keloid ameliyatı

Konusu 'Estetik cerrahi tecrübeleriniz' forumundadır ve joyist tarafından 5 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : joyist
  1. joyist

joyist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bağrımda kocaman sivilce çıktı doktor alalım tehlikeli olup olmadığını öğrenelim dedi. bende güvenip tamam dedim. aldırdım keloid iyi huylu çıktı neyse belli bi zaman sonra aynısı çıktı ve çok kaşınıyor beni mahvetti şimdi istediğim kıyafeti giyemiyorum keşke aldırmadan önce araştırsaydım jinekolog da aynısını yaptı. doktorlara güvenim kalmadı hiççç... :umursamaz:

2. 5 Mayıs 2010
  3. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    sivilce miydi keloid miydi? Benim bildiğim keloidlere dokunulmaması lazım. çok geçmiş olsun...

4. 6 Mayıs 2010
  5. joyist

joyist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sivilceyi küçükken kaşıdım kanadı sonra kan kuruyup içinde büyüdü. sonra doktora gittim. ne olduğunu anlamadı almamız gerekiyor dedi aldı şimdi boyutu 1 TL den büyük istediğim hiç bişi giyemiyorum :sinifsinif:

6. 16 Ekim 2010
  7. kadr56

kadr56 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bendede keloid var aldırdım büyüyerek çıktı.şimdide vajina amaliyatı olcam sizce ordada çıkarmı ya çıldırcam

8. 17 Ekim 2010
  9. kadr56

kadr56 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    acilen cevappppppppppppppppp

10. 17 Ekim 2010
  11. alv

alv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    keloidlerin ameliyat ile alınması asla önerilmiyor çünkü bu sorun alınan yerde daha büyük bir şekilde çıkarak kendini telrarlıyor.doktorunuz nasıl ameliyat yapmış anlamadım çünkü internet sitelerinde bile okursanız ameliyatın asla yapılmaması gerektiği yazıyor.

çünkü keloid derinin hasarlı yeri hızla onarmaya çalışması sonucu dokuların birikmesi olarak tanımlanıyor.

lazerle ve kortizon içerikli iğneler ile küçülme ve kırmızılığın giderilmesi mümkün.

12. 17 Ekim 2010
  13. alv

alv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayrıca vücudunda keloid bulunanların herhangi bir ameliyat olduklarında dikkat etmeleri ve dikiş yerlerinde keloid oluşmaması için cilt uzmanlarına danışmaları öneriliyor

14. 18 Ekim 2010
  15. kadr56

kadr56 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    canım ya ilgin için çok sağol ben şundan korkuyom hymenoplasti yapıncada vajinada keloid oluşurmu

16. 19 Ekim 2010
  17. mernem

mernem Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar keloid derdi bende de var ve de göğsümün tam ortasında 1tl kadar büyük değil ama çok rahatsız oluyorum istanbulda lazerle kesin bir tedavisi var ama o da çok pahalısanırım birde şu kortizon mudur artık nedir bilmiyorum iğneler nasıl acaba çok can acıtıyor diyorlar sizce öle mi yaptıran var mı ve işe yarar mı dersiniz?

18. 21 Ekim 2010
  19. alv

alv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet iğneler çok acıtıyormuş,yaptıranlar sonuçtan çok acısından bahsettiğinden iyi mi kötü mü bilemiyorum..

kadr56 geçmiş olsun..umarım sorununa çözüm bulursun