Kendimi Hiç Sevmiyorum :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve harmoni_ tarafından 25 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : harmoni_
  1. harmoni_

harmoni_ :) احلي حسوني بلدنيا Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    68
    Nerden başlasam bilmiyorum...

Ben 21 Yaşında bir kızım. Bildim bileli hep kiloluyumdur. Ama hiç bir zaman bu kiloları hakedecek şeyler yememişimdir. Bir ara,bundan 3-4 sene evvel, çok zayıfladım bildiğin manken gibiydim. Ama sonra ailevi nedenler okul vesaire derken depresyon tedavisi almaya başladım. Sevgili(!!!) psikiyatristimin yanlış tedavi uygulaması sonucu 1 yıl içinde tam 25 kilo aldım. Zaten en zayıf halimle bile 70 kiloydum. Boyum uzun olduğu için göstermiyordum. Ancak aniden aldığım kilolar,hiç bir kıyafete girememem, yaşıtlarımdan en az 5 yaş daha büyük gösteriyor şu an beni. Tam bu olaya alışmaya başladım derken bu kez de cilt problemlerim ortaya çıktı. 6 aydır kullanmadığım temizleyici,krem, antibiyotik, gitmediğim cildiye kliniği kalmadı. Hala sivilceli ve yaralıyım.

Hep yaşıtlarıma bakıyorum bir de kendime onların yanında 30 yaşını aşmış koca kadınlar gibi kalıyorum. Hayattan zevk alamıyorum. Aynaya bakmaya korkar oldum. Gerçekten kendimi çok çirkin hissediyorum. Hiç bir istediğimi giyemiyorum, hiç bir istediğimi yapamıyorum. Kendimden nefret etmeye başladım. Aynaya her baktığımda ağlamaklı oluyorum. Neden ben de herkes gibi değilim diye.

Ne olur bana birşey söyleyin kendimle barışmak istiyorum. Kilolarımdan o aptal sivilcelerden yaralardan kurtulmak istiyorum senağlamasenağlamasenağlama

2. 25 Temmuz 2010
  3. ..GkSu..

..GkSu.. Türk Esirlik Kabul Etmez! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    tatlıımm benim alt komşummun da öyleydii yüzü sivilce doluyduu ama şükür geçtii..

sanırım bu yaşla da alakalı.. moralini yüksek tutmaya çalışş

neden aynaya bakamıyorsunn sakınn bunu duymicaamm !

madem boyun uzun senin gibi uzun boylu olmak isteyen onca bayan varr ..

sadece kilo vermen tüm sorunlarına çözüm olacaktır diye düşünüyorumm..

çirkinn kadınn yokkturr.. bakımlı olmaya çalışş..

kıyafetlerini düzgün seçmen gerekiyor.. çok sportif de olabilirsin..

saçlarına özen göster.. makyaj yapabilrsinn.. ama cildine uygulamamanda fayda var..

kaç yaşındasın merak ettim ?

4. 25 Temmuz 2010
  5. hevin

hevin İkiPaşaAnnesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148

Kendinizden nefret etmekle birşeyleri değiştiremezsiniz, faaliyete geçmeniz şart.
    Sağlıklı beslenmeyle başlayabilirsiniz , spor ile kilo verebilirsiniz.
    Yaz geldi, yüzmeye gidin, bisiklete binin.
    Ayrıca bol bol sebze meyve tüketin. Beslenmeye dikkat edin.
    Ama bunları yaparkende sakın ola ki unutmayın, bunlar 3-5 gün içinde olacak işler değil,
    sabır sabır sabır...
    Cilt probleminize malesef doğal bir yöntem bilmiyorum ama sitedeki konuları bi inceleyin derim.
    Onun dışında cilt doktoruna da görünmeniz şart, merhem falan kullanmak zorunda kalabilirsiniz.
    Amaa.. sakın o sivilceleri patlatmayın kalıcı yaralar bırakır.

6. 25 Temmuz 2010
  7. ladyyuppi

ladyyuppi namidiger platonik_ask ;) Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    21 yasindayim demis arkadas en basinda:)

bende bazen fazla kilolarim yüzünden gecen sene aldigim seylerin bana olmadigini
    görünce moralim bozuluyor.. bir ara benim cildimde bir ara derken , 7 sene önceydi
    cildimde büyük büyük silviceler cikmisti ama ne korkunc görüntüydü anlatamam..
    resmen et parcalariydi aslinda ciban gibi..
    psikolojim berbatti.. bide benim söyle bir problemim vardi, saclarimi bu yüzden hep acik
    birakiyordum ama saclarimda güzel oldugu icin dikkat cekiyordum böyleliklede
    yüzüme bakiliyordu.. ne yapacagimi sasirmistim.. doktora gittim ilac kullandim zamanla gecti
    ama hala izler var.. ve su andada cenemde sürekli cikiyor.. bu yüzden hep moral bozuklugu yasiyorum
    ama makyaj yapip güzel giydigimde herkes cok begeniyor cok sükür :Saruboceq:
    ümidini kesme sakin canim, doktora git, arastir biseyler yap..
    bunlari sana anlatmamin nedeni, sirf sen degil bir sürü insan bu problemi yasiyor gör diye..
    umarim faydasi olur..olumunekankayizsmile

8. 25 Temmuz 2010
  9. Umutlu30

Umutlu30 vazgeçilmezimmm Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    canım seni çok iyi anlıyorum
    bende o devrelerden geçtim
    bende 15 yaşından 20 yaşına kadar sivilceli ve kilolu geçirdim
    allaha şükür kilololarımdan kurtuldum 5 kilom daha var
    sivilcelerim ise 20 den sora geçti hatta 2 sene hiç çıkmadı bu aralar tek tuk çıkıyor sadece
    azimli ol kilolarını ver kilolarını verdikcede herşey yoluna giricektir

10. 25 Temmuz 2010
  11. orchidea

orchidea Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    muhtemelen cilt problemlerinin de özü kilolarında yatıyordur.

iyice yakınlarından, ya da netten aratır iyi bir diyetisyene git, cildiye tedavini de aksatmadan daimi bir doktorla devam ettir. yaz aylarındayız her sabah spor yap- hem spor yapmak mutluluk hormonunun da salgılanmasını arttırır- ve mutlaka kendine inan...

kilo verme sürecinde de vücuduna uygun kıyafetlerle ve biraz makyaj uygulamalarıyla moralini bozan şeylerin etkisini de azaltmaya çalışırsın. hem istersen burdan da yardım alabilirsin herkes elinden geleni mutlaka yapacaktr

12. 25 Temmuz 2010
  13. ..GkSu..

..GkSu.. Türk Esirlik Kabul Etmez! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kusura bakmayın yaşı görmezden gelmişim :gitme:

14. 25 Temmuz 2010
  15. vahiba

vahiba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    163
    o sivilceler büyük ihtimalle stresten ve sıkıntıdan iyleşmiyordur canım.bence senin çaren kilo vermek.inan bana bunu yapabilirsin.yavaş yavaş kilo vermeye başladığında sivilcelerin geçmese bile sen moral olarak iyi olucaksın bence tek sorun kiloların buna eminim.bu sorunu aştığında cilt probleminde düzene giricektir emin ol.bir gün boyunca istediğini ye iç.sonrada diyete başla güzelce sağlıklı bir diyet oluştur kendine.bak bu sitede zayıflamak isteyenlerin grupları var.onlara katıl motive etmiş olursun.birlikte güzelce zayıflarsınız.ama bunu takma kafana.milletin ne kusurları var olduğu halde umursamıyorki millette umursamasın.unutmaki sen kendinden emin davranırsan kimse senin için istemediğin bir düşünceyi aklından geçirmez.rahat ol.herşey senin kafanda bitiyor:kahve:

16. 25 Temmuz 2010
  17. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Canım hepsi halledilebilecek şeyler. İyi bir diyetisyene gidip, kararlı ol. Düzenli sporunu yap. Sivilcelerin de muhtemelen stres kaynaklıdır. Beslenme şeklinden de kaynaklanıyor olabilir. Hepsi zincir gibi birbirine bağlı yani. Birini halletmeye başlarsan sırasıyla hepsi düzelecek zaten. Moralini yüksek tutup hemen harekete geç. Benim de kocaman bir göbeğim var. Baktım evde hareket yapmaya üşeniyorum, koşuya da gidemiyorum, benim için en kolayı ne diye düşünüp ip atlamaya başladım. Şimdi her gün ip atlıyorum. Ne kadar faydası olur bilemiyorum ama en azından bir yerden başlamış oldum. Sen de yapabileceklerini gözden geçirmelisin.

18. 25 Temmuz 2010
  19. Lady_cici

Lady_cici Karmakarışık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim hic moralini bozma , kilolarindan spor+saglikli beslenmeyle kurtulabilirsin , ki boyun da uzunmus fistik gibi olursun bayanssulusmile
    sivilce konusunda da sakin dokunma , sIkayim deme cok fena izler kalabiliyor , tecrübeliyim bu konuda :lepi: , 19 yasindayim ve yanlis hatirlamiyorsam 7 senedir sivilce sorunum var , normal boyutta da degildi hic
    $ükür $imdi pek sivilce felan cikmiyor izleri kaldi sadece , bi cildiyeye gidip düzenli temizlik programi ve ilaclarla kurtulabilirsin bu dertten , daha henüz basindasin cünki , ama kendin dokunma asla , hem iz kalir , hem cogalabilir
    bence sen bu ara bunlari kendine sorun ettigin icin kendini böyle hissediyorsundur , ama inan bi kac bakimla yine keyfin yerine gelecektir eminim bayanssulusmile