kendi kendine yemek nasıl yiyecek??

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve tebessum77 tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

26 Nisan 2009
    Konu Sahibi : tebessum77
  1. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    kızım çok zor yemek yiyor televizyon da baby tv yi açıyorum ona dalınca yediriyorum yoksa yemez.
    eline kaşık vermek gerek artık kendi yemeye alışmalı ama nasıl
    eline kaşığı veriyorum ama o sadece etrafa vurmak için kullanıyor.
    siz ne yapıyorsunuz

2. 26 Nisan 2009
  3. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eğer sevdiği bişey varsa onu koy bir plastik tabağa ve line kaşık ver, tabii açken yemek yedirmeden önce. bizimki 10 aylıktan beridir kaşığı alıyor eline. ilkten öyle vuruyordu. şimdi istese yapabiir ama ancak bir iki kaşık alıyor benim yedirmeme de izin vermiyor. bulgur pilavını ya da pirinç pilavını dene canım.

4. 26 Nisan 2009
  5. burcuavcxix

burcuavcxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    88
    canım benimde 14 aylık bir oğlum var ve aynı seninki gibi kendisi yemek yemek istiyor.eline kaşık veriyorum ancak o zaman yiyiyor.vericez eline ne istiyorsa kendi kendine yicek

6. 26 Nisan 2009
  7. vildand

vildand Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende bayağı bir süredir eline kaşık, çatal ve bir tabak veriyorum..Önceleri ben ona yedirirken oda onlarla kendi kendine oyalanıyordu..Bir etrafa vuruyordu, bir agzına götürme denemeleri yapıyordu..Sana tavsiyem önce çatala alıştır makarna yada çatalla yenebilecek herhangi birşey ver..Onu ağzına götürmesi daha kolay oluyor (Dökülmeden yiyebiliyor).. Böylelikle kendini kontrol etmeyi öğrenir..Ona biraz alışınca da kaşığa geçersin..Bizimki artık çatalla rahatça yiyebiliyor..Kaşıkla da şimdilik benim yardımımla ağzına götürüyor..

Son düzenleme: 26 Nisan 2009
  8. 26 Nisan 2009
  9. tebessum77

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    pilavi makarnayı elimle verirsem yer kaşığa girince yemez
    kaşığı benim yardımınla ağzına götürmeye izin vermiyor

10. 26 Nisan 2009
  11. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    çatalla verenler metal mi ?

12. 26 Nisan 2009
  13. suus

suus ZEUS Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    çatalı istiyo benim kızımda inatla ama ben korkuyorum uzanıyo filan bide mama sandalyesini sevmedi masada rahat vermiyo alışsın diye yerde yemeye başladık sofranın üstüne çıkmaya çalışıyo elinde çatalla
    kaşık verincede pilava daldırıp etrafa saçıyo hiç ağzına götürme hevesi alışır belki yaşına kadar
    ama canı isterse ekmekten koparıp yemeğe banıp yer :nazar:

14. 26 Nisan 2009
  15. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim kıızmda zaten çok iştahsız zorla yemek yediriyorum am kaşığın ağıza gideceğini gayet yiy biliyor kaşığı yemeğe bir güzel daldırıyor alıyor sonra hoooop arkaya sallıyor kaşık boş oldumu ağzına sokuyor ...ekmeği meyveyi eğer isterse çok güzel ağzına götürüp yer...

16. 26 Nisan 2009
  17. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili tebessüm daha çok küçük , boşver sen yedir hazır yiyorken hem ortalık da batmaz. daha sonra denersin. kendisi yemeğe kalktı mı hem sana izin vermeyecek artık hem de çok az yiyecek en azından bizimki öyle. minnacık bir ekmek parçasını o kadar küçük parçalara bölüyor ki. iki saat onla uğraşıyor ve doyuyor. yediği toplam bir kaşık.
    ben yeme problemi olduğundan doktoru dinleyip önüne koymaya başlamıştım kendisi yesin diye. ne yiyor ne yediriyor. daha önce en azından yarım kaseye yakın çorba içiyordu, şimdi hayal bizim için

18. 26 Nisan 2009
  19. tebessum77

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım haklıısn canım benimkide ekmeği yada eti eline veriyorum pinçik pinçik yapıyor mam sandalyesinden aşağı atıyor. kaşığı doldurup salııyor içindekiler yerlrde