Kendimce Diyet Listem :)

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve denisim tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1 Nisan 2009
    Konu Sahibi : denisim
  1. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar :) Biliyorum aranızdan bir kaçınız bana kızıcaksınız bunun sebebi de bazı konuşmalarınızı okudum çok şişman olmayıp ta zayıflamaya çalışan insanlara kızıyorsunuz...Evet ben çok şişman değilim ama yaz geliyor ve zayıflamam gerekiyor bugüne kadar hiç almadığım kadar bu kış çok kilo aldım..:kızgın: Ve bugün zayıflamaya karar verdim boyum 1.67 kilom tahminlerim doğrultusun da çünkü en son tartıldığım da 60 kiloydum eminim şuan daha da kiloluyumdur 65 olmuşumdur tabi boyumun uzunluğu ve kemiklerimin kalınlığını düşüürsek fazla kilolu gözükmüyorum ama bu sene evlenmeyi düşündüğümüz için bu kilo çok fazla fiziğim çok güzel :nazar: ama şu göbeğim de olmasa çok daha güzel olucak biraz da yanlarımdan almaya başladım bugün dur demeseydim eminim 70 75 kilo halimle burya yazıcak olucaktım..Ben boğa burcuyum burçlara pek inanmam ama her insanın burçlarının özelliklerini taşıdığını düşünürüm mesela boğa burçları lüx düşkünüdür giyinmeyi ve yemek yemeyi severler ben de bu özellikler var ve tanıdığım tüm boğa burçların da bu özellikleri gördüm.. Yemek yemeyi gerçekten çok seviyorum ama formuma ve güzelliğimi de bu sene biraz kaçırsam da düşkünüm....

Neyse fazla konuştum :dance: Gelelim konu başlığım daki cümleye kendimce diyet listem evet kendimce bi diyet listesi hazırladım ve bunu sizle paylaşmak istedim yanlışlarım veya önerileriniz olabilirmi diye... bugün forum da ki bazı diyet listelerini takip ettim hiç birisi bana uymuyor çünkü ben ev de bulunabilicek yiyeceklerle bi diyet listesi hazırlıyorum... Sizin diyet listeniz de ceviz var kırmızı et var bunları devamlı alamam bu yüzden benim gibi çok insan vardır kekndi diyet listemi günden güne hazırlıycam ve burda zayıflama belirtilerini ve uyguladığım herşeyi paylaşacağım sizle paylaşmam beni daha çok azimlendirecek ve eminim arada kaçamak şeyler yapmıyacağım çünkü bunu size kanıtlamam gerek :)

2. 1 Nisan 2009
  3. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet bugün 1. Nisan çarşamba ve ben sabah kahvaltımı 1.30 saat önce yaptım..

Sabah kahvaltımı ;

*** önce 1. brdk su yla açtım ve başladım kahvaltımı hazırlamaya her zaman kahvaltıya başlamadan önce 1 bardak su içmek insanın karnını biraz tok tutmaya yarıyor ve emiN olun çok yemiyorsunuz ben 70 ve 75 kiloya ulaşmamamın sebebini her yemekten önce susuz başlıyamama bağlıyorum..

*** 1 brdk zayıflama çayı ( geçen sene almıştım bir poşetini geçen sene bitirmiştim dolapta bu sene geri kalan bu poşeti de buldum bugün açıp diyet listeme dahil ettim)

*** 1 brdk çay ( şekersiz içemiyeceğim için şekerini her zaman koyduğumdan çok daha az koydum her zaman genel de 2 kaşık şeker koyardım bugün 1 kaşık koydum )

*** 1 dilim beyaz ekmek ( sabah kahvaltılarını ekmeksiz yapamıyacağım için 1 dilim ekmek ekledim)

*** 10 siyah zeytin ( bu biraz çok oldu ama bunu daha sonra azaltıcağım)

*** 6 yeşil zeytin

*** 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir

*** 2 küçük dilim kaşar peyniri

*** 4 salam ( biliyorum bu nasıl diyet listesi diyeceksiniz ama sevdiğim bişey de olsun dedim)

*** 1 çay kaşığı çemen :eek:

Bu benim bugün kü yaptığım kahvaltı listem hepsini aynı tabağa koydum zengin bir kahvaltı gibi gözüktü cokacimcoook peynirle zeytini çok sevmediğim halde yedim bu listem de önermek istediğiniz bilgiler varsa ekliyebilirsiniz arkadaşlar :dance:

Birde bir küçük not defteri hazırladım buraya eklediğim listeyi oraya da ekleyip rapor yazıyorum :) mesela Raporum da ;

*** 4 salam dan 3 salam yenildi
    *** 2 dlm küçük kaşardan 1 dlm yenildi

Bunu foruma ekledikten sonra birazdan kalkıp sporumu da yapıcağım :) hihoyyyt hihoyyyt

Spor da yaptığım hareketler de hemen aşağı da :dance:

4. 1 Nisan 2009
  5. bambaskaben

bambaskaben 48'Lik Çıtır :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım salamı yiceksen daha az ye 1 tane falan ye mesela 10 zeytin fazla 5 e indir ve bence beyaz ekmek kullanma çavdar veya kepek ekmeğini tercih edebilirsin kolay gelsin ...a.s.

6. 1 Nisan 2009
  7. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle güzel bi ısınalım :dance: en güzel ısınma yöntemi koşmaktır :dance:

Sonra her tarafımı bi güzel esnetip...

MEKİK HAREKETİ
    Mekik çekmeye başladım dizlerim bitişik , iki elimi de enseme koyup hızlı bir şekil de başladım 1... 2... 3... derken fazla da olmasın 30 la başlıyalım bizim spor hocamız 30 a kadar yaptırır sonra da 30 dan geriye yaptırır dı ölürdük tabi :) mekik hareketini günden güne artırıcağız... Mekik hareketi karın bölgemiz de ki kasları kuvvetlendirip, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur...

SOPALI HAREKET..
    Bu harekette sopayı ense kökümüze alıp iki elimiz geçiriyoruz. Ayaklarımız yere sağlam basıp sütratli bi şekilde sağa sola dah çok kalçadan yukarısını döndürerek bikaç dakika da hızlı bi şekilde yapıyoruz. bu hareket karnın yağ tarafında ki kasların şekillenmesine ve göbeğin erimesini sağlar...

BEL KASLARI İÇİN MEKİK
    Bir tarafta ki kolumuzu,bükülmüş olan diğer tarafta ki diğer dizimize doğru hafifçe sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz.. Bu hareketi de bir kaç dakika dayanabileceğimiz kadar yapıyoruz.. Daha sonra diğer tarafta ki ayağımız ve kolumuzla yapıyoruz.. Bu hareket karnın yan tarafına doğru oaln kasları çalıştırmak için yararlıdır...

BİSİKLET HAREKETİ
    Yere yatıp ayklarımızı yukarı kaldırıyoruz bisilet sürer gibi bacak kasları ağrıyana kadar önce düz sürüş sonra geri sürüşle tamamlıyoruz bu harekette bacak kaslarımız ve kalça kaslarımızın sıkılaşmasına yardımcı olur

KALÇA VE KARIN KASLARI İÇİN EGZERSİZLER

$eg234ks4zc.gif

Yukarıda verilen hareket gibi şeklimizi alıp ;
    Faydası:Kalça ve bacakları kuvvetlendirir karın kaslarını sıkılaştırır. Yüksek kalori harcanmasını sağlar.

Uygulama:Ayakta, bir adım öne gider gibi durun (bacaklarınızı 1 metre kadar ayırın). Arkada duran bacağı bükerek dizinizi yere doğru ***ürürken, kalça ve önde duran bacağınız arasında dik bir açı oluşturmaya çalışın. Her seri sonunda bacak
    değiştirin.

Egzersizi yaparken:
    - öne değil de zemine doğru gitmek için arka bacağınız üzerinde yaylanın,
    - karın kaslarınızı kasın,
    - arkada duran ayağın topuğunu kalkık tutun,
    - dizinizi yere koymayın.

$eg245kz2ax.gif

Faydası: Kalça ve karnı çalıştırır ve kuvvetlendirir.

Uygulama: Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı bükün, ayak tabanlarınızı yerde ve
    kalçanıza yakın tutun. Topuklarınızla iterek
    kalça ve sırtınızı kaldırın.

Egzersizi yaparken:
    - sırtınızın üst kısmını ve omuzlarınızı yerde tutun,
    - kaldırma sırasında kalça ve karın kaslarınızı sıkın,
    - yukarı çıkmaya çalışırken dizlerinizi açmayın,
    - her tekrardan sonra değil seriyi tamamladıktan sonra dinlenin,
    - güç harcarken nefes verin.

$eg218qw8fo.gif

Faydası: Kalça ve kalçanın dış kısmını kuvvetlendirir.

Uygulama: Yanlamasına uzanın. Attaki
    bacağınızı bükün. Üstte kalan bacağınızı ayağınız zemine dönük olarak kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

Egzersizi yaparken:
    - bacağınızı kaldırırken kalça kaslarınızı kuvvetle sıkın,
    - bacağınızı indirirken zemine dokunmayın,
    - güç harcadığınız aşamada nefes verin.

$eg256iv6ft.gif

Faydası: Kalçayı sıkılaştırır karın kaslarını çalıştıır.

Uygulama: Emekleme pozisyonu alın. Bir bacağınızı bükerek yukarı doğru kaldırın.
    Her seri sonunda bacak değiştirin.

Egzersizi yaparken:
    - topuğunuz yukarı doğru bakmalı,
    - sırtınızı tamamen düz tutun,
    - kalçanızı maksimum oranda sıkın,
    - bacağınızı fazla kaldırmaya çalışmayın,
    - ellerinize değil, dirseklerinize dayanın,
    - gövdenizi çevirmeyin,
    - güç harcarken nefes verin.

Ekli Dosyalar:

8. 1 Nisan 2009
  9. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    önerine kulak verdim salamı yarın 1 taneye indiriyorum..a.s. zeytini koyarken de çok olduğunun farkındaydım onu da zevkle 5 indiriyorum çünkü zeytini zaten çok sevmem :) beyaz ekmeği sadece sabahları yiyecektim akşamalrı ekmek yemeyi düşünmüyorum ama belli olmaz en iyisi ebn sabah gidip kepek ekmeği alıyım teşekkürler önerilerin için a.s.a.s.:lepi:

10. 1 Nisan 2009
  11. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar
    ARA ÖĞÜNDE ; SAAT 15:00 da
    1 Kase yoğurt ve 1 Avuç fındık yedim
    ve
    yürüyüş yaptım.

12. 1 Nisan 2009
  13. akasya1612

akasya1612 Sincaplarım cennette.. Pro Üye

Beğenildi:
    98
    Ödül Puanları:
    113
    Canım bence salamı haftada 2-3 gün 1 dilimle sınırla, zeytini de öyle dönüşümlü ye, zeytin sandığımızdan daha çok kalorili.. Kaşarı da tamamen terkedemiyorsan diyet sürecinde beyaz peynirle dönüşümlü olarak tüket.. sabah 2 dilim kepek ekmeği ilave edebilirsin. Bu arada imkanın varsa mutlaka domates, salatalık, marul ya da maydonoz tüketmeye çalış, olmadı 1 adet meyva ekle kahvaltına. Ara öğünde de 1 kase yoğurt ve 1 avuç k.yemişi 2 ara öğün olarak tüket, yani aralarında 2 saat falan olsun bence. Çayı da yeşil çaya döndürdün mü senden süperi olmaz. Günlük su tüketimini de yaz. Bir de kahvaltı en geç 11 e kadar bitmiş olmalı. Öğlen ve akşam yemeklerini de yazacaksın değil mi? Ha çok konuştuğuma bakma, kelin kendine ilacı yok... Bunları bir dönem diyetisyenden öğrenmiştim.. Başarılar..

14. 1 Nisan 2009
  15. glsh85

glsh85 Guest

salam ve zeytın cok fazla cnm bence
    kasarda en yaglı peynırmıs
    fındıkta cok kalorı hbrın olsun :)
    ay olumlusu ıse sporunn superr:)

16. 2 Nisan 2009
  17. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dün yazamadım arkadaşlar babam pc başındaydı ve komşumuzun kızları ödev için gelince benim akşam yemeğinde yediklerimi bugün anlatmak zorunda kaldım ....:)

khavaltımı öğleye yakın yediğim için öğle yemeği felan yemedim zaten genelde 2 öğün yerim :)

AKŞAM YEMEĞıM DE SAAT ; 18:00

1 Dilim kepek ekmeği
    1 porsiyon dolu dolu marul ve diğer yeşilliklerden oluşan salata
    1 tabak yemeğin posa kısmı suyunu almadım (tv de duymuştum yemeğin en çok kilo aldıran yeri suyuymuş)

SAAT : 21:00 SIRALARI DA
    1 Brdk şekersiz süt (sevmediğim halde içtim)

GECE YATARKEN ;
    Yatağımda da yukarı da belirttiğim Bisiklet hareketini yaptım

18. 2 Nisan 2009
  19. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Kız o nasıl sabah kahvaltısı?

1-2 tane börek poğaca börek eklesen, al sana pazar brunchı..Değiştir onu çıbık...

Ben de diyetteyim gibi gibi tam sayılmaz, zabah kahvaltım 4 adet diyet bisküvi..:)))

Bu arada Boğa burcu hakkındaki yorumların çok doğru, lükse, paraya yemeğe güzelliğe çok düşkünüzdür..

Neyse..hadi hayırlısı..