Kendimi geri zekal gibi hissediyorum :((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dertlisezen tarafından 20 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

20 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : dertlisezen
  1. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Selam arkadaşlar, benim sorunum şu: Eşimle 14 aydır evlıyız ve esımın sureklı benı becerıksız olarak gormesınden bıktım.Şu aralar acayıp moralım bozuk.Eskiden belli etmemeye calısırdım ama artık herkes farkedıyor uzgun oldugumu.
    1. SORUN: Eşim sureklı benım bırseylerı beceremeyecegımı soyluyor ve bu benı sınır edıyor.Ehlıyet ıstıyorum.Cevap : "Sen ehlıyet alamazsın,korkaksın.Tedırgın oluyorsun hemen."Arkadan da ılla baska bırıyle kıyaslayıp ekler : "Bak Derya ( amca kızı) gibi araba kullanan kız gormedım daha.Ablam da oyle senın gıbı korkak." Sen ne anlarsın sen ne bılırsın laflarından da bıkmıs durumdayım.Bu arada esım lıse mezunu,dort sene yurtdısında calısmıs gelmıs sımdı bır otomotiv sirketinde araba tamırcısı,ben unıversıte 4. sınıf ıngılızce ogretmenlıgınde halen okumaktayım.
    2. SORUN: Evımızde onun hobısı olan dort tane akvaryumumuz var ve bunların temızlıklerı yemı vs. bunlar sureklı bı yerlerde dagınık,esım zaten genelde dagınık gercı :) Evde sureklı "Şu nerde?,bu nerde?" sorularından bıktım artık.Bulamayınca da "zaten koydugun yerı bı kere hatırlasan kafamı kesıcem!"lafını anında yıyorum.Evde herseyın yerını ben bılmek hatırlamak zorundayım.Dun temızlık yaptık beraber esyaların yerını degıstırdık.Aksam saat 11 olmus balıklarından ıkısı mıkrop kapmıs ılacı nerdeymıs,nerden bılıyım ben dedım."Bırseyı de bul ya bır seyı de bul yani!" Sanki ben bılgısayar harddıskıyım.
    3. SORUN:Ben esıme gore cok tutumluyum.Esım cok savurgandı ama bunu yavas yavas da olsa yenmeye baslamıstı.Bır senelık evlıyız benım aldıgım gıysı veya herhangı bırsey elımdekı parmak sayısını gecmez zaten ben ısteyınce " para durumumuzu bılıyorsun,nasıl alalım" der ama kendısı ucuz da olsa pahalı da olsa akvaryumu ıcın bısıler alır.
    4. SORUN: Eşim hıc gezmeyı sevmıyor :KK43: Sureklı evdeyız. Hafta ıcı altıda ısten cıkıyor.Ben de ısten cıktıgım ıcın evdeyım sureklı.Ya kıtap okuyorum ya da yemek yapıyorum ya da temızlık. Eve gelıyor,ben tum gun zaten evdeyım,dısar cıkalım derım hayır yorgunum der.Yemek yapıyorum bugun bunu neden yapmadın sundan yapsaydın.E sulu nıye olmamıs bu. Iyıce sınır olmaya basladım yani!!!!! Ilk defa boyle cok taktım kafama bu sorunları.Arkadas ben mı cok takıyorum ya da ne yapmalıyım kendımı cıdden gerızekalı gıbı hıssedıyorum senağlama

2. 20 Temmuz 2009
  3. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    sende ona kendını gerezekalı gibi hissetrr görür gününü
    ne odun adamlar varya:eek:lmaz:

4. 20 Temmuz 2009
  5. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ehliyet mi istiyorsunuz? eşinize sormak yerine gidin ehliyet kursuna yazılın... ehliyetinizi alın... onun demesine göre ne olduğunuza neden karar veriyorsunuz... o onun yorumu... demek ki korkak olan o... onun söylemlerine göre hayatınızı yöndlendirmeyin...
    siz üniversite mezunusunu, o lise... dolayısıyla bunu içten içe sorun yapıp size başka şekilde yansıtıyor...
    kendi ateşinizi kendiniz yakarsanız amca kızından da daha iyi araba kullandğınızı görürsünüz...
    kendi koyduğu şeyi bulamıyorsa onun dağınıklığını siz toplamayın... bırakın dağınık kalacaksa kalsın o ev... ama evin dağınıklığından sadece kadınlar sorumluymuş gibi hareket ediyoruz biz kadınlar... oysa evde iki kişi yaşıyor... hata... adamın annesi değilsiniz siz... ona bir yer ayırın... neyi en çok arıyorsa onları oraya koysun... orası onun olsun...
    fazla tutumlu olmayın... kendi paranızı kazanıyorsunuz... istediğiniz gibi harcayın... ben şunu almadımlarla övünmeyin... nasıl alıştırırsanız öyle gider...
    onunla gezmek durumunda değilsiniz... kadının ayrı bir hayatı olmalı... o gezmiyor diye kendinizi eve hapsetmeyin... arkadaş edinin... ya da en güzel arkadaşlığı kendiniz ile yapın... kimseye ihtiyacınız yok eşinize bile...
    çözecek olan sizsiniz... eşiniz size böyle dememeli... ancak dediklerini kabul edip etmemekte sizinle alakalı..oturup niye bana böyle dedilerle vakit kaybederseniz olmaz... bir şeyleri değiştirmeye kendinizden başlayacaksınız...

6. 20 Temmuz 2009
  7. dertlisezen

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    mafoldumben :sinifsinif:

8. 20 Temmuz 2009
  9. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    cnm kusura bakma ama neden böle hissediyosun :eek:klava:
    gerizekalı lafıyla kendine hakaret ediyosun inan :1shok:
    eşin balıkla uğraşcana birazda karısıyla ilgilensin :bbo:
    napcakmış bu kadar balığı böyle :uhm:
    moralini bozma yerimseniben
    ayrıca evdeki herşeyi hatırlamak zorunda değilsin :jeyyar:
    onunda evi sonuçta o da bilmeliyemek konusunda da beğenmiyosa eğer
    paşa liste çıkarsın haftalık naniknanik
    böylelikle laf etmez sırnaşık şey
    kadınla köle değildir :enbuyukkk:

10. 20 Temmuz 2009
  11. dertlisezen

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    su an ehlıyet alacak durumum yok Elfida'cım cunku ısten cıktım o yuzden ıse basladıgım gıbı alıcam dedıgın gıbı. :teytey:

12. 20 Temmuz 2009
  13. dertlisezen

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Liste cıkarsa daha ıyı,her gun soruyorum ıstedıgın bırsey var mı dıye.Yok dıyo aksam olunca da sundan nıye yapmadın bundan nıye yapmadın hay Allah'ım :eek:klava:

14. 20 Temmuz 2009
  15. cybernuran

cybernuran just say YES <")))>< Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    1. sorun eşin belki senin üniversite okumana karşı bir kompleks yapmış olabilir o nedenle böyle tepkiler
    veriyor üniversite mezunu olduktan sonra kendi üstünlüğünü şimdiden garantilemek istiyor olabilir.
    2. sorun bence bu pekte sorun edilecek bir mevzu değil eşinle beraber temizlik yapabiliyorsun düşünsene
    burda bir çok kadının eşi bırak desteği eşlerinden köstek ve de kötek görüyorlar
    3. sorun bak eşin savurganlığını bırakmaya başlamış kendi hobileri için yaptığı harcamayı çok
    görmemelisin
    4. sorunun cevabını zaten sen vermişsin sen çok takıyorsun bence abartma rahat ol
    kendini geri zekalı gibi hissettirecek şeyler yaşamıyorsun.

16. 20 Temmuz 2009
  17. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    muhtemelen senin lisans mezunu olacak olmanı kompleks yapmış
    ve "ne olursan ol ben senden üstünüm" düşüncesini sana kabul ettirmeye çalışıyor
    ya öyle davrandığında ne hissettiğini ona anlatacaksın
    ya da onu kendi silahlarıyla vuracaksın
    ikinci seçeneği hak etmiş bence :KK46:

18. 20 Temmuz 2009
  19. maviask

maviask Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.931
    Ödül Puanları:
    188
    zederdi daha baştan ezdirme kendini. Psikolojin alt üst olur seni aşağılamasına izin verirsen sürekli. Değmez hiç.