kendi aileniz gelinlerine nasil davraniyor??

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve PRINCESS-in-LOVE tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

24 Ocak 2008
    Konu Sahibi : PRINCESS-in-LOVE
  1. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    peki arkadaşlar şimdi bide tersinden düşünelim.
    Sizin kendi aileniz gelinlerine nasil davraniyor. Hep gelinler şikayet ediyor ya kizlarina farklı bana farklı davraniyorlar. Kizlarini yere göye siğidiramazken gelinlerini hep eziyorlar diye. Merak ettim sizin anneniz ve babaniz abiniz yada kardeşinizin eşine nasil davraniyor peki? ayrım yapiyorlarmı yoksa eşitlermi. Bide tabii gelininiz bu durumu nasil görüyor??

2. 24 Ocak 2008
  3. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    önce ben başlim.
    Benim annem mümkün olduğunca ikimizde eşit davraniyor. Bana bişey aliyorsa aynisini gelininede aliyor.
    Ama babam ise hiç eşit davranmiyor. Abim sözlendiğinde herkes hadi gözün aydin artik iki tane kizin var diyordu, babam ise "ne münasebet, benim birtane kizim var" diyordu. Gelinini kizi olarak kabul etmiyor "o benim oğlumun eşi" diyor.
    Hele bikerisinde hiç unutmam. Abimin sözü kesildi orda bi teyze babama dedi "hayırlı olsun, maşallah kizinda pek güzelmiş." Orda babam beni kollarina aldi sarılip dediki "evet benim kizim çok güzeldir, nazar değmesin" ama o teyze orda gelinimizi kast etmişti. Tabii herkes durumun farkinda. Gelinimiz nekadar bozulmuştu orda. Hata sonradan abime sormuş baban beni sevmiyormu diye. daha bisürü örnek var aklima geldikce yazarım sira sizde

4. 24 Ocak 2008
  5. adasuyu

adasuyu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    kardeşim evlı deıl henüz ama genel olarak bızde gelınler baştacıdır.helekı bıde başka memleketlıyse dahada özenlı davranılır.rahat ettırmek için ellerındne gelenı yaparlar.ama ben kendı eşimin aılesınden böle şeyler görmedım.görüceğimide sanmıorum.zaten artık umrumda da değıl:1closedeyes:

6. 24 Ocak 2008
  7. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ah güzelim henüz bir gelin bulamadık inşallah kardeşim evlenince annem eminim onu çok sever.

8. 24 Ocak 2008
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Bizim ailede gelin yok :icecream:

10. 24 Ocak 2008
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    Bizim aile içimiz de de gelinimiz yok ama kuzenlerimin eşlerini baz alırsak gayet iyi muamele görüyorlar..
    Bazen diyorum teyzemlere biz mi geliniz onlar mı anlamadım..
    Benim hastanede yattığım süre içinde de herşeyimle ilgilendiler sağolsunlar..
    Teyzem hatırlıyorum yeni evlendiklerinde tek tek misafir gelecek anne yetiş diye seslendiklerinde koşa koşa soluğu orda alıyordu..
    Aynı şekilde annem de öyleydi..Teyze derlerdi anneciğime biz seni annem kadar seviyoruz..
    Bir tanesi bankacıydı annemi arardı abimin gidemediği zamanlarda arabayla gider alırdı onu..
    Bir tanesi evdeydi karşımızda oturuyordu emekli olduktan sonra sabahları hadi gel kahvaltıya diye arardı..
    Bizde gelinler hiç bir zaman gelin muamelesi görmedi..
    Baba tarafında da öyledir..
    Ne giydiklerine karışılır,ne gelenine gidenine,kendileri gelmediği yada aramadığı sürece rahatsız edecek boyutta gelinmez gidilmez,ne takılarına ne evine..Zaten hakkımızda yoktur buna..
    :kahve:

12. 24 Ocak 2008
  13. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bizde gelin kardeşimden daha kıymetli .ciddi söylüyorum. geçen sene kardeşimle eşi boşanmanın eşiğine gelmişlerdi. kardeşimin pek kabahati yoktu açıkçası . gelinin annesi ayrılsınlar diye elinden geleni yaparken bizimkiler gelinimize hep " kızım sen haklısın , biz oğlanla konuşacağız, yuvanızı yıkmayın bak " vs. diye iyilikle konuştular hep. sonucunda iş tatlıya bağlandı. şimdi mutlular allah bozmasın ve yeni bebişleri oldu 15 günlük. şimdi gelin yaptıklarıma o kadar pişmanım diyor, sizleri çok üzdüm. ama siz beni hiç kırmadınız diyor. kardeşimede diyormuş, seni ve aileniçok üzdüm pişmanım , onlara karşı mahcubum diye.
    bence her iki tarafın ailesi içinde geçerli .yıkıcı değil yapıcı olmak ve el kızıda el oğluda olsa evladın gibi benimsemek gerekli...
    :1hug:

14. 24 Ocak 2008
  15. Pelin

Pelin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben düğünüm mayısta bende bır aılenın gelınıyım ve gıdıcıyım annem hep derkı benm ıkıncı kızım da gelınım olucak cnku benden sonra abımın düğünü var keskee benm kayınvalıdem de annem gıbı dusunse benım ıcın lafta hep kızım der herkese ama bana bır kere kızım dıye hıtap ettiğini bilmem kızı olmayan kaynana gelin kıymetı bılmez derler...o hesap Kötü Kazeno oğluna cok duskun yanı nısanlıma ve ben bu konuda asırı duskunluğune sınır oluyorum elımde değilbenneyaptımki
    annem hep gelini için o da bır kuzu der benden farkı olmadığını söyler
    keske kaynanam anneciğim gib olsada bende ona daha ıcten anne desem vede sevsem kayınvalideler neden sevılmıyor ben anlamadım bızım gelinimiz cok sanslı gercekten...a.s.

16. 24 Ocak 2008
  17. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Bizim ailede iki gelin var. İki abimin eşleri.
    Önce kayınvalide olarak annemden başlıyım..
    Büyük gelinimiz şehirdışında olduklarından her iki bebek
    doğunca da kendi annesi değil de annem gitti yanına
    hem yengeme hem bebişlere bakmaya.
    Her zaman çok çok iyi geçindiler. Yengem hep seni nerdeyse kendi
    annemden çok seviyorum der anneme.
    Küçük geline gelince..
    Annemlere çok yakın oturdukları, gelinimiz çalıştığı ve çocukları da
    bu yıl okula başladığı için annem her sabah erkenden kalkıp onlara gider.
    Çocuğun kahvaltısını yaptırır, evi temizler, öğlene yemek yapar,
    akşamdan kalan bulaşıklarını yıkar, çocuğun ödevlerini yaptırır,
    öğle yemeğini yedirip okula götürür. Kendi evine gidip ev işini yapar, yemeğini yapar vs.
    Akşam çocuğu okula almaya gider. Kısacası nerdeyse her işlerini
    annem görür. Ama gelinimiz bigünden bigüne anneme teşekkür etmemiştir
    yada barış seni üzüyo mu anne, yoruluyosun sende bizim için vs. gönül
    almak için tek kelime söylememiştir. Aksine akşamları annemin
    yaptığı yemekleri yedikten sonra hiçbir iş yapmayıp TV izleyip uyur.
    Ertesi sabah annem bulaşıkla evi toplamakla çocuğun ödevlerini yaptırmakla
    uğraşır. Hizmetçi gibi kullanılır açıkçası ne yazık ki. Üstelik kadıncağız bel fıtığı
    zaten. Kısacası annem gelinlerine en az bize davrandığı kadar iyi ve ilgilidir.
    Haaa babam derseniz hem kendi kızlarına hem de gelinlerine karşı aynı
    derecede gıcıktır maalesef. Hakkaten zor katlanılacak bir adamdır.
    Ama gelinlere özel bi durum değil bize de aynı.

18. 24 Ocak 2008
  19. SodaLemon

SodaLemon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    oğlan kardeşim nişanlı ; zaman zaman gelinimizi kıskandığım olmuştur ,annem ona hep kızı gözüyle bakar asla gelinim demez Allah var gelinimizde şimdiye kadar bir saygısızlık ,bir kusur etmedi ,bana yapmadığı çoğu şeyi gelinine yapmıştır alışveriş dahil aklınıza ne gelirse...
    galiba asıl kaynanalık yapan benim...:icecream: