Kemerli burun iin

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve EU1 tarafından 5 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar benim burnum kemikli geceleri yatarken ağzım açık uyuduğumu söylerler evdekiler acaba bu burnumda etmi var ama hiç öyle gibide gelmiyor bana yada kemik fazlalığındanmıdır. doktora gitmeyi düşünüyorum aslında ama size bir danışmak istedim benim gibi sorunu olan varmıdır?????????? bide bu konu ile ilgili ssk kulak burun boğaz bakarmı??:kahve: kemiği alırlarmı:uhm:

2. 5 Mayıs 2008
  3. sibel_ssss

sibel_ssss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canim Et Vardir Ayni Sorun Bendede Vardi çinku şimdi Bak Parmaginla Burunun Bir Deligini Kapatip Nefes Al Ayni Iyöntemle Diger Deligi Kapatip Nefes Al Ikisi Arasinda Nefeste Farklilik Varsa Et Veya Kemik Egriligi Var Demektir

4. 5 Mayıs 2008
  5. EU1

EU1 Guest

a.s.canım çok teşekkür ederim şimdi denedim evet birinde normal nefes alıyorum diğerinde daha baskılı ağır nefes alıyomuşum gibime geldi benim burnun kemerli yani kemik fazlalığı oluyo sanırım buna ssk bakarmı sence kulak burun boğaz yani alırlarmı acep kemiği

6. 5 Mayıs 2008
  7. sibel_ssss

sibel_ssss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım kemerlı burnun var ve düzeltılmesını ıstıyosan bu estetik oprerasyona gırer ama sadece ben burun ıcındekı eti aldırmak ıstıyorum nefesım düzelsın göruntu kalsın dıyosan bunu ssk karsılıyo gecmiş olsun güzelım

8. 5 Mayıs 2008
  9. matar

matar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşım benimde senin sorunla aynı bir plastik cerraha yaptırmanı tavsiye ederim yok sadece eti ve kemiği düzeltmek istiyorum diyorsan bunu kbb cilerde yapabilir ama burnumu törpülicem diyorsan hepsini birlike plastik cerrahta yapıyor ama bir an önce bir dr gözükmende fayda var benim dış kemikte eğri ve kırık olduğu için kbb ci ben yapamam dedi plastik cerraha yönlendirdi yarın öğle ameliyatım var dualarınız benimle olsun kızlar hepinizden çok güc alıyorum :1hug:

10. 5 Mayıs 2008
  11. sibel_ssss

sibel_ssss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ALLAH yardımcın olsun güzelim inşallahhh

12. 5 Mayıs 2008
  13. MxuxebbetSevdam

MxuxebbetSevdam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ceylanım, aynı sorun bende de vardı.geceleri ağzım açık uyuduğum için havada ki bakterileri ciğerlerime ve boğazıma topladığım için her ay üst solunum enfeksiyonu geçiriyordum.daha sonra burnumda kemik eğriliği olduğunun teşhisine varıldı.dış görünümden de hafif kemerli bir burnum vardı ama iç kısımda bulunan burun direği denilen kemikten sağ deliğe doğru çarprazına büyüyen bi kemik oluşmuş ve nefes almama engel oluyormuş.ben kayseride TEKDEN hastanesinde KBB uzmanına ameliyat oldum. SSK karşılıyor. hem deviasyon ( iç eğrilik) hemde rinoplasti(estetik) beraber oldum.irili ufaklı 15 parça kemik alındı burnumdan.1 gece de hastane de yattım. geçen sene bu tarihte tamponlarım çıkmıştı ve nefes almanın keyfine vardım çok şükür. bence daha fazla vakit kaybetmeden bi doktora görünmende fayda var.

14. 9 Mayıs 2008
  15. MxuxebbetSevdam

MxuxebbetSevdam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ceylanım dışta ki kemerin normalde nefes alma ile alakası yok.iç kemiklerde de eğrilik vardır ve onlar etkiliyordur nefes almanı.sen sadece dışta ki kemeri aldıracaksan bu nefes almanı düzenlemez.hem iç hemde dıştan olman lazım.yalnız bildiğime göre ssk rinoplastiyi karşılamıyor ama iç eğrilik ameliyatını karşılıyor :)

16. 27 Nisan 2011
  17. gamzelimasi

gamzelimasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm,ben ameliyat olalı 8 gün oldu,dün ateller çıkartıldı fakat burnumun üst kısmında küçük bir şişlik var ve dümdüz duruyor kavisli değil,sizce o şişlik inip kavisli ir şekil alır mı???