Kendimi çok suçlu hissediyorum.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Blackberry tarafından 3 Şubat 2011 başlatılmıştır.

3 Şubat 2011
    Konu Sahibi : Blackberry
  1. Blackberry

Blackberry Allahım sen bizi koru Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

Kendimi çok suçlu hissediyorum. Bir bebeğim olsun diye 4 yıldır uğraştım sonunda rabbim onu bana verdi henüz 7 haftalık hamileyim eşim, ailem herkes serferber olmuş durumda elimi işe güce sürdürmüyorlar eşim temizlik, ütü elinden ne gelirse yapıyor yeterki ben yorulmıyım bebeğimize birşey olmasın diye ama ben herkesten gizli gizli sigara içiyorum :KK43: içmediğim zaman sanki ölecekmişim gibi hissediyorum nefesim daralıyor ama ona zararlı olduğunu da biliyorum içmemem gerektiğini biliyorum ama önüne geçemiyorum eğer bu yaptığım yüzünden bebeğime birşey olursa kendimi ömür boyu affetmiycem. Bana bir akıl verin siz hamile olduğunuz dönemlerde sigaradan nasıl kurtuldunuz nasıl yendiniz bu iğrenç şeyi...... (evet iğrenç diyorum biliyorum ne olduğunu ama vazgeçemiyorum :KK50: )

2. 3 Şubat 2011
  3. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Tatlım bak sen de farkındasın bebeğine zararlı olacağının...
    Bence bir doktora danışmalısın...
    Ben sigara hiç kullanmadım o yüzden bilemiyorum...
    Ama sigara istendiğinde karabaş otu çiğnemek sigara isteğini yok ediyormuş diye biliyorum...

4. 3 Şubat 2011
  5. Blackberry

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yarın doktor kontrolümüz var kalp atışlarını dinlemeye gideceğiz doktora bunuda soracağım şimdi kendi başıma birşey yapmak istemiyorum belki zararı olur diye ama hergece yatarken rabbime yalvarıyorum ne olur bana tiksinme ver şu lanet meretten diye :KK43:((

6. 3 Şubat 2011
  7. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım tebrik ederim , sağlıcakla kucağına al inşallah bebeğini...kendini strese sokma , sigarayı bırakmam lazım diye düşünmek seni daha da sigaraya bağlar...onun yerine hep bebeğini düşün, onu en sağlıklı şekilde nasıl büyütürüm diye düşün.... beslenmene , hareketlerine , psikolojine dikkat et...ne kadar çok motive olursan sigaradan o kadar çabuk soğursun...ben de sigara kullanıyordum , tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım ... hamile olduğumu öğrendikten sonra bir kaç gün bırakamam diye korktum, sonra hamilelikle ilgili sitelere girdim bol bol okudum, neler faydalı neler zararlı ...ve bebeğimin sağlığı için neler yapmalıyım konusunda okudukça daha çok motive oldum, sonra baktım ki sigarayı içmiyorum .... nasıl bıraktığımı farketmemişim bile ...doğumdan sonra bile sigara içen birinin o koku ile bebeğime yaklaşmasını istemiyordum ...kızım 2.5 yaşına gelene kadar içmedim , ama maalesef şimdi yine içiyorum

8. 3 Şubat 2011
  9. chess

chess Erguvan Pro Üye

Beğenileri:
    2.712
    Ödül Puanları:
    113

canım sigara içen annenin karnındaki bebeğin annesi her nefes çektiğinde nasıl çırıpndığını gösteren belgeseli izledin mi, izlemediysen mutlaka izle
    keşke bu başlığı ilk hamile kaldığında açsaydın
    bence kendiliğinden bırakamıyorsan mutlaka ama mutlaka doktora gitmelisin artık bazı hastanelerde sigarayı bırakma birimleri var buralara git, şimdiye kadar zarar vermişsin zaten bari bundan sonra kurtar bu eziyetten bebeğini,
    yarın bi gün doğum yapcaksın sigaranın zehirinin sütüne de geçeceğini biliyosun demi, bebeğin alması gereken anne kokusunda teninde nefesinde sigara olacak biliyorsun değil mi
    bence bırakabilirsin, çünkü hatanın farkındasın ve bırakmak istiyorsun, hemen bugün araştır hastaneleri
    eğer bu yüzden erken doğum falan yaparsan, bebeğine bişey olursa, düşük doğum ağırlığı, yaşıtlarıyla aynı oradanda gelişmeme falan... çekeceğin vicadan azabını düşünmek bile istemiyorum
    hemen bugün bi adım atmalısın

10. 3 Şubat 2011
  11. ladyfog

ladyfog Tanrı biyüktür! Pro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    Önce sakin ol. Böyle düşünmek, strese girmek bebeğine daha çok zarar veriyor unutma.
    Ben aklıma ne zaman sigara gelse su içtim. Evet çok zor biliyorum.
    Hamile kalmadan önce yemeği bile sigara içmek için yemek yerdim ben.
    Şu an içmiyorum. Hamileliğimde sezaryenimden bir gün önce yarım içtim.
    Yalnız bu konuyu buraya açmak moralini daha çok bozabilir, seni uyarayım.
    Umarım sağlıkla alırsın kollarına yavrunu.

12. 3 Şubat 2011
  13. Blackberry

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İnşallah en kısa sürede bende senin gibi farkında bile olmadan bırakırım bu mereti. İşyerinde arkadaşlar sigara içiyorlar onları görünce canım çok istiyor birde yine işyerinde doğum yapmış arkadaşlar var onlarda hep günde 5-6 taneden birşey olmaz doktorda izin veriyor o kadarna falan diyorlar bunlar benim kendimi kandırmama ve daha çok içmeme sebep oluyo :KK43:

14. 3 Şubat 2011
  15. chess

chess Erguvan Pro Üye

Beğenileri:
    2.712
    Ödül Puanları:
    113
    ay 7 haftalıkmış çok sevindim, 7 aylık diye okumuştum, mutlaka ama mutlaka bırak canım hele ilk üç-dört ay kesinlikle içmemelisin
    hemen bişeyler yap, bizede bildir lütfen
    sağlıcakla gelsin bebeğin
    :nazar:

Son düzenleme: 3 Şubat 2011
  16. 3 Şubat 2011
  17. Blackberry

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Destekleriniz için teşekkür ederim yarın doktoruma danışıcam ne yapmam gerektiğini iyiki KK var iyiki sizler varsınız inanın 8 yıldır beraber çalıştığım arkadaşlarımdan görmedim sizlerden gördüğüm desteği :))))) Hepiniz iyiki varsınız :))))

18. 3 Şubat 2011
  19. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bırakırsın merak etme, kendine güven , kadınlar erkeklerden daha iradelidir .... yanında içenleri uyar çekinmene gerek yok , sağlık bu .... 5-6 tane için bana da içebilirsin dedi doktorum ama nette izlediğim (diğer arkadaşların da bahsettiği )belgesel bu konuda bana ışık oldu .... her nefeste o minicik kalbin çırpınışları çok fenaydı ....o zaman anladım ki değil 5-6 tane, 1 nefesi bile zararlı.... o kadar özlemle beklediğim meleğime bunu yapamam dedim...
    sen kendini sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek istiyorum diye şartlandır, göreceksin rabbim sana yardım edecek ve değil içmeyi istemek ,yanında içenlere bile tahammül edemez hale geleceksin