Kendilerini ven insanlar kompleksli midir?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve DERin83 tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

10 Eylül 2009
    Konu Sahibi : DERin83
  1. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar sizce insanlar kendilerini niye överler bazı kadınlar çocuklarıyla çok övünürler olmamış birşey varmış diye ballandıra ballandıra anlatırlar, yüksekten uçarlar olduklarından çok zengin göstermeye çalışırlar ya da çok entellektüel im tavrına bürünüp dahada küçük düşerler. bu insanlar kimseyi beğenmezler karşısındakinde sürekli bir kusur ararlar, iyi birşey yapınca senin adına sevinip tebrik etmek yerine, gözlerine diker adamın üstüne bölee akannehir ben bu insanların kompleksli olduğunu yapmak isteyipde yapamadıkları şeyler yüzünden psikolojilerinin bozuk olduğunu düşünüyorum. ya siz ? buyrun konuşalım tartışalım bende yanlış düşünüyor olabilirim tabii...

2. 10 Eylül 2009
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Biri diğerlerinden farklı ise ve çevresindeki insanlar kendi ezikliklerini bu insan üzerinden ego tatmini yoluyla gidermeye çalışıyorlarsa o kişi sonuna dek kendi özelliklerini,farklılıklarını dile getirmelidir diye düşünüyorum.
    Bu tip insanlar çok var.Kendinde olmayan özellikler karşısındakinde olunca hırs yapıp,o kişiye zarar vermeye çalışıyorlar.Böyle bir durumda ben de ''Hoopp !Orda dur,sen kim oluyorsun,ben senden farklıyım,derim.Mütevazi olmak her zaman kazandırmıyor karşıdaki art niyetli ise.:1closedeyes:
    Bunun dışında çoluğu çocuğu ile övünenleri hoş karşılamak gerektiğini düşünüyorum.Herlesin çocuğu onun gözünde çok büyüktür,yücedir.Varsın övsün ,bana ne zararı olacak ki ?

4. 10 Eylül 2009
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    He he komplekslidir..
    Bakın bana akıyor paçalarımdan kompleksler..:CüvCüv:
    Yahu seviyorum kendimi,bunu dile getirmenin ne mahzuru var ki...
    Allahıma çok şükür zekiyim,güzelim,seksiyim..hihoyyyt
    Eksiğim yok fazlam var..:icecream:
    He işte bir de komplekslerim var.. Hangi konuda olduğunu bilmediğim komplekslerim...:lepi:

6. 10 Eylül 2009
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    aman neysem oyum beni nasıl görüyorlarsa öyleyim. şöyleyim böyleyim demem. karşımdaki söylesin,ben değil....

8. 10 Eylül 2009
  9. amylee_5

amylee_5 direksiyon hocası Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canm sana yürekten katılıyorum.malesef çevremizde dolu bu tip insanlarr.hep senin eksik yönlerini bulmaya çalışırr.hep küçük düşürücü laflar.eleştiriyi kabul etmez ama çok eleştirir.ben böyle birini tanıdım malesefffffff :KK43:

10. 10 Eylül 2009
  11. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

yok be lale ben bu tarz bu övgüden bahsetmiyorum, öyle bende senin gibi derim çok güzelim, akıllıyım falan, ben olmayan şeyleri varmış gibi gösterenlerden bahsediyorum :KK66:

12. 10 Eylül 2009
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    olanın fazlasını söylüyorsa olabilir dediğin.
    ama bende överim kendimi nolcek.

Allah'ın bildiğini kuldan mı saklayacam.
    iyi yemek yaparım, zekiyim,:lepi:
    eskiden güzeldim şimdi şiştim..mafoldumben
    bi sürü iyi yanım vardır benim övebileceğim.
    nasıl ki kötü yönlerimi yerersem iyi yönlerimi de överim.
    kompleksli miiym ben şimdi?CADIARZU

14. 10 Eylül 2009
  15. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    işte bende aynen senin gibi düşünüyorum, ben niye öveceğim çoluğumu çocuğumu başkası övsün dimi ama ? yada malımla mülkümle niye övüneceğim hem kime ne bana ne dimi

16. 10 Eylül 2009
  17. amylee_5

amylee_5 direksiyon hocası Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kendini beğenmek komplek sayılmaz tabi ,kendini beğenicen kendinle barışık olucan.ama bu insanları küçümsemek hakkını vermez kimseye.psikolojisi bozuk olan insanlarda bu çokolur konuyu başlatan arkadaşım halısın bu tezinde::,,

18. 10 Eylül 2009
  19. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bir arkadaşımın kayınvalidesi (arkadaşımda manken gibidir gerçekten) durup dururken senin bacakların çok kalın şişmansın demiş, arkadaşımda sen kendi kızına bak onun bacakları çatlaklarla dolu ama hala mini etek giyiyor diye cevap vermiş. kayınvalidesi, ama öyle söyleme benim kızım çok güzel hiç öyle kusurları yok, hem öyle dediğini duymasın çok üzülür demiş kaydirigubbakcemile3 benim iş yerimde başka bir arkadaşımda evim şöyle evim böyle çok zenginiz diyip duruyordu birgün evine gittim hiçte anlattğı gibi değildi çok şaşırmıştım. bu tarz insanların bence kompleksleri var.