kendi ailenle eşin ailesi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sevgideniz tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

26 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sevgideniz
  1. sevgideniz

sevgideniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Benim içinde yetiştiği aileyle eşimin ailesi yapı olarak çok farklı hiçbir şekilde benzeşmiyorlar.Kültürler tamamn farklı bunu kafama çok takıyorum birtürlü aşamıyorum.Aslında aileler benzemek zorunda mı onu da bilmiyorum.Yetişme farklılığımızdan dolayı da eşimle pek uyum yaklayamadık zaten.Sizin ailenizle eşinizin ailesi benzer yapıda ve kültürdemi birbirleriyle görüşürlermi nebileyim yetişme farklılığı ailelerin tamamen farklı olması size nasıl yansıyo,anlaşabiliyormusunuz?

2. 26 Ekim 2010
  3. juliettt

juliettt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    öenmli olan sizin eşinizle olan uyumunuzdur.ailelerin kültürel yapısı vb.seyler evliliklerde cok da sorun olmaz olsa bile üstesinden gelinir diye düşünüyorum.sonucta aksam olunca herkes kendı evıne döner ama siz eşinizle basbasa kalıcaksınız.varsın ailelerde cok fazla anlasamayıversın,görüsmesin.ne cıkar ki siz eşinizle anlasmaya bakın derim ben.benım ailemle esimin aileside kültürel ve dha biçok konuda zıt kutupturlar.hatta ayrı sehırlerde oldukları ıcın gorusme sanslarıda yok, cok da fazla telefonlasmazlar da ama ben bunu hıc bırzaman kendıme dert etmedım.belki de böylesi daha iyidir bazen uzak olmak yakınlıktan daha ıyı olur.

4. 26 Ekim 2010
  5. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    eşimle yetştirilmemizde ailelerimzde çook çok farklı.

ama tek ortak yönleri var. hoşgörü...

iki ailede birbirlerini sevip sayarlar.
    her ikisinin de sofra düzeni yemek zevki aile yapısı hepsi farklıdır. ikiside birbirine gittiğinde övgüler yağdırır.
    onun ailesi beni. benim ailemde onu sahiplenmiş durumda. :nazar:
    sorun yaşamıyoruz. faklılıkları kabullendik. sadece hoşgörü ve saygı yeterli..

6. 26 Ekim 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Eş aileleri arasında denkli bulmak çok ama çok zor...:bbo:
    Tüm mesele temel kavramların uyuşması..
    Zaten bunu flört döneminde az çok anlıyoruz. Aileler tanışınca, beraber ortamlar olunca daha da netleşiyor..buyrunnnnnnnnn
    Ben bile bile aileme uygun olmayan bir ailenin oğluyla evlendim.. Önce ve sadece aşk diye diye! Sonuç malum..:1closedeyes:
    Ablamın eşinin ailesi ise bizim aileye çok uygun,çok da iyi anlaşırlar.. Ancak ablam kayınvalidesini hiç sevmez.. Hatta dünürler görüşür ama ablam küs eşinin ana babasıyla aylardır..akannehir
    Ben o yüzden denklikten çok saygıdan yanayım.. Herkes birbirinin sınırlarına,özellerine,hayatlarına saygı duysa halledilmeyecek sorun yok bence... Vayyyy ne kadar melek gelin gördüm kendimi.. Evlensem mi ne?bayanssulusmile

Son düzenleme: 26 Ekim 2010
  8. 26 Ekim 2010
  9. kelebe_k

kelebe_k Kafa Nereye Ben Oraya :) Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    153
    iki kardeşin yeri geliyor birbirinden farklı görüşleri bakış açıları olabiliyor...

eşinin ailesiyle senin ailen birbirinden farklı olabilir..önemli olan bu farkları hoşgörüyle karşılamak bence...

ama tabii laale arkadaşımızın dediği gibi olması gereken bazı temel kurallar vardır bir ailede...eğer bunlarda bir denklik varsa geri kalan farklılıklar sorun olmamalı bence...

hem insan kafaya en çok neyi takar ve neyi kurarsa
    o şey
    şu anda sorun değilse bile gerçekten bir gün sorun olmaya başlar...

o yüzden,
    hiç takma böyle şeyleri...

10. 26 Ekim 2010
  11. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    bizim aileler arasinda da kultur farkliligi var.
    ama cok siki fiki olmadiklari icin sorun yasamiyoruz.
    yani ailelerin kulturel farkliligi sorun olmamali zaten, anlasamiyorlarsa ciftin de bir arada oldugu ortamlarda ara sira gorusurler birbirlerinin gonullerini hos tutarlar olur biter.
    bu konuda en buyuk gorev esinize ve size dusuyor.
    iki aile arasindaki dengeyi sizin saglamaniz gerekir.
    yani iki aile arasinda araci kisiler gibi arayi yapmaya calismalisiniz huzur icin.

esler arasindaki kulturel farkliliklari yenmek guc olabiliyor ama sevgi herseyin ustesinden gelir bence zamanla asarsiniz.
    esinizle birbirinize alismaya calisin tek caresi bu canim.

12. 26 Ekim 2010
  13. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben ailelerin denk olmasının uygun olacağını düşünürüm hep allaha çok şükür bazı noktalar farklı olsada uyum vardır yukarda dediği gibi arkadaşın iki tarafın anlayışı hoşgörüsü mühim olan
    ama eşinle bu sebepten sorun yaşamanız ilginç ikinizin uyumu ailelerle bağlantılı olmamlı kesinlikle

14. 26 Ekim 2010
  15. labellevie

labellevie İlkbahar çiçekleri Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Benim ailemle eşimin ailesi ülkenin farklı bölgelerinde biri doğuda biri batıda. Kültürel olarak çok farklı. Ama bizi şaşırtacak kadar da benzer. Ben ailelerimizin arasında uçurum olduğunu sanmıyorum.
    Tabi anlaşamadığımız noktalar da oluyor ama komşunun oğluyla evlensen bile olucaktır o kadar.
    Bence farklılıklarımız bizim zenginliğimiz.
    Evlenme sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşamadık çünkü kimse bizim adetimiz yapılcak demedi, kafamıza göre yaptık.
    Evliliğimde de mutluyum.

16. 26 Ekim 2010
  17. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çokk farklı tamamen zıt.bizim şeref gurur kavramlarımızla onlarınki uyuşmuyor.benim babam herşey evlatlarım için derken,onun şan babası, oğlum bana bakacak kendi ne b.k yerse yesin diyebiliyor.bizde akrabalar aileler birbirine bağlıyken,bunların dostu arkadaşı bile yok,evlerinden adım atmazlar ve yanlarında kimse olsun istemezler.ölünce cenazelerini kim kaldıracak merak ediyorum. eşim 10 sene onlardan ayrı yaşadığı için farklı, tabii onların evladı olduğu için benzer yönleride var.o yönleride ben törpülüyorum işte zamanla.

18. 26 Ekim 2010
  19. minikyaramaz

minikyaramaz Okeye 4. bekleniyor... Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    bizimkilerde çok farklı.aynı memleketli olmalarına rağmen.
    babamlar herşey evlatlarım için der.ama eşimin ailesi önce para der.yani eşimin ailesi maddiyatçı.
    babam eğitime önem verir.10 katlı evimde olsa evlatlarımın der.o nedenle 3 evlladını maddi zorluklara rağmen okuttu.eşimin ailesi eğitimden çok kim para getiriyor diye bakar.
    babamlar daha çağdaş ve özgürlükçü.eşimin ailesi 50 yıl geriden gelir.
    en önemlisi de benim ailem merhametli ama eşimin ailesi MERHAMETSİZ...Evinde öl gelipte cenazeni bile kaldırmazlar...

Son düzenleme: 26 Ekim 2010