Kendi şampuanımı yaptım

Konusu 'Şampuan ve Saç Kremleri' forumundadır ve chantyclarie tarafından 31 Ekim 2008 başlatılmıştır.

31 Ekim 2008
    Konu Sahibi : chantyclarie
  1. chantyclarie

chantyclarie Guest

Merhaba kızlar
    saçlarım yaklaşık 7-8 aydır aşırı dökülüyo ve hiç bir şekilde durduramadım
    sonunda baktım hakkaten saç kalmamış kafamda
    en sonunda kendim şampuan yapıyım dedim
    burda daha öncede forumda bi ark. tarif vermişti orda konuşmuştuk ama ben onunkinden biraz daha farklı yaptım

*ısırgan otu saç dökülmesine iyi geldiği için bahçeden taze ısırgan yaprakları topladım yıkadım toprağı gitsin diye

*göz kararı tencereye su koydum sonrada yaprakları atıp kaynattım

*defneli zeytinyağlı sabun alıp ince ince rendeledim

*su iyice kaynadıktan sonra süzdüm (ilk yaptığımda toprakları temizlenmemişti tortular
    kalmıştı o yüzden tülbentle süzdürdüm)

*sabunları içine attım

*eriyene kadar karıştırdım

*ilk başta resmen su gibi oluyo ama soğuyunca tamamen şampuan kıvımana giriyo

*sabun tortuları da kalmıştı soğumaya bırakınca onlarıda eriyip gitmiş olarak buldum

*sonra içine 1 kutu bepanten+1kutu bemiks ampullerini attım (evigen atmadım çünkü o da yağ olduğu için çok yağlı oluyo) biraz da çamterebentinle şampuanımı hazırlamış oldum kızlar

2. 31 Ekim 2008
  3. güzeel .. en azından kimyasal bişey yok içinde.

4. 31 Ekim 2008
  5. nacide48

nacide48 05.06.2015 Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    peki sonuç aldınızmı yada daha yeni yaptıysanız diğer tavsiye eden arkadaslarınızın aldığı sonuç nedir acaba

6. 31 Ekim 2008
  7. _biber_

_biber_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    woooww ilk defa böyle bişi duyuyorum cnm ya inş. saç dökülmeni azaldır =) zaten kimyasal olmadığı için azaltır büyük ihtimalle =)

8. 31 Ekim 2008
  9. chantyclarie

chantyclarie Guest

canım bunu ilk ramazanın başında denedim kuzenimle onun saçları benimkilerden de az
    o düzenli kullandı ben devam etmedim ta ki 2-3 hafta önceye kadar..

ilk kuzenimle yaptığım da tabi ki şak diye kesmedi dökülmeyi ama en belirgin özelliği yumuşacık yaptı
    benim saçlarım boyalı ve kendimi bildim bileli saç kremi kullanıyorum ama kuruduktan sonra uçlar yine sert oluyodu
    bununla yıkadıktan sonra inanılmaz yumuşak oldu bayılmıştım
    sonra ki yapışım da başka marka sabun aldım ondan memnun kalmadım yumuşatmadı
    şu an o markayı hatırlamıyorum ama yumuşacık yapan sabunun markası "şehriban teyze"...

yanlız bişey daha var o zaman 2 kalıp sabunla yaptık biri defneli zeytinyağlı öbürü sırf zeytinyağlıydı ondan kaynaklanabileceğini sanmıyorum ama yinede bilemiyorum
    yarın şehriban teyzeninkini alıp tekrar yapıcam
    bakalım yine yumuşak olursa demekki markadan kaynaklanıyo

10. 1 Kasım 2008
  11. Hazan_Su

Hazan_Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilginç umarım işe yarar da kimyasallara para ödeyip durmayız valla:))

12. 1 Kasım 2008
  13. MeDuSa

MeDuSa Guest

kesinlikle deneyeceğim ama dün yeni şampuanımı aldım cnm ya bu dediğin ampuller teker teker satılıyomu ve fiyat ne kadar bilen varmı acaba :uhm:
    bundan sonra bende kendim yapıp denicem eğer istediğim gibi olursa niye şampuana para veriyim dimi :lepi:

14. 1 Kasım 2008
  15. chantyclarie

chantyclarie Guest

canım 3-4 lira arası bişey olması lazım ben ssk dan aldığım için tam fiyatını bilemiyorum ama hatırladığım kadarıyla öyleydi

16. 1 Kasım 2008
  17. MeDuSa

MeDuSa Guest

ssk dan ansıl aldın cnm doktormu yazıo ayrıca tane tanemi satılıo bunlar çok soru sordum kusura bakma :eek:

18. 1 Kasım 2008
  19. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım inşallah saçlarının dökülmesine iyi gelir bu şampuan.Ben de denemek istiyorum fakar yaklaşık bir yıldır bu ampullerden bulamıyorum,eczacılar acza depolarında bile bulunmadıgını söylüyorlar..