Kendi ayakları üstünde durmak ...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve angel_ tarafından 16 Ocak 2010 başlatılmıştır.

16 Ocak 2010
    Konu Sahibi : angel_
  1. angel_

angel_ ♥ Herşey güzel olucak ♥ Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Selam KK bayanları buyrunnnnnnnnn
    ailesinden uzaklaşıp tek başına başka bi şehire yerleşen varmı aranızda iş için. Ve bu süreçde hiç pişmanlık yaşayıp keşke gitmeseydim dedinizmi? zorluk çektinizmi yani her bakımdan :uhm: tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim opuyorumnanaktan
    :enbuyukkk:

Son düzenleme: 16 Ocak 2010
  2. 16 Ocak 2010
  3. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    17 yaşında izmirdeki ailemin yanından ayrıldım ve edirneye üniversite okumaya gittim..4 sene...
    mezun oldum
    istanbula atandım..4 sene öğretmenlik yaptım orda
    evlendim
    sakaryaya taşındım 4 senedirde buradayım ...
    şimdi 30 yaşına geldim ve sanki 50 yaşında gibi hayata karşı kendimi yorgun hissediyorum
    arkadaşlarımla telefonda konuştugumda ağlardım annemlerle çay içiyoruz dediklerinde..
    şimdi yaşadığım şehirde dostum yok ailemden kimse yok
    eşim oğlum ve ben...
    çok zor ..
    ama güçlüyüm mesleğim var elimde..insanları tanıyorum hem de çok iyi...
    değermiydi...
    bilmiyorum..
    ama mükemmel bir eşe, çocuga ve işe sahip olduğuma göre sanırım EVET

4. 16 Ocak 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Ben öyle bir risk alamam..
    Eşimi ve kızımı koluma takıp bile şu an uzaklaşamam babamdan,kardeşimden.
    Büyük cesaret..Tebrik ediyorum..

6. 16 Ocak 2010
  7. angel_

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben daha karar vermiş değilim düşünme aşamasındayım hala. Teşekkür ederim paylaşımın için opuyorumnanaktan . Erkenden hayata atılmışsın tek başına, sonucunda güzel bi ailen olmuş, ömür boyu mutluluklar dilerim a.s.

vereliniortak

8. 16 Ocak 2010
  9. yesa

yesa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben de 18yasinda universite icin ailemden ayrildim universite biter bitmez de buraya geldim 1 sene kadar kalip donecegim ama yine ailemin yani olmayacak nerede is bulursam artik ne universiteyi uzakta okumaktan ne de buraya gelmekten pismanim (ki burda tek turk benim) ve de cok mutluyum, bence karsina cikan firsatlari degerlendirmelisin surekli ailenin yaninda olmazsin ki

10. 16 Ocak 2010
  11. angel_

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzel canım zemuszemus . bende işte sıkıldım hep aynı yerde kalmaktan yaşamaktan, bi farklılık olsun istiyorum hayatımda. Farklı ortamlar tanımak, kendimi geliştirmek istiyorum. Ama henüz tam cesaretim yok acıkcasıakannehir ama azcık cesaret topladım bak şincik :kedi:

12. 16 Ocak 2010
  13. yesa

yesa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim kesinlikle cok iyi gelecektir sana da emin ol yapanlar nasil yapiyorlar kesinlikle cesaretini topla diledigin gibi yasa zaten evlendigin zaman kocan olacak evlenmeden once annen baban ki arada sirf sen kendi basina kal bi onu da yasa ne kadar guzel oldugunu gor opuyorumnanaktan

14. 16 Ocak 2010
  15. irem85_09

irem85_09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben üiversiteyi ailemin yanında okudum. şu ana manisadayım tek başıma. tek başıma bir evde yaşıyorum. öğretmenlik yaptığım için burdaym. ben de annemler, teyzemler.anneannem falan biraraya geldiğinde çay içtiklerinde falan onların yanında olmayı çok istiyorum. fazla arkadaşım olmadığı için çok istiyorum yanlarında olmayı.ama nişanlım gelince hepsi unutluyorkaydirigubbakcemile5

16. 16 Ocak 2010
  17. April

April Hep daha daha çok oku!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    Canım bence her birey ayakları üzerinde durmasını öğrenmeli...
    Ben henüz ayrılmadım ailemle yaşıyorum ama yakında ben de ayrılacağım...
    Üniversiteyi de doğup büyüdüğüm şehirde okudum, açıkçası henüz hayatı tam öğrenebildiğimi düşünmüyorum.
    Gerçi hayat öyle kısa sürede de öğrenilmiyor, her saniye herkese ders veren olaylar olabiliyor ama
    Özellikle kız çocukları için mutlaka meslek ve kendine güvenin şart olduğunu düşünüyorum.

Şimdi düşünüyorum da, üniversite için Ankara veya ızmire gidebilirdim, belki daha iyi olurdu...Ama olmadı. Bu sene içinde evlenip gideceğim başka şehire ama bir genç kadın için, evden ayrılmanın tek yolu evlilik olmamalı...Bunu kendi kızım olursa ona anlatacağım mutlaka.

Ailemle asla sorun yaşamadım, çok rahat ve eğlenceli bir ailem vardır, sağolsunlar beni hiç sıkmadılar veya gitme demediler ama benim ayrı yaşama şansım olmadı canım, eğer kendine güveniyorsan ve mesleğin varsa ben gitmen yönünde fikir belirteceğim...

18. 16 Ocak 2010
  19. yesa

yesa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    @april canim sana tamamen her kelimesine katiliyorum benimde ailemle hic sorunum yok Allaha sukur ama yine nereyi tercih edersin derseler onlardan uzak bi yer tercih ederim
    evden ayrilmanin tek yolu evlilik olmamali kesinlikle cok ama cok haklisin
    meslek ve kendine guven:lepi: