Kendi kendime başlayamıyorum, hep beraber egzersiz yapsak ne güzel olur diyenler

Konusu 'Egzersizler' forumundadır ve Aydinaydin tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

13 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Aydinaydin
  1. Aydinaydin

Aydinaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    -bacak inceltme-
    arkadaşlar ben burda msjını okuduğum bi arkadaştan cesaretlendim ve şu pilates bantlarından aldım, 1 haftadır çalışıyorum bununla her gün düzenli olarak, başladığımda ölçülerimi yazmıştım, dün ölçtüm 2 şer cm eksilmiş.. 1 hafta için fazla gibi geldi ama böyle ölçtüm. benim şikayetim üst bacak, incelip sıkılaşmasını istiyorum. insan birbirinden cesaretlenip daha iyi motive olur ve bazen canı istemiyorsa da böyle birbirimizle bağlantılı olursak düzenli yapabiliriz diye düşündüm.
    bilmem siz ne dersinizz.

2. 13 Nisan 2010
  3. kestanesekeri

kestanesekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşım çok güzel düşünmüşsün
    bacak için yapılması gereken hareket nasıl tarif etsene ?

4. 13 Nisan 2010
  5. Aydinaydin

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    burda yazan arkadaş, tv8in sitesinden, ebru şallının pilates 141. videosunu söylemişti. onu indirdim pc me. özellikle o pilates bandını bağlayıp, ayak bileklerine geçirip bacak açma hareketi muhteşem ya. bir de kurbağa hareketi var. düz yatıp, topukları birleştiriyosun, ayaklara bandı takıyosun, dizlerin yana açıkken bandı itip çekiyosun. yukarı ve ileri itiyosun bacakalrı. bu da harika
    bir de, bantsız bi hareket var ;

mesela sol tarafına yan yatıyosun, dümdüz duracaksın. sol bacağın düz yerdeyken, sağ bacağı 90 derece kırıp, solun önüne koyuyosun. bu vaziyetteyken sol bacağı indirip kaldırıyosun. tabi aynı şekilde diğer bacağa da dönüyosun sonra.

ben kafaya koydum, hatta ölçülerimi de yazarım buraya, 1 haftadır düzenli yaptım 2 cm eksilmiş ölçülerim çok sevindim. aslında fazla geldi 1 hafta için, yanlış mı ölçtüm dedim ama değil.
    böyle arkadaşım

6. 13 Nisan 2010
  7. kestanesekeri

kestanesekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    yok canım hiç yapmadığımız zaman sporu ilk yapılan çok etkili oluyor bende düzenli yapmazdım leslie sansone ile yürüyüş yaptım bende ilk hafta 2 şer santim incelme kaydettim canım

ben platese çok yakın hissetmiyorum kendimi ama seni takip edeceğim canım belki bende başlarım

8. 14 Nisan 2010
  9. Aydinaydin

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    ben topla olanları şimdi yapmıyorum. bantlarımla yapıyorum, esniyosun, rahatlıyosun, masay yaptırmış gibi. yaptıkça zevkli geliyo, giden cm leri farkettikçe, daha nasıl olur der insan.. hihoyyyt

10. 14 Nisan 2010
  11. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Canım ben de ebru şallının videolarıyla başlamıştım 1 hafta kadar yaptım ama ilk bölümler çok basit hareketler ve hergün yarım saatimi ayırmadım açıkçası.:umursamaz:
    Benim de istediğim biraz basenler gitsin ve üst bacak incelsin. Sadece basen ve kalçaya yönelik hareketler olsun çabuk sonuç layım istiyorum. Direk dediğin 141. bölümü yapabilir miyim dersin ilk etapları atlayıp?
    Ya da sadece basen ve üst bacak eritmek için ne tavsiye edersiniz?:eek:

12. 15 Nisan 2010
  13. Aydinaydin

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    ben sadece 141 i yapıyorummmm çok mutluyum

14. 15 Nisan 2010
  15. Aydinaydin

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    benim de derdim senin gibi basen ve üst bacak, bacak içleri. lastik bantla yapılıyo 141 dekiler. ayak bileğine bantı bağlayıp, ayakları havada açma hareketi bacak yumuşaması, basen, baldır ne varsa çalıştırıyo çünkü çok canım yanıyo onu yaparken, 100e kadar saymaya çalışıyorum tutarken havada, ama daha muvaffak olamadım, en çok 50 guclubacismile

16. 15 Nisan 2010
  17. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Tamam canım taşekkür ederim. 141. bölümü yapayım o zaman bir tek:eek:

18. 15 Nisan 2010
  19. Aydinaydin