisine biyopsi yaparak, saç keseciklerini kafeinli solüsyonlarda bekletti. 8 gün boyunca kafeinli solüsyonda bekletilen numunelerdeki saçların yüzde 33-40 oranında uzadığı görüldü. Araştırmanın sonuçlarından yola çıkan Alman kozmetik firması Alpecin, kafein bazlı bir saç solüsyonu geliştirdi.
    Araştırmacılar, kafeinin, saç keseciklerine zarar vren "dihidrotestosteron-DHT" maddesinin etkilerini azalttığını söyledi. Erkeklik hormonu testosteron tarafından üretilen bir kimyasal olan DHT seviyesinin kanda yüksek oranda bulunması, saçın incelmesine ve yavaş uzamasına yol açıyor.

Milliyet

2. 31 Mart 2008
  3. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Emeğine sağlık canım güzel bir paylaşım ben bol bol kahve içeyim :)

4. 1 Nisan 2008
  5. gxuxlçin06

gxuxlçin06 YERİNE SEVEMEM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence bol bol kahve içme yoksa saç çoğalttcam derken selilütle boğuşursun:)ben gibi:roflol:

6. 8 Mayıs 2008
  7. yesilce222

yesilce222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    emeğine sağlık teşekkürler