kemik suyu çorba

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve ahsen26 tarafından 1 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ahsen26
  1. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar bebişlerinizin çorbolarına kemik suyu koyuyormusunuz?kaçıncı aydan sonra kemik suyu verdiniz?kemik suyu yapmanın püf noktaları varmı?şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim.hepinizin yeni yılı kutlu ve mutlu olsunopuyorumnanaktan
  2. 1 Ocak 2010
  3. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    evet canim çok ama çok faydali ben kemigihaşlıyorum bi güzel iyice onun vitaminleri çıkıyor suya.daha sonra içinde kemik kırıntıları kalmsın diye bi güzel süzgeçten geçiriyorum hani oluyorya su plastik ama süzgeci beyaz olan çok sıkı oldugu için hiç bir kemik tanesi suya geçmiyor.sonra yapacagim çorbanın malzemlerininiçine döküyorum birazda normal suyla pişiyor bebegin 5 6 aylıksa yapıp verebilirsin.tavuk suyu et suyuda çok faydaliafiyet olsun bebeğine
  4. 3 Ocak 2010
  5. peda

peda Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kemiksuyu ve kemiksuyundan yapılmış çorbalar hemen tüketilmeli ve tekrar tekrar ısıtılmamalı çünkü çok cabuk bozulma yapıyor
  6. 4 Ocak 2010
  7. XIXrem&XOXzge

XIXrem&XOXzge :) Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Kemik den suya sadece yağ geçer. Hiçbir vitamin geçmez arkadaşlar. Et suyuna çorba daha sağlıklıdır.Kemikli parça et kullanmanızı tavsiye ederim. Çorbasına mutlaka etleri ince ince didikleyip yada kıymayı 4-5 kez çektirip koymalısınız. 7-8 aydan sonra et suyuna çorba vermiştim kızıma.
  8. 4 Ocak 2010
  9. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kasaptan koca bi kemik alıyorum iliği bol olandan.,
    düdüklüde haşlıyorum bi güzel,sonra süzüyorum.kemiğin iliklerinide çorbaya katıyorum.
    ya tarhana,ya sebze yada mercimek çorba yapıyorum.çok çok vitaminli hele ki ilikli oldumu.
    bu çorbayı bu gün yaptıysam yarında yiyor.ertesi gün vermiyorum.oğluma 8.ayda başlamıştım ağır gelir diye kemik suyu çorba.şimdi 3 yaşında.
  10. 6 Ocak 2010
  11. nazliozcan

nazliozcan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ya benim bebeğim 5.ayından gün alıyor çorba versemmi acaba yardımcı olurmusunuz
  12. 6 Ocak 2010
  13. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

tabiki verebilirsin ben 4. ayda az zeytin yağlı sebze çorbası(içine 1 çk irmik katıp),yayla ve tarhana veriyordum.ek gıdya ne kadar erkekn başlarsan ilerde çocuğun yeme alışkanlığı okdar iyi olur.
  14. 12 Ocak 2010
  15. azize82

azize82 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ya 5 aylık bebeğin eğer sütün yetiyorsa çorbayla ne işi var, ömür boyunca yiyecek İnşallah o çorbaları ama senin sütünden maksimum faydalanma süresi 2 yıl, ne aceleniz var bu geçişlerde hiç anlamıyorum, bir de çocuğunuzun beslenmesiyle ilgili en iyi kararı onun gelişimine göre doktoru verebilir her bebek farklıdır ihtiyaçları da farklıdır. Ama sütün yetiyorsa su bile vermiyorlar bebeğe annesi sensin en son karar senin tabi.
  16. 13 Ocak 2010
  17. nazliozcan

nazliozcan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım ben mecburen bebişim 52 günlük olunca mama vermeye başladım çünkü sadece doğumdan beri 110 gr. almıştı o yüden doktor kontrolünde mama verdik kilo problemi yüzünden yaşaığım sıkıntıyı bir ben bilirim.zaten ek gıdaya da doktorumuz başlamamızı önerdi çünkü mama yediği için 4.aydan itibaren ek gıdaya başlamamız gerektiğini söyledi neyse inşallah açıklayıcı olmuştur senin için kendinize ve bebişlerinize iyi bakın arkadaşlar. :enbuyukkk:
  18. 13 Ocak 2010
  19. nazliozcan

nazliozcan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım yardımın için çok teşekkür ederim :dance: