Kendım ıcın yasamak ıstıyorum...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve dertlisezen tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

9 Ocak 2010
    Konu Sahibi : dertlisezen
  1. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Soze nerden baslayacagım bılmıyorum.Bugun farkettımkı hep baskalarına gore yasamısım.Ogrencıyken evlendım.Hala ogrencıyım.Ikı yıldır calısıyorum.Esımın maası kendı evımızın ve kayınvalıdemlerın faturalarına gıdıyor.Evlendıgımızde cogu seyımızı kendı annemler yaptı.Altın olarak hıcbırsey ıstemedım cunku onların altın yapacak gucu yoktu (ıkı ev ve bır araba var ama ıkısı de hala emeklı olmamıs )yapsalar bıle odemesı bıze dusecektı.dugunde gorumcemın takı setını taktım sabah gerı verdım.Dugunden sonra kayıpederımın duzenlı ıslerı bıttıgı ıcın onlara yardım etmek zorunda kaldık ha bu arada kayınpederım ve uc kardese aıt olan yedıncı katta sobalı catısı heryerden akan bır ev ayarlandı bıze.Bu ay onlara kıra vermeye baslayacagız.Borclar dıze kadar olunca hıc dusunmeden bılezıklerımı bozdurup borclarımızı kapattık.Elımızde sadece 2 bılezık kalmıstı onu da catı yaptırmak ıcın kullandık.Kayınvalıdem ıle kayınpederımle yasadık 8 ay kendı evımız yukarıda dayalı doselı dururken.Kayınvalıdemle kayınpederım bu ay ıkısı de emeklılık gunlerı doldu.Bır ıkı ay ıcınde emeklı olacaklar Allah ın ıznıyle.Benım maasımsa kredı kartı odemesıne,kurs ucretım de kayınvalıdenın prım odemesıne gıdıyordu bu aya kadar.Hala onlarla yemek yıyoruz.Bazen kendı evımızde yıyoruz.Evlendıgımızden berı ıstanbuldayız.Dogru duzgun hıcbıryer bılmıyorum.Bunaldım artık.Kendım ıcın bırseyler almak,bırseyler harcamak bırseyler yapmak ıstıyorum.Ikı senedır gorumcemlerın yanına sozde tatıle gıdıyoruz.Temızlık cocuk bakmaktan bıktım.Gorumcemın emırlerınden de.Balayını gorumcemlerde kayınvalıde kayınpederle gecırdık.Bu sene de esım teyzesı kızları ve bız..Artık yeter. Esımle ıkımız bırseyler paylasmak ıstıyorum artık,dort kısılık bır paylasım degıl! Icımı dokup rahatlamak ıstedım.

2. 9 Ocak 2010
  3. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    okurken ban efkar bastı seni düşünemiyorum:KK43:( her acı sıkıntının tatlı bir meyvası olur..inşallah en kısa sürede sen de dileklerine kavuşursun....:teselli:

4. 9 Ocak 2010
  5. dertlisezen

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Insallah canım.Bazen kendımce yok zederdi kuruntu yapma bu kadar takma ya dıyorum ama..Artık ıkımız bır hayatı paylasalım ıstıyorum.Tabıkı aılelerde var hayatta ama bu kadar yakın olmamalıyız.En azından aynı apartmanda.poff :KK43:

6. 9 Ocak 2010
  7. tanger

tanger ben, oğlum ve aşkım Üye

Beğenildi:
    208
    Ödül Puanları:
    163
    ayarkadaşım zor bır durum allah yardımcın olsun....
    eşin ne dıyor bu duruma onunla bir konuş istersen

8. 9 Ocak 2010
  9. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    peki baştan konuşulmadı mı?? birlikte oturmak istemeniz falan, sen mi istedin baştan?
    çünkü bu gibi şeyler baştan nasıl oluyorsa sonrası da o şekilde gelişiyor diye biliyorum..ama herşeye rağmen sağlığını etkileyecek kadar sıkma kendini,daha çocukların olcakkk,iyi bak kendinee:KK46:opuyorumnanaktan

10. 9 Ocak 2010
  11. kalfa

kalfa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya canm neden sen bole şeylere bouyn egiyosun ki eşin neden bunlara izin weriyo anlıyamadım ama
    çok
    uzuldum
    eşin biz hanmla yanlız bi dışarı çıkalım gezelim falan demiyomu
    senn kıymrtini biliyomu umarım hayat istedin gibi gider bundan sonra sabrın sonu selamet
    bende kaynanasıyla oturan bi gelinim seni çok iii anlıyorum
    hayat
    bizim istedimiz gibi deil başkalarının hayatının içinde gidiyo
    benimde evlilimn ilk yılları hiç guzel deildi
    kabus desem yeridir hatta ama alıştım artık eskisi gibi takmıyorum lafları sözleri biraz vurdum duymaz olmayı orendim
    umarım bir dahaki yazında daha olumlu şeylerini paylaşırsın

12. 9 Ocak 2010
  13. dertlisezen

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Canım aynı evı paylasmıyoruz su anda ama aynı apartmanda olmamız bıle yetıyor anlıcan.Aynı apartmanda olunca onlara ugruyorum evde olmuyorlar.Bır gun sonra dun neden ugramadın dıyorlar :kızgın: Bılıyorum ıyıler ama belkı de ben artık cekemıyorum. Zaten ıyı davrandıkları ıcın agzıma gelenı dıyemıyorum.Esım de bence vıcdan azabı cekıyor o yuzden anne babasını emeklı edene kadar ugrasacak.Bekarken hep kendıne yasamıs.Evlendıkten sonra da evlılık hayat neymıs gordu.Bır de kayınvalıdemlerın e. boyleydı e soyleydı lafları.bıze yardım etmedı hep kostek hep kostek ama zederdi ıle evlendı ıyı bır evlat oldu felan.Bugun bası donuyordu cok kayınvalıdemın.Yerınden kalkacak gıbı degıldı.Hem komsu hem akrabamız olan bı ablamız var o geldı.Onun yanında ay evdede yıcek bırsey yk dedı kayınpedere hamur aldırdı fırından.Aksam ustu esımle bılgısayar ıcın bırsey almaya gıderken annecım bırsey lazımmı dedım.Hayır yok dedı bu da benı sınır edıyo.Kadının yanında yıcek bırsey kalmadı dıyor ben sorunca bırsey lazım degıl dıyor.

14. 10 Ocak 2010
  15. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    onu bunu anlamam,insanda biraz bencillik olacak ben okurken baya gerildim yani.yasakkelimefazlaca fedakarsın canım.artık kendin için yaşamalısın.

16. 11 Ocak 2010
  17. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    yazdıklarını okuyunca en çok takıldığım nokta şu oldu canım sen neden görümcenden emir alıyosun anlamadımfisfisfisherşey bir tarafa bu daha çok aklıma takıldı
    banada fazla fedakar davranıyosun gibi geldi.işin var maaşın var para kazanıyosun bence daha rahat yaşamak senin de hakkın
    umarım herşey gönlünce olur

18. 11 Ocak 2010
  19. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    cok fedakarlik yapmissin bunun mükafatini mutlaka alicaksindir allah yardimcin olsun ama sanirim bu kadar fedakarlik yeter biraz bencil olmani tavsiye ederim