Kendi ailem ve sorunlar

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kurbi tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

29 Aralık 2009
    Konu Sahibi : kurbi
  1. kurbi

kurbi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    5 yıllık evliyim sağolsun eşim çok iyi anlayışlı ama artık kendi ailem yüzünden ters düşüyorum onla ve uzun süredir bu böyle devam ediyor ailemin maddi olarak bizden yardım beklemesi canımı sıkıyor ve artık eşim yeter diyecek noktaya geldi ama yine sesini çıkarmadı bende bunaldım ailemi ne zmaan arasam hep para yok diye söze başlıyorlar artık bende şaşırdım babam bizden uzakta yaşıyor annem vefat etti uzun zaman önce yeniden evlendi ama maddi çıkmazlardan dolayı hala kendisini toparlayamadı onlarıda anlıyorum ama arada ben kalıyorum ve evliliğim iyice çıkmaza giriyor bizimde masraflarımız oluyor ve sadece eşim çalışıyor ve bir kızım var malum bebekle ve tek maaş geçinmek imkansız belli bir yere kadar yardım ettim ama artık bende yetişemiyorum bunu kırmadan üzmeden babama nasıl anlatmalıyım eminim yanlış anlayacak kırılıcak ama biride beni anlamak zorunda

2. 29 Aralık 2009
  3. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.164
    Ödül Puanları:
    488

Ben sende calışıyosun sandım...
    Adam nedese haklı.
    1 olur 2 olur. hep hep olmazki , herkesin bi dayanma gücü sınırı vardır...
    Baba bizim durumda kötü desen. kırılırsada kırılsın
    kocanın rızkını evladının rızkını nereye kadar babana gönderebilirsin ki

haksızlık etme yuvana evladına ve eşine...

4. 29 Aralık 2009
  5. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ben calısıyo olsam eger aileminde ihtiyacı olsa yardım ederim ama tek maasla olucak is degil ailenin anlaması gerekiyor nereye kadar daha yardım edebilirsinizki para istediginde suan sıkısıgınız durumumuz iyi degil diyebilirsin yapıcak birsey yok

6. 29 Aralık 2009
  7. kurbi

kurbi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çalışsam sorun değil ufak bebeğim var maması bezi sağlık masrafları ilaçları vs uzayıp gidiyor doğumdan beri bu yüzden bir türlü biz düzlüğe çıkamadık keşke elimde olsa ve gönderebilsem eşimde aynı şeyi söylüyor keşke olsa her zaman göndersem ama elimde yok bu sefer benim borçlarım olduğu terde duruyor artık psikolojik olarak iyi değilim nereye yeticem diye düşünüp duruyorum anla beni dedi haklı adam

8. 29 Aralık 2009
  9. kurbi

kurbi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bahsettiğimde canım bizi har vurup harman savurmakla suçluyorlar ama anlatamıyorum biz düğünümüzü tek başımıza yaptık eşimin ailesinden bir yardım almadık o yüzden biz ancak düğün borçlarımızı ödedik sonra ev yaptırdık tabi ki hiç borcumuz bitmez biri bitiyor diğeri başlıyor ardından çocuk anlamak istemiyor yada işine gelmiyor diyorum artık o istiyor eskiden hiç bişeye vakit ayırmazlarmış hiç bir istediklerini almazlarmış ama olmuyor işte eşime bir gün dedim şunu almasak oldu dedi ben koca ay çalışıcam en ufak bir istediğimi alamaıycam o bu şu öyle yaşamamızı istiyor diye yaşayamam kusura bakma dedi para biriktirme zamanı ve yeme zamanı vardır deyip kestitip attı haklı çok haklı

10. 29 Aralık 2009
  11. kurbi

kurbi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    vereliniortak çalışmadığım için eşime para ver demek bile zoruma gidiyor bazen o kadar zor istiyorum ki yüzüm kızarıyor hele ki bizim ihtiyacımız varken ona başka sebepler sunup istiyorum ya vicdanım sızlıyor

12. 29 Aralık 2009
  13. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    anladığım kadarıyla birde para vermenize rağmen yok diyince har vurup harman savurmakla suçluyolar. büyük konuşmayım da böyle bi durumda tepkim sert olabilirdi galiba. böyle konularda sertimdir. varsa veririm yoksa zaten veremem ama bide laf işitiyosam sinir olurum ve hesap verecek değiliz kendi kazandığımızı nerelere verdiğimizi bizde de yok bile diyebilirdim. sürekli yok yok diyince elde avuçta olanın da bereketi kaçıyo. şükretmek lazım. bence söyleyin babanıza bizde de yok diye. har vuruyosunuz derse de içiniz rahat olsun sonuçta öyle bile yapsanız kendi ailenizi kurmuşsunuz kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz ki bu konuda aileniz bile olsa...

14. 5 Ocak 2010
  15. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi benim anlamadığım babanız başka bir kadınla evli ve sadece eşiniz çalışıyor babanız kaç yaşındaki çalışamıyor damat eline bakıyor yeniden evlencek cesareti kendinde buluyor ama ve sizin birde bebeğiniz var bence babanız sizi kullanıyor yok bebeğimin ihtiyaçları var deyin vermeyin

16. 5 Ocak 2010
  17. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ne hakla sizi har vurup harman savurmakla suçluyorlar? onların parasını mı harcıyorsunuz, koskoca insanlarsınız, kendi paranızı nereye harcadığınızın hesabını mı vereceksiniz bir de. hep alttan almakla olmaz, siz de koyun tavrınızı ortaya.

18. 5 Ocak 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Açık ve net konuşmaktan başka çare yok bence..
    Babanız kırılsa da üzülse de sizin evinizin huzurunu kaçırmaya hakkı yok..