kendi kendime klomen kullandım yardım

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve puse27 tarafından 9 Ocak 2008 başlatılmıştır.

9 Ocak 2008
    Konu Sahibi : puse27
  1. puse27

puse27 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben yeniyim arkadaşlar.artık o kadar sıkılmıstımkı hergün düşünmekten doktora gıtmek ve o korkutucu gelen sürece girmek istemediğim içinde böyle bir hata yaptım ama göze almıstım bunu.adetimin 5.günü basladım ve 5 gün kullandım.biteli iki gün oldu ama ben nasıl anlıycam yumurtamın catladıgını cok cok az bir sancı gelip gidiyo sadece varla yok arası.bilenler bana yardımcı olurmusunuz lütfen biraz olsun kafamı boşaltmak istiyorum cvpları bulup.

2. 9 Ocak 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne yaptın sennn:mymeka:
    hemen bir doktora görün lütfen.ya yumurtan çatlamazsa yada gereğinden fazla büyürse ne yapacaksın..
    ovulasyon oluşturucu ilaçlar herekese verilmez doktor kontrolünde verilir.Kulaktan duyma bilgilerle tedavi olunmaz.lütfen hemen doktora git.rica ediyorum..:teselli:

4. 9 Ocak 2008
  5. mira

mira Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya kiste dönüşürse
    dr a git benceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

6. 9 Ocak 2008
  7. puse27

puse27 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gidemem eşime söylemedimki habersiz kullandım.kist olussa bıle adetle birlikte atılıyor diye okumustum biyerde.hiç yapıcağım birşey değildi ama oldu işte nasıl gözüm döndüyse öyle.doktora gitmek istemiyorum korkuyorum.ya bu yumurtalar catlarken agrı hissedilmezmi nasıl anlarım yoksa catlamıycakmı.korkutmayın beni nolur

8. 9 Ocak 2008
  9. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    cnm klomeni genelde yumurtalık tembelliği yada yumurtalık takibi olan hasatalar kullanır ..........bak ben aşılma için adetimin 3 günü başladım aksamları 1 tane 5 gün içtim çatlama iğensi kullanıldı.....
    ama bende yumurtlama tembelliği var o yüzden şimdi bu ay klomen kullandım adetimin 3 günü yine 5 gün aksamları ve yumurtladım analdım bel kasık ağrım ve akıntım çoktu cnm ..yumurtladığımı böle anladım ve ısım 02 derece arttı...
    sen günde kaçtane içtin ?belki senin yumurtalığının böle bişeye ihtiyacı yok sen bölelikle kendini zora sokmuş olabilrisin cnm....ister şimdi doktora git istersen adetini bekle adet olmazsan önce test yap en fazla adetini 1 hafta geçerse ve olmazsan ve test negatifse hemen doktora git kist yapabilri cnmmmmmm

10. 9 Ocak 2008
  11. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    cnm adetin 12 güün itibari ile kendine bak kasık ağrısı bel ağrısı akıntı çoksa beyazsa bazen leke gelebiliyo yumurtlarken kahverengi ve göğüs acısı bile olabiliyo cnm bunları biliyommmmm

12. 9 Ocak 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım 4 yada 5 gün sonra doktora gidiyorsun.doktor yumurtalarına bakıcak bari klomen kullandın uygun pozisyonu belirlesin.belki çatlatma iğnesi verir ve çatlatır kiste dönüşebilir çatlamayan yumurtan olursa.sen de bu tedaviye gerek yoksa ters etki yapar.eşinle ne alakası var.sen bir sabah kalk doktora git ve görün.eşin bilmese de olur..

14. 9 Ocak 2008
  15. puse27

puse27 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eşim sigarayı bırakmadan tedaviye baslamamam gerektiğini düşünüyor inada bindi bu mesele bende bırakamıyorum elimde degıl önce bırak vücudun dinlensin sonra ne olup bittiğine daha rahat bakılır diyor yani sigarayı bırakmadan bana doktora gitmek yasak. biz beraber calısıyoruz herseyden haberi oluyor yani tuvalete giderken bile anlıycağınız kasada onda.kilit durumdayım yani su an elim kolum bağlı böyle bişey yaptığımı duyarsada çok kızar eminim.ben bile kızıyorum kendime.sagolun yardımlarınız için biraz daha bekliycem olmadı çare yok gibi bi yolunu bulucam sanırım.

16. 9 Ocak 2008
  17. puse27

puse27 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende adetimin 5.günü 5 adet içtim.peki ilaç bittikten kaç gün sonra yumurtladın söyleyebilirmisin

18. 9 Ocak 2008
  19. mommy

mommy Gül ve bebekleri... Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36

canım bak o kadar da panik yapacak bişey yok
    bana da doktor vermişti klomen ben de kullandım,ama doktorum
    gel iğne yapacam ya da yumurtanı takip edelim falan demedi
    sadece ilacı yazdı kullan dedi.Takma kafana ben de sonraki ay doktora danışmadan yine kullandım,baktım faydası olmuyor,burdan da kist yaptığını falan okudum ve bıraktım,Kist dediğimz şeyde çatlamayan yumurtanın kiste dönüşmesi.Bu ilaç yumurta geliştirici ama sen de kist zaten kist varsa onuda geliştirdiği söyleniyor.İnşallah işe yarar ve hemencik hamile kalırsın ama bir dahaki aya bence bir doktor muayenesi ol ve dr uygun görürse devam et.
    Korkma öyle hemen cart diye kist olmaz yerimseniben