kendi sütünü mayalayan varmı?

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve CHOSEN tarafından 3 Eylül 2009 başlatılmıştır.

3 Eylül 2009
    Konu Sahibi : CHOSEN
  1. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    5.5 aylık bir kızım var.bugun doktora gittik.doktora nasıl ek gıdalara gecebilitrim diye sordum.oda meyve suyu veya püresi ve yogurt ver dedi.ama yogurdu yaparken kendi sütünü mayala dedi.şaşırdım kaldım.1 yasına kadar inek sütü vermek pek dogru olmadıgı için bunu söyledim dedi.dediği yöntem şu: önce hazır yogurt ve hazır sütü mayalayıp yogurt yapacakmışım.sonra kendi sütümü sağıp önceden yaptıgım yogurtla kendi sütümü mayalayacakmısım. bana cok ilginç geldi daha önce bunu deneyen oldumu yoksa ben ilk defa duydugum içinmi böyle oldum.?

2. 3 Eylül 2009
  3. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bende ilk defa duyuyorum ben kutu sütle mayalayp veriyorum yoğurdu
    çok abartıyorlar bu süt işini ya okadarda değil bence

4. 3 Eylül 2009
  5. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    deneyen olduğunu biliyorum yapıyorlar daha iyi olur doktorunuz oldukça duyarlıymış.

6. 4 Eylül 2009
  7. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bennim görümcem yapıyordu eskiden beri olan birşey..:-) yeni değil yani.Bence çokta iyi inek sütündense ..

8. 4 Eylül 2009
  9. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk defa duydugum için tuhafıma gitmişti.acıkcası ben hayatımda hiç yogurt mayalamadım.normal yogurt mayalamadımki kendi sütümü nasıl yogurt yapıcam bilmiyorum.

10. 4 Eylül 2009
  11. Belgins

Belgins Guest

slm arkadaşlar bende daha önce duydum ama hiç denemedim bende başladım ek gıdalara ama bnm doktorumda 6. aydan sonra başla çünkü baen gaz yapabiliyo bebeklerde dedi

12. 4 Eylül 2009
  13. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben dr a sormuştum bu yoğurt meselesini sen mamalarda ne var sanıyosun inek sütü ve ondan yapılmış yoğurdun alt suyu dedi.çok abartıyorlar ailede alerjik bir durum yoksa inek sütüne karşı hiçbir şey olmaz dedi ki kendisi 32 yıllık çok tecrübeli bir çocuk dr dur.yine de sen kendi dr nun dediğini yap.

14. 4 Eylül 2009
  15. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ya işin aslında ben öbür türlüde maya atmasını bilmiyorumki :)
    doktora dedim o kadar sütü nasıl biriktiricem diye eğer sütün birikmezse o zaman devam mamasıyla atarsın mayayı dedi.nasıl yapıcam hiç aklım kesmiyo.daha önce hiç bişey vermedim bebegime suya bile daha bugun baslıyorum.emzirmek en kolayıymıs ya.meyveler sebzeler püreler mamalar ortalık çok karıstı valla :) meyve suyu meyve püresi diyo.bütün meyveler dahilmi buna? yani bu ayda yiyemeyecegi bi meyve varmı bilmiyorum.o kadar cok soru sordumki doktora bıktırmaktan korkup bunlarıda ekleyemedim.nasıl öğrensem bilmiyorumki.

16. 4 Eylül 2009
  17. cerencim

cerencim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım,böğürtlen dut ve çilek hariç verebilirsin. bende şimdi ek gıda işini araştırıyorum da:) ilk olarak elma ve havuçla başlamanın uygun olacağını da duydum ama ben armut vermek istiyorum:)):lepi:

18. 4 Eylül 2009
  19. EU2

EU2 Guest

:1shok:

ilk defa duyyorum :1shok:

bende ogluma 2 yasına kadar keçi sutu verdim hiç inek sutu vermedim ...
    kızlar keçi sutu inek veya koyun sutunden cok cok daha iyi ve saglıklıymıs ...
    biz oglusuma keçi almıstık bi tane onun sutunu sagıp taze taze verdik hep ...
    imkanı olan yapsın derim ...