KenDi Pko Lu şi VarikoseLLi oLupta NormaL YoLdan Hamiş KaLan VarMı?

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve __EsLem_ tarafından 24 Eylül 2010 başlatılmıştır.

24 Eylül 2010
    Konu Sahibi : __EsLem_
  1. __EsLem_

__EsLem_ ALLAh var ! Korku yok !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    103
    SeLam kızLar..
    ßiLmiyorum aceLe mi ediyorum ama Çok korkuyorum..
    Eşim ameLiyet oLaLı bu 3. ay beLki de erken ..
    Ama bende de pko oLduğu için korkuyorum acaßa bizim normaL yoLdan çocuğuMz oLmicakmı ?eyvahedigeldismile
    Aranızda böyLe oLupta normaL yoLdan hamiLe kaLanLar var Mı arkadşLAr
    ?

2. 30 Eylül 2010
  3. __EsLem_

__EsLem_ ALLAh var ! Korku yok !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    103
    Hiç yOk mu yaa ??benneyaptımki

4. 1 Ekim 2010
  5. Oyaz_08

Oyaz_08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba eslem.ben pkoluyum.eşimdede varikosel vardı.ameliyat oldu eşim.eğer ameliyat olmasaydı ,bendede pko olmasaydı doğal yoldan olabilecek kadar sperm sayısı mevcuttu gerçi.ama biz yinede ameliyat olsun istedik.neyse çok uzun tedavilerden geçtik.sonunda tüp bebek tedavi ile hamile kalabildim.şimdi 2,5 yaşında bi oğlum var canım.tedavi ilede olsa olacak ümidinin olmasıda güzel.ama doğal yoldan hamile kalmamız biraz zor galiba.mesela ben doğum yaptığımdan beri hiç korunmadım neredeyse.dr.lar bikere olunca arkası kendiliğinden olabilir diyorlar ama 2 senedir tık yok.bide stresle alakalı diyolar.kafanıza takmayınca olur filan.ben takmıyorum artık eskisi gibi ama bakalım takdir-i ilahi.inş.oğluma bi kardeş nasip olur.(gerçi birine bile razıyım)bu duyguyu tatırdığı için rabbime sonsuz şükürler olsun.
    inş.sizin normal yolla olur ama bekleyince zaman kaybı oluyor.ben 6 sene sonra kavuştum oğluma...sağlıcakla kalın.