Kendimden korkuyorum(Ben deliyim?)

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sehercik tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

23 Kasım 2009
    Konu Sahibi : sehercik
  1. sehercik

sehercik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaslar. 84 kıloyum boyum 1,65
    küçüklügümden beri kilolarımla ugrastım..hıcbırzaman bu kıloları verımedım..okadar cok dıyet yaptımkı.hıc bırzaman zayıflıyamadım.kucuklugumde alay konusuydum.(ayı dıye hıtap ederlerdı)şimdi ise topaç vs vs..yani inanın bııktım artık kendımde yasama gucunu bıle zaman gelıyor bulamıyorum..uzerıme bısey almaya gıdıyorum.bulamıyorum..çünkü olmuyor..bır kıyafete bakıyorum..tezgahtarın ukala cvp larıyla karsılasıyorum..o sana olmazkı.baskasına bakıyorum zaten deyıp kestırıp atıyorum..kot almaya gıdıyorum..erkek kotlarını onume cıkarıyor..dıledıgım gıbı yemek yıyemıyorum..herkezın gozu kendımde sanıyorum..bunlar benı ınanın delırtıyor..evet dıyeceksınız bunun yuzundenmı delırdın..bılmıyorum..kendımı ıyı hısstemıyorum..duurup dururken acaıp tepkıler verıyorum..normal bır arkadasımla konusrken bıle sesım tıtrıyor..konusamıyorum..kekelıyorum..kendımde oz guvenı bulamıyoırum..kendımı cırkın bakımsız bır asalak gıbı goruyorum..herkezı kırıyorum..bagırıyorum cagırıyorum..agzımdan cıkanı kulagım duymuyor..esımı hele onu o kadar cok uzuyorum ki agzıma ne gelırse bazen sayıyorum..gecen sakadan ayagına vurdum..ayagıda oynadıgı mactan dolayı sakattı..oda sen ne yapıyorsun seher ayagımı acıttın dedı bıraz soylendı..ben de ne var bunda ya dedım..aldım terlıgı yerden kafama kafama hızlı hızlı vurdum..sonra dedım ben ne yapıyorum..aradan 5 sk gectı kendıme geldım..esımle tartıstıgımızda sınır krızlerı gecırıyorum..kendımı parcalayasım olduresım gelıyor..ınanın kendımden korkuyorum..ya canıma kıyarsam..

2. 23 Kasım 2009
  3. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim git bir an evvel doktora. psikolojik destek al. mutlaka ama mutlaka....

kilo konusuna gelince, eğer elinden geleni yaptın fakat yine de veremediysen, onun için de bir doktora görün. belki tiroid problemin vardır. eğer o da yoksa ve hala veremiyorsan da kendini olduğun gibi sevmeye bak. bir ömür kendini beğenmeyerek geçmez... kıyafet bulamıyorsan, dik mesela. saçına başına makyajına dikkat et. çevremde senin boy ve kilona sahip ama mutlu çok tanıdığım var emin olabilirsin. sen kafana taktığın için belki de etraftakilerin her hareket ya da lafı da sana batıyordur. mutlaka patavatsız insanlar da çıkıyordur karşına ama şöyle düşün; hayatında bir daha görmeyeceğin bir insanın söyledikleri yüzünden üzülmek sana ne kazandıracak... dediğim gibi profesyonel yardım al, hem kendin hem de ailen için. eminim eşin de üzülüyordur.

4. 23 Kasım 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    hemen hormon tahlili yaptırmanı öneriyorum.
    vucuttaki tiroid bezlerinin az yada fazla çalışması sonucu vucut böyle tepkiler verebiliyor.ve sana kilo olarakda geri dönüyor.
    psikologdan önce iç hastalıkları uzmanına gidebilirsin bence.

6. 23 Kasım 2009
  7. nefes01

nefes01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim.... kilonu kesinlikle dert etme.. sen yine 84 kilosun bence bo çok normal. benim teyzem 1.60 boyunda 120 kilo ama hayatından çok memnun. kilosuyla ilgili bişey söyleyen oldugu zaman kesinlikle cevabını veriyor. neden utanıyorsunki.. kenndini sev ve mutlaka psikolojik destek al canımm

8. 23 Kasım 2009
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kocan ne diyo bu duruma?

o seni daha yakından tanır ne de olsa

10. 23 Kasım 2009
  11. aydasu

aydasu pembekartanesi.blogspot Üye

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    163
    seher canım merhaba
    tatlım bak hayatta olmayacak bırsey yok sakın moralını bozma anladıgım kadarıyla ve senın de dedıgın gıbı ozguvenı kaybetmessın, bellı kı bı surecten gecıyorsun
    sana dedtek olmak ıcın yazmak ıstedım
    ben de kıloluydum hem de cok
    boyum 167 kılom 90dı
    dedıgın gıbı ınsan cok bunalıyor daralıyor uzuluyor ama emın ol yapılmayacak bırsey degıl
    52 beden etegım var benım hala saklıyorum
    ben asla dıyet yapamam olmaz sanırdım ama basardım sen de basarabılırsın eger etrafında basaran ınsanlar oldugnu gorursen daha da azmedebılrsın
    ınsallah sana destek cıkabılırım
    bak 90 kıloydum dıyorum senden cok daha fazla
    suan 38 bedenım ve 59 kıloyum ınan basarabılrsın
    her turlu yanında olmaya varım

12. 23 Kasım 2009
  13. Agresif

Agresif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı sıkıntıları bende çektim 85 kg'dan 58 kg kadar düştüm ama normal yemek yememe dönünce aynı kiloyu hızlıca tekrar aldım.ilk diyetimde hiçbirşey yemiyordum yanlış yaptığımı anladım şimdi daha doğru bir diyet yapıyorum.şuanda 82 kg'la diyete başladım 80 olmuşum bile.Bende küçüklükten beri iri yapılı büyüdüm.Benimde özgüvenimi kaybettiğim şeyler çok oldu.ama zayıfladığım dönemde çok çok iyi hissettim kendimi.Şimdi önce herşey beyinde bitiyor.Zayıflayamıyorum kelimesini sil beyninden.Ben öyle yapmıştım,yapıyorumda.Ekmeği bol tahıllı olanından tüket,akşam 18,00 den sonra birşey yememeye çalış.acıkırsan meyva ye su iç hemen tok tutuyor insanı.Birde aklın yemek düşüncesinde olmasın.Hayatımızı yemek yemeye şartlandırmamalıyız.suyu bolca tüket.yrm saat dahi olsa yürüyüş yap benim gibi vaktin yoksa akşam yatmadan hareket yap,hiç olmadı aç bir müzik oyna.görüceksin sende güzel güzel kilolarını vericeksin.Hiç sıkma sen tatlı canını.Unutma moral,motivasyon çevredekiler öncesinde kişinin kendi beyninde biter. :1hug:

14. 23 Kasım 2009
  15. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    ınsan kendiyle barışık olmalı ki,yaşamaktan zevk alsın...
    kendinizi sevmelisiniz,başkalarının ne dediği ya da ne demediği fazla umrunuzda olmasın...
    kilo vermek isterseniz veririsiniz,spor yapın,yürüyüş yapın ya da
    uzman birinden destek alın...
    ama yerdeki terliği alıp kendi kafanıza vurmanız bence iyi bir hareket değil,
    insan sinir anında ne yaptığının farkında olmaz ama daha tehlikeli vuruşlar
    olmadan uzman bir psikologtan mutlaka yardım alın...
    hayat o kadar tatlı ki,lütfen kendinize iyi davranın..
    sevgiler...

16. 23 Kasım 2009
  17. sehercik

sehercik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cok sagolun..cok dıyete basladıgım zamanlar oldu 3 ay falan yaptım kılo verdım yıne bıraktım..yemeden duramıyorum..basıma agrılar gırıyor..mutsuz oluyorum sınırlı oluyorum..ama yemek yedıkten sonra benden kralı yok..

18. 23 Kasım 2009
  19. sehercik

sehercik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bu aralar bebek ıstıyorum..daha bebegım yok..esım dıyor bu kıloyla hamıle kalırsan vay halıne dıyor..evet haklı 100 kılo garantı olurum ozamana ..bılmıyorum ama oda benı begenmıyor sanırım...yolda zayıf bır kız gorsem hemen esıme bakıyorum..bakıyormu dıye..esım bana zaman zaman destek oluyor zaman zamanda benı kırıyor..ıradesızsın sen dıyor....